Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha már nem tudom tovább...

Ha már nem tudom tovább ellátni kutyámat, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Költözés miatt megválnánk szeretett kutyusunktól, 1 éves, de nem tudom mit lehet ilyenkor tenni. Menhelytől lehet segítséget kérni?

2016. máj. 29. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Költözés? Szeretett? 1 éves? Viccelsz-bolondozol?

Előre gondolkodni nem szokás? Nem azért ember az ember, mert előrelátó? És felelősségteljes?

Nem, nem tudod, nem akarod megoldani... nem ugyanaz. A menhelyek nem arra vannak, hogy a megunt kutyák gazdáit tehermentesítsék. Ezernyi rosszabb sorsú kutya van náluk és nem 100%-on működnek, hanem 200%. Amit legálisan tehetsz, hogy tartod amíg gazdát nem találsz neki, elkezded hirdetni, vagy beadod egy gyepmesteri telepre, ahol elaltathatják. De azt ne mondd, hogy szeretett, mert akit szeretünk, azt nem hagyjuk cserben.

2016. máj. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Ó mert te kedves első 15 évre előre pontosan tudod az életutad és soha nem fordulhatnak elő váratlan helyzetek, ugye? Bírom az ilyen okos embereket...
2016. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
15 évre nemigen, de egy évre azért lehet sejteni a dolgokat általában. Ha mást nem, legalább azt, hogy fogalmad nincs és bármi lehet.
2016. máj. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nem tudom, de nincs olyan élethelyzet amiben megválnék a kutyámtól. Amikor kutyám lett 6 órában dolgoztam, aztán volt hogy 12ben, egyedül éltem, költöztem külföldre, és jöttem vele haza. A 10 év alatt amióta kutyá(i)m van(nak) sok minden történt, de amikor vállaltam tudtam, hogy nem 1 évre vállalom.... ahogy gyereket sem. És nem, a kutya nem gyerekstáruszban van nálunk. De nem is tárgy ami ha útban van, el lehet passzolni. A futópadomat adtam el egyszer költözés miatt. Mert nem használtam a régi lakásban, gondoltam az újban sem fogom. Egy kutya nem ilyen. Persze nincs kétségem hogy jobb dolga lesz egy olyan helyen, ahol megbecsülik és nem csak az első évben kell(?).
2016. máj. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

keress neki szerető gazdát! neten hirdesd és olyannak add oda aki tényleg normális, rendes kajákat adna neki, nem lenne megkötve, sétáltatnák stb..

neked meg annyit tudok tanácsolni,hogy a büdös életbe ne tarts több állatot. ha 1 év után nem tudod megtartani, akkor nem való neked állat. max egy hörcsög ami 1-2 évig él csak. de nem egy kutya,ami akár két évtizedig..amúgy sosem értettem,hogy hova költözöl,hogy nem tudod magaddal vinni?

2016. máj. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Menhely, fajtamentés, netes hirdetés. Amikor pedig majd a gyerekedet akarod ugyan így lepasszolni, csak rakd le az árvaház küszöbére...
2016. máj. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
23:42 azért mert te olyan király/gazdag/szerencsés/zseni vagy akármi vagy hogy meg tudtad oldani még a másik 7 milliárd embernek lehet olyan élethelyzete, amikor nem tudja. Sőt még neked is lehet az életed során. Ha mindenáron ragaszkodsz a kutyádhoz az neki is ártalmas. Van amikor a hely, körülmény, pénzügyi állapot nem alkalmas állat tartására. De gondolom nálad az a szeretet hogy egy kisszobában ültök 5 bernáthegyivel és teszkós párizsin éltek mer' há' állattól nem válunk meg ha beledöglünk sem.
2016. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó: Neked meg mi bajod van??? Ad.1 hemzseg az érvelési hibáktól az egész amit írsz, az elején még kő gazdag vagyok, aztán meg koldus szegény :DDD ad.2 adódhat olyan élethelyzet amikor lemondok/lemondasz a gyerekem/dről?

Nem vagyok se gazdag, se tökéletes, se az általad felsoroltak, csak van egy olyan értékrendem, amibe nem fér bele egy kutya elajándékozása _mondvacsinált_ indokokkal. Nem élek se vajaskenyéren, se kaviron azért mert kutyám van, jah meg gyerekem is van :D Normálisan élünk, családként. Ha ez neked böki a csőrödet, hogy létezik ilyen, az a Te egyéni szocproblémád. Az nem az én bajom és nem az én hibám.

Az meg hogy valaki nem tud felelősséget vállalni egy állatért, akinek 1 éve sem "megígérte" (azzal hogy magához vette az én szememben ezt tette) hogy gondoskodik róla, majd amikor már kényelmetlen, nehézkesebb, akkor lepasszolja. Ez minden csak nem felelősségteljes. És ha ennek még egy gyerek is tanúja, akkor meg csak gratulálni tudok, mert csodaszép példás viselkedés.

2016. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb nyilván az lenne, ha mindent megtennél, hogy nálad maradhasson. Ha mégsem megy a dolog, akkor én a helyedben mindenféle kutyabarát fórumon körbeírogatnék, ott biztosan akad valaki, aki befogadja. Ha nem akad, akkor annyit is ér az egész. Esetleg (tetovált?) állatmentőket megkérdezheted. Minél előbb kezded el intézni, annál valószínűbb, hogy kulturált körülmények között fogod tudni a kiskutyádat elhelyezni.
2016. máj. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!