Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket ajánlanátok?

Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szuleimet meggyoztem arrol hogy lehessen egy kutyusunk,azt mondtak hogy barmilyen lehet csak ne szobakutya legyen,csak akkor lehet bent a hazban amikor meg kolyok,mikor telen nagyon hideg van es amikor vihar van,maskor nem. En a pitbullban,amerikai pitbull terrierben,dobbermannban es golden retriverben gondolkodom. Suli vegeztevel szeretnenk venni hogy amig ideszokik addig itthon lehessek vele napkozben is. Ha a suli elkezdodik akkor reggel vinnem setalni es amikor hazaerek tehat olyan fel 3 korul es esetleg estefele is. Milyen fajtakat ajanlanatok ezeken kivul? Es esetleg valamilyek kenneleket tudtok mondani?
2016. jún. 4. 13:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
A felsoroltak közül max. a goldit lehet kinti a többi nem ajánlott mert rövid szőrűek. Bundás fajtában gondolkodj pl. Bernáthegyi de én is kérdeznék. Mennyi időt tudnál a kutyára szánni? (pl. iskola mellett)
2016. jún. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

Még pár kérdés.


Van-e keret kutya ovira és sulira?


Hol aludna?


Mennyit tudnád sétáltatni?


Mit tervezel csinálni vele? (túra,futás stb.)


És hogy menhelyen nézelődtél-e már vagy csak a fajtatiszta kutyák érdekelnek?


Van-e keret a kutyára? -A tenyésztő drága

-A kutya megbetegedhet

-A nagy kutyának nagy felszerelés kell ami dupla kiadás

2016. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Reggel foglalkoznek vele(ennivalot adni,seta) es delutan. Setalni egy nap 3szor, kiskutyakent bent aludna a hazban de amikor nagyobb lesz akkor kint az udvaron kutyahazban,na hideg lesz akkor viszunk be neki pokrocot es ilyen kis fuggonyszerut teszunk az ajtajara. Nem biztos meg hogy tenyesztotol fogunk venni,az sem biztos hogy fajtisztat szeretnek az majd meg eldol nemsokara. Kutyasuliba vinnem, a felszereleseket meg tudnank venni. Nem vagyok ebben a dologban annyira zoldfulu,volt mar 2 kutyank.
2016. jún. 4. 13:57
 4/20 anonim ***** válasza:

Értem csak így könnyebb ajánlani :) Hát ahogy látom nem foglalkoznál vele annyira sokat ezért valami lustább kell. Ha hidegben bent is lehet akkor lehet rövidebb szőrű is.


-Német juhász: okos kutya, kell vele foglalkozni, szerintem olyan közepes mozgás igényű és bírja a hűvös időt, de azért télen ne legyen kint.


-Bernáthegyi: viszonylag okos ,nem nagy a mozgás igénye, szereti a hideget, csak elég nagy darab.


Még mindig nehéz tanácsot adni :/ . Valami elképzelés? Elvárások? Szerintem nézz szét menhelyen is.

2016. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

először is beszéld meg a szüleiddel,hogy mennyi pénzt szántok a kutyára.mármint a megvételére. ha 200 ezer körüli összeg nem gond,akkor tenyésztőtől vegyétek,egyértelmű.

ha ennyit nem szánnátok rá,akkor célszerű menhelyről hozni egyet.ott is kell fizetni valamennyit.meg utána orvoshoz vinni stb. szóval az sincs ingyen,de jóval olcsóbb mint a tenyésztőtől való kutyus.

és én is nagyobb testűt ajánlok,hogyha főleg kinti lesz.

2016. jún. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Elvarasom nem sok van maximum annyi hogy huseges legyen,okos es nyilvan sok legyen benne a szeretet:) a berni pasztorban gondolkodtam meg ezeken kivul, a bernathegyi nem annyira tetszik nekem,a nemetjuhasz viszont nagyon szep kutya. Annyi meg hogy vagy kozepes termetut vagy nagy kutyust szeretnek.
2016. jún. 4. 14:24
 7/20 A kérdező kommentje:
Nemhinnem hogy tenyesztotol fogunk venni kutyat mert nagyon sokat nem szeretnenk kolteni magara a kutya megvetelere, a kiegeszitok meg az orvos mar mas dolog,arra nyilvan barmennyit,a kutya egeszsege es boldogsaga a legfontosabb. Igen gondoltam a menhelyre is,de szokott lenni a varosunkban egy ilyen vasar ahol szoktak kutyakat arulni,onnan volt mind2 kutyam. olyanok aruljal ott a kutyakat akik nem tenyesztok de szulettek kiskutyak es nem tudjak megtartani oket,ebben a vasarban is gondolkozok meg.
2016. jún. 4. 14:28
 8/20 anonim ***** válasza:
azért napi 3 séta az nem kevés, foglalkozás, de szerintem jobban tennéd, ha inkább sétálnál vele napi 1 órát (ez idő alatt futás labzásás is lehet, de ha nagy a kert akkor labdázni ott is tudsz) és pluszban ezen felül a 2 sétát cseréld fel agyi fárasztásra. Játék keresés, trükkök tanítása stb...
2016. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nagy kertunk van szoval a labdazas megoldhato nalunk is,de par szaz meterre van itt egy kisebb elkeritett focipalya ahova nem sokan jarnak,oda gondoltam majd meg kivinni hogy ott poraz nelkul futhasson(nem mintha a kertben meg lenne kotve vagy ilyesmi csak egy focipalya megis uresebb es akadalymentesebb benne a futkarozas neki)
2016. jún. 4. 15:31
 10/20 anonim ***** válasza:

A vásár, amiken az emberek eladják a kutyáit, a lehető legrosszabb hely, ahonnan kutyát vehetsz. Ugyanúgy jófogás és társai!! Ha egy pitbullt úgy veszel meg, hogy szaporított, tehát nincs törzskönyve, az ára pedig 5-90.000között mozog, akkor esélyes hogy 1. kapsz egy keveréket 2. kinézetre pitbull de idegrendszere a béka s.gge alatt, és majd egyik percben cukimuki másikban neked megy. Ez nem kamu, az idegrendszer nem játék, találkoztam már idegbajos kutyával, és elég durva volt. Nem is pit volt, az még rosszabb..


Másrészt a pitbullok ára kb 300.000 körül vannak, már csak azért is mert itthon alig van tenyésztő. A "pitbull" és "amerikai pitbull terrier" az egy, és ugyanazon fajta.


Harmadrészt. Nekem pit jellegű kutyám van (nincs törzskönyv, viszont kinézetre pitbull), menhelyről. Napi 4 óra foglalkozást igényel, amiben benne van egy 2 órás séta, a maradék 2 órában pedig súlyt húzunk, agyilag fárasztom majd játszom vele.

Ami még fontos vele kapcsolatban, 20fok alatt FÁZIK, kb az ágyból sem mozdul ki, télen ruhában hajlandó kijönni de pl a mancsainak sem tesz jót a hideg..nyáron pedig 24fok felett már kínszenved, annyira melege van, illetve figyelni kell az alsó részeire ahol kevesebb a szőr, mert hajlamos leégni. A korai szocializáció mindennél fontosabb, akkor is ha beteg vagy, vinned kell, szocializálni kutyával és emberrel. A legtöbb ember teljesen rosszul neveli a pitbullját, oké hogy otthon kenyérre kenhető, de nem tudja elengedni sehol, mert széttépi a parkban a többi kutyát.. ez nem élet. Sokan bevállalják kellő tudás nélkül. Emellett egy jó sulit igenis nehéz találni, ahol nem csak beíratnak egy sima engedelmességire, aztán meg sulin kívül ugyanúgy hülye a kutya...

Én a berni pásztort tudnám ajánlani vagy a skót juhászt, de természetesen a golden és labrador retrieverek is neked valóak lennének. De ezek sem olcsó mulatságok, kivéve ha nem akarsz direktbe beteg kutyáért pénzt kiadni, ami ezek esetében a diszplázia. Elsőre tök cuki a kutya, stb.. aztán majd pár hónap/ev után előjön a diszplázia, és ráköltötök annyit mint 2 törzskönyves kutyát vennétek...vagy kidobjátok az utcára ill. elaltatjátok...


Másrészt egy prémium táp, amiben az van, amire szüksége van a kutyának, 20.000nél kezdődik. Havonta ezt bírni fogjátok?? Mellesleg egy-egy betegség belekerülhet 100.000 Ft-ba is akár, lesz tartalék az ilyen esetekre?


Egyébként ha javasolhatok ezek után valamit, ha tudod, hogy nincs kellő anyagi háttér ezekre, legyetek ideiglenes befogadók, itt sok kutyával tudsz ismerkedni, szerzel kellő tapasztalatot a viselkedésükről, és általában támogatnak anyagilag, neked csak a helyet kell adnod meg a törődést.. :) én is idibe kezdtem, aztán mikor eljött az idő, saját kutyáim lettek :)

2016. jún. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!