Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Alaszkai Malamut alkalmas...

Az Alaszkai Malamut alkalmas Őrzés-védésre?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

A malamutok nem őrző-védő kutyák


A malamutok nem jó őrző-védő kutyák. Hiányzik belőlük az erős védő ösztön, amely jelen van az olyan fajtákban, amelyek őrző-védő munkát végeznek. Bár a méretük és a megjelenésük elrettentően hathat azokra az emberekre, akik nem ismerik a fajtát, a malamutok egyszeruen túlságosan is szeretik az embereket ahhoz, hogy hatékony őrző-védő kutyák legyenek. A legtöbb malamut örömmel vendégül látna egy betörőt, ellátná élelemmel, megmutatná neki, hogy hol vannak az értékes dolgok, és biztosítaná, hogy időben eltűnjön, mielőtt a család hazaér.

2010. ápr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Egy szánhúzó?? Soha! A szánhúzók -így az alaszkai malamut is- rendkívül emberbarát kutyák, akik házőrzésre és őrző-védő munkára abszolút alkalmatlanok.
2010. ápr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem. Nekünk volt és nem mutatott rá semmi hajlamot. Néha ülvötött egy kicsit, de ennyi. Nem is erre való.
2010. ápr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kedves privát üzenetet író! Ezúton szeretnélek tájékoztatni arról, hogy az alaszkai malamut a samoyed, a szibériai husky és a grönlandi kutya mellett a 4 hivatalosan elismert szánhúzó fajta egyike. Az első beíró által bemásolt szöveg cikk része, ami egy malamut tenyésztő és a Szánhúzó és Északi Kutyások Klubjának honlapján is megtalálható. A "kedves" leveledet megmutatom majd a malamut tenyésztő barátaimnak, jócskán meg lesznek döbbenve.
2010. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

elnézést ha baj ha a cikk teljes elérhetőségét nem linkeltem be, de mivel itt nincs senkinek követhető személyazonossága nem ékeskedhetek ugymond más tollával, hisz a továbbiakban nem tudnak azonosítani engem.Ha valaki bemásolja pl. googleba az első sort máris kidobja.:

[link]

2010. ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem veled van a gond, 20. 53-as, tudom, hogy honnan van a cikk. Csak éppen kaptam egy kedves privát levélkét, amiben lehülyéznek, miszerint a malamut nem is szánhúzó.
2010. ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
oh. gratulálok neki...
2010. ápr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem csak mert az egyik ismerősöm azt mondta, hogy alkalmas házőrzésre?
2010. ápr. 11. 21:31
 9/10 A kérdező kommentje:
A mondat végén pont van és nem kérdőjel. Bocsi:)
2010. ápr. 11. 21:32
 10/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Egyetlen módon: Ha befekszik a kapu elé és nem lehet kinyitni tőle.
2010. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!