Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 20-35 kg körüli házörzésre...

20-35 kg körüli házörzésre alkalmas kutyák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Házörzésre szeretnénk 20kg-35 kg közötti kutyákat.

Olyan tulajdonságú kutyák szeretnénk,hogy jól kijöjjön a családtagjaival,soha ne harapjon meg minket.

És legalább legyen 20 kg,max 35.

Én ausztrál juhászra gondoltam,szerintetek?


2011. szept. 24. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia!! Kezdő kutyás vagy???mert az ausztrál juhász nagy törődést igényel kölyök korában és nagy életteret !!! Én a Golden Retrievert ajánlom...... [link]
2011. szept. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

3 éves korom óta mindig vannak kutyáim,15 éves vagyok,iskolába járok 3-ra hazaérek 3-4-ig plusz még 6-7 ig vele lennék hétköznap,hétvégén egésznap vele lennék.

Nagy kertünk van 60x60-as tudna szaladgálni.

2011. szept. 24. 20:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodt szívvel ajánlom!!Még esetleg a Border Collie lenne megfelelő számodra,mert az jobban házőrzős beállítottságú..... :))
2011. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

border collie?

hát pont az a kutyafajta,aki megnyalja a betörőt,az egyi kkedvenc fajtámd,e házörzésre sose vennék bordert :D

2011. szept. 24. 21:00
 5/11 anonim ***** válasza:

házőrzésre border meg golden???:O


szerintem az ausztrál juhász jó választás, de csak akkor, ha agyilag is lefárasztod... (kutyasuli, agility,...)


amúgy én ajánlom még a holland juhászt - de borzasztóan egygazdás.

nekem ilyenem van.:) a családtagokra sem hallgat, mindenki azt hiszi, ilyen neveletlen... velem viszont engedelmességit tett.:)


ettől még kedves a többi családtaghoz is persze, de pl. az idegenekkel szemben tartózkodó, akin pedig rosszindulatot érez, azt kő keményen megtámadja.


nem mellesleg a környéken mindenki úgy hívja, hogy "a sátán kutyája"...:D

a csíkos mintázat tényleg vadabbá teszi, pedig ha látnád, hogy szeretgetjük egymást!:)


és ennek a kutyának az élete központi vágya, hogy A gazdával lehessen...


én jártam vele agilityre, megcsinálja, amit kérek, de nem ez a szenvedélye...


viszont amikor biciklis sétára megyünk kettesben,... egészen máshogy csillog a szeme...:)



De nem elhanyagolni ám, mert bevágja a durcit!:D



amúgy a feltételeidnek egy menhelyi nj is abszolúte megfelel...:) - vagy nem menhelyi...

2011. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az aussie jó választás :) bár nálunk a kan kölyök 6 hónaposan 20 kg :D
2011. szept. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Seres László válasza:

Szia!!

Nekem egy Szuka Argentin dogom van Kb 35 kilós!Nagyon emberbarát fajta bár a külseje alapján sokan harci kutyának gondolják pedig ez egy vadász fajta!Nagyon játékos intelligens és a család bármelyik tagjáért is a tűzbe menne!Elvileg nem tipikus házőrző de elég jól megoldja mert nálunk simán elzavarta a betörőket!Én nyugodt szível tudom ajánlani de egy fontos dolog NAGY MOZGÁSIGÉNYŰ és Nehezen jön ki a nála nagyobb kutyákkal de ha együtt nőnek fel akkor nincsen gond!És vigyázz mert sokuk sajnos süket!!


Üdv!!!!

2011. szept. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem hovawartom volt, gyönyörű, kedves, kitűnő házőrző, imádja a gyerekeket, bár a miénk 45 kg-mos volt, de van 25 kg-mos is, a 25 kg-mos zsemle színű hasonlít a Golden retrieverre, nagyon szerettem őt, bár ő nem egy olyan kicsi kutya,ha közép méretűt szeretnél, akkor nem őt ajánlom. :D , de a miénknek aztán a fülét lehetett húzni, akkor sem harapott meg, de ez a neveléstől és attól is függ, hogy honnan veszik a kutyát. [link] , itt meg tudod nézni a fajta leírást. :)
2011. szept. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
alapjába ismerem az összes kutyafajtát,de olyan jó sok kutya van,hogy nem tudok egyszerűen választani.
2011. szept. 25. 08:52
 10/11 anonim ***** válasza:
én ajánlom az aussiet :) nekem most 3 van itthon de néha 4-5 is előfordul nálunk :) abszolút barátságos kutyák és nagyon jól kijönnek a többi kutyával de őrizni is tudnak ha kell
2011. szept. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!