Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutya...

Szerintetek melyik kutya lenne jobb a pug (mopsz) vagy a beagle? (kinti kutya lenne)

Figyelt kérdés
SZerintem a beagle =), de nagyon beleszerettem a mopszokba :D és mi a fontos tudnivaló erről a két kutyafajtáról?
2010. ápr. 11. 18:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Egyik se kertbe való.
2010. ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt egy beaglem. Hát...elég rossz kutya volt. Felásta a kertet ha csak egy percre is magára hagytam. Ha meg beengedtem a házba akkor meg az tette tönkre. Amúgy engedelmes kutya volt. Nagyon sok trükköt tudott. De ha neki áll rombolni akkor....:S Sajnos 3 éve elütötte egy busz. Nagyon sokat sírtam miatta. Akkor jobban örültem volna ha kidönti a ház falait, csak jöjjön vissza. Most egy havanese és 2 mopsz kutyám van. Semmi bajuk nincsen. Nagyon rendesek és okosak. De ők a nap nagy részét bent töltik. Főleg a mopszok.
2010. ápr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
A mopsz nem kintre való, a beagle-t nem tudom.
2010. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

mopszot semmiképpen ne tarts kertbe. Kistestű(tehát kevés energiával gazdálkodhat), rövid szőrű(nincs ami melegítse), rövid orrú( a hideg levegő,nem tud kellően felmelegedni amíg áthalad légzőcsatornán és eléri a tüdőt, így könnyen alakulnak ki légúti megbetegedések). A beagle inkább kerte való, de télen nekik is szükségük van valami melegebb helyre ahova behúzódhatnak pl. fűtött kutyaház, garázs, alőszoba.

A beaglet vadászkutyának tenyésztették. Nagyon eleven,kíváncsi sokat mozog. Szeret ásni a kertet 1 hét alatt tönkre tudja vágni. Imád enni hízásra nagyon hajlamos. Öntörvényű kutyusok, nagyon makacs a természetük, tehát idő és türelem kell a nevelésükhöz. Egyébként nagyon emberszeretőek, barátságosak szeretik ha kényeztetik őket.

2010. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
akk várunk még 10-15 évet h lehesen benti kutya? am miyleneket ajánlotok akkor még? ami akkor nem olyan mint a beagle h totál felássa a kertet mert azzal van nálunk a a gond. akkor oylan ami nem iylen kertfelásós hanem meg lehet rá tanítani.
2010. ápr. 11. 18:26
 6/20 anonim ***** válasza:
kuvasz
2010. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

és esetleg a sheltie?


és a sheltie mennyibe különbözik a collie-tól?

2010. ápr. 11. 18:34
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

nem kell várnotok 10-15 évet csak olyan fajtát kell választanod ami megfelel az igényeidnek. talán írd le őket és akkor tudunk segítnei.

Eddig annyit tudunk hogy kertbe tartható kutyát akarsz.

Maradt kb 200fajta ami jó lenne. Szűkítsd egy kicsit a kört.

Pl. milyen méretű, melyek vannak kizárva mert nem tetszenek,csak kedvencnek kell vagy házat is őrizzen, alkalmas legyen a kisgyerekek mellé, mekkora legyen a mozgásigénye(hányszor tudod elvinni naponta sétálni), ha a szőre pl. félévente kutyafodrászt igényel azt tudod biztosítani, baj ha nem szereti más kutyák társaságát,fajtatiszta legyen? Szóval valami támpontot kérlek adj.

2010. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

a sheltie:


Általános megjelenés: Kicsi, hosszúszőrű munkakutya, nagyon szép, otrombaságtól és durvaságtól mentes. Körvonalai szimmetrikusak, így egyetlen testrésze sem tűnik aránytalannak. A dús szőrzet, a dús sörény és gallér és a szép formájú, bájos arckifejezésű fej ideális megjelenéssé olvad össze.

Jellemző tulajdonságok: Éber, finom, intelligens, erőteljes és élénk. Szeretetreméltó és megértő gazdájával szemben, idegenekkel szemben tartózkodó, sohasem ideges.

Méret: Ideális marmagasság: kanok 37 cm, szukák 35,5 cm.


A sheltie egy kis termetű, mozgékony, energikus kutya. Eredeti feladatát a terelést már csak elvétve végzi, manapság a mini agility koronázatlan királya, emellett családi kedvenc. Gond nélkül tartható lakásban is.

Ajánlható mindazoknak, akik egy örökmozgó, minden lében kanál kiskutyát szeretnének,


és tudnak neki elegendő mozgást és elfoglaltságot biztosítani. Éppen ezért, akinek nincs elég ideje a kutyára, és gyakran egyedül kell hagynia, inkább ne vegyen sheltie-t, mert a felhalmozott energiáit rosszra fordíthatja, ugatóssá válik, vagy rombolni kezd.


Tartása problémamentes, kis termete révén keveset eszik, de egyes egyedek hajlamosak az elhízásra, tehát nem árt odafigyelni az adagokra, és nem ajánlatos az étkezések közti nassolás.


Szőrzete könnyen karban tartható, elegendő kéthetente egyszer alaposan átkefélni, egyedül a fülek mögötti finom szőrzetet kell gyakrabban ápolni.

2010. ápr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
Sheltie. Na ez végre egy jó ötlet. Nem olyan makacs, buta mint a beagle, mert pásztorkutya és nem olyan extra tuti különleges mint a mopsz hogy még levegőt sem fog tudni venni! Éljen! Ha ezt választod akkor meg is tudod majd nevelni és tuti többet fog szaladni veled légszomj nélkül mint a mopsz. :) Ja és még szép is, nem úgy mint a másik kettő. Hosszú a szőre, sokat kell gondozni, de szerintem lehet kint tartani, de lakásba is ideális.
2010. ápr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!