Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány cm-es fojtó nyakörvet...

Hány cm-es fojtó nyakörvet vegyek a kuvaszomnak?

Figyelt kérdés

A nyak körmérete 45cm körül van, a mostani fojtója 55cm-es, de bőven nagy rá.

Neten rendelném, azért lenne fontos tudnom hogyan tudom ezt kiszámítani. Gondolom 50cm-es minimum kéne, hogy átférjen a fején.


NYOMATÉKOSAN megkérnék mindenkit, hogy arra vonatkozóan NE írjanak választ, hogy minek/miért használok fojtó nyakörvet. Köszönöm.


2016. jún. 3. 00:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
NYOMATÉKOSAN megkérlek, hogy NE FOJTOGASD a kutyádat, mert ez ÁLLTKÍNZÁS! Ha valakit fojtogatni akarsz fojtogasd saját magadat, akkor majd megtapasztalod, hogy milyen kellemes érzés!
2016. jún. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%

Neked kéne fojtó nyakörv.

Nekünk volt kuvaszunk, sosem kellett rá ilyen hülyeség.

2016. jún. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem szokásom leállni fegyvertelennel vitázni, de hogy elkerüljem a további hasonlóan "hasznos" válaszokat, most kivételt teszek.

Gondolom még képről sem láttál munkakutyát, munkavizsgáról pedig még nem is hallottál.

Nos, én ezzel a kutyával bh vizsgára készülök, ahol követelmény az egysoros fojtó nyakörv.

További szép estét.

2016. jún. 3. 00:34
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Dehogy állatkínzás a fojtó! Az állatkínzás, hogy valakiket ilyen kis aggyal életben tartottak, mint a tietek. Olvasgassatok inkább a témában! Amúgy nem véleményt kérdezett róla a kérdező, oda lehetne ezt írni ide nem.

Amúgy a fojtó mindig bő lesz, ha ki van engedve, de gondolom te is tudod. Te magad megválaszoltad, hogy 50-es lenne a legjobb, nem?

2016. jún. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező: Használj kiképző nyakörvet. Azért nem fognak letorkollni.

Kedves Két első válaszoló: Ha a kiképző tudja használni, akkor a fojtó nyakörv nem állatkínzás, hozzá nem értő kézbe meg kutya sem való.


Ha a kutya elérte a maximális méretét nézd meg, hogy hány centi kell hogy a fején át tudd húzni (kicsit lazán) A mérést a meglévő nyakörvvel is végezheted.

Ha nem, akkor akkora kell, hogy még legyen helye nőni.

Fojtóból (a kutyát nem látom) 45-ős nyakra az 55-ős fojtó nem tűnik nagynak.

Lehet, hogy félfojtót használsz?

A kiképző/fojtó nyakörvek:

[link]

2016. jún. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Én ezért szeretem ezt:

[link]


Mert állítható... csak épp szarul van összerakva, nem így működik, mint a képen.


A zsinórra 2 blokkoló bőr klip van rászegecselve.

Csak épp nem jó oldalra.

Pont a másik szár végére kell tenni (legalább az egyiket) a karikáig lehúzva akkorának kell lenni a kerületnek, amibe belemegy a kutya feje, aztán ha ráadtuk, akkor a rászegecselt bőrdarabbal rátoljuk a karikát, feszesebbre, hogy a nyakon laza legyen, de a feje már ne férjen ki rajta.


A másik blokkoló bőr akár a helyén is maradhat, az a fojtást blokkolja, de az igazából fölösleges.

Mindkettőt át lehet tenni a másik szárra, úgy biztosabban tart.


De amúgy nekem 1 db is elég, soha nem húzta még ki a kutya a fejét, mert nem csúszik rajta az kis bizbasz, hanem megfeszül benne a zsinór.



[link]


Erről beszélek, ez egy retriever póráz, de ugyanilyenre egy nyakörv is megcsinálható, és külön lehet rá pórázt tenni.

És ennek aztán tökmindegy hány centi, (ha elég nagy) oda állítom a végét, ahova akarom.

2016. jún. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Pont a másik szár végére kell tenni"


Vagyis nem a másik szárra, hanem ugyanarra, csak a karikának a másik oldalára, hogy a túl nagy kitágulást akadályozza.

2016. jún. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

A jenlegivel az a baj, hogy kis szemű, és emiatt nem tudom visszacsatolni nem fojtónak. Most lemértem újra a nyakát és 43cm, nem 45, rosszul emlékeztem.

Mindenképpen hosszú szemű láncosat szeretnék.

2016. jún. 3. 08:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Amekkora átfér a fejét. Fogd össze a mostanit (vagy egy cipőfűzőt, egy bármit 45 centisre, és nézd meg, hogy át tudod-e húzni a fején. Ha nem, akkor 50-es kell. De a legjobb, ha el tudod vinni felpróbálni, vagy olyan helyen veszed, ahol visszacserélik, ha nem jó.

És ne dőlj be annak, ha véletlenül vastag szövet fojtót akarnak rád sózni, az frankón elnyeli a rántások erejét, és pont fojtónyakörvként nem fog funkcionálni. Ugyanígy ne dőlj be a többsoros félfojtóknak, amik csak egy darabig szorulnak össze, szintén nem fojtónyakörvek. Egysoros fém, vagy vékony szövet a tuti.

2016. jún. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Akumi! A cipőfűzős módszert fogom alkalmazni!


Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ezek között mi a különbség az áron kívül? [link]

Ilyenre gondolok, hogy elég-e krómot venni, vagy elég a rozsdamentes is. És mi a különbség a króm/rozsdamentes vastag és vékony verzió között?

Előre is köszönöm!

2016. jún. 3. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!