Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bordeauxi-i dogot (Bordói...

Bordeauxi-i dogot (Bordói dog) szeretnék vásárolni, de honnan vagy kitől tudok venni?

Figyelt kérdés
Bordeauxi-i dogot (Bordói dog) szeretnék vásárolni,de nem nagyon találok eladót, csak kiállítási célokra adnak el (már 2 tenyésztővel is beszéltem) de 200 ezer alatt nem úsznám meg, nekem csak háziállatnak, hobbi állatnak kellene ilyen 50ezer forint körül. Valaki nem tudja hol érdemes venni?

#kutya #állat #háziállat #Bordeauxi-i dog #eladó állat
2016. jún. 4. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Menhely. Ennyi pénzért nem kapsz fajtatiszta kutyát, keveréket meg nem éri meg venni, ha van a menhelyen is
2016. jún. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%
Tenyésztőnél biztos nem találsz.Esetleg nézz utána van e fajtamentés,és onnan lehet ilyen kutyád.Vagy még a jófogás és társain találhatsz.
2016. jún. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt Bordeaux-i dogom. Tanácsot szeretnék adni, ha elfogadod.

Ha mindenképpen ilyen kutyát akarsz, akkor ne vegyél jófogás színvonalú apróhirdetéses oldalakról. Amikor még nem voltam annyira "felvilágosult" kutya témában (12 évvel ezelőtt), akkor én pont belenyúltam, és szapitól vettem a kutyámat. Mondhatnám, hogy szerencsém volt, mert nem volt különösebben beteges a kutya, megélt 10 évet, de diszpláziás volt, ami ugye örökletes. Ráadásul a méreténél fogva ez a kutya különösen hajlamos is rá. Az állatorvosom azt mondta, ő még nem találkozott olyan szaporítós bordóival aminek ne lett volna diszpláziája. Nagyon költséges betegség, ha kifogsz egy ilyet, nemhogy 200 ezret otthagysz majd az évek alatt az orvosnál, a gatyád rámegy. Szóval érdemes megfontolni. A tenyészetekben szűrik a kutyákat erre a betegségre (meg ugye több örökletes betegségre is), tehát nem véletlen, hogy egy igazi, normális tenyésztőtől annyi egy kutya, amennyi. Tényleg minőséget vásárolsz.

Azt javaslom, érdeklődj több tenyészetnél is, emeld ki külön, hogy neked kizárólag hobbi célra kellene a kutya, nem szeretnéd kiállításra hordani, sem tenyészteni, és természetesen vállalod az ivartalanítást is. Kizártnak tartom, hogy nem fogsz kutyát kapni sehol. A hobbi kutyákat valamivel olcsóbban is szokták adni.

Van egy egészen jó boxer tenyésztő itt ahol lakom, nála a kiállítási célra szánt kutyák 150 e ft-ba kerülnek, a mit hobbi célra adott el, az 110 e ft volt.

Vagy, ha semmiképpen sem szeretnél százezreket fizetni a kutyáért, akkor se vegyél 50-60 ezrekért szaporítótól. Keress fajtamentésnél,kb. ugyanaz a minőség lesz, csak szinte ingyen, és akkor még jót is teszel.

2016. jún. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!