Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívférgesség megelőzésére...

Szívférgesség megelőzésére van oltás?

Figyelt kérdés
Mert a mi állatorvosunk állítólag ezt adott be, de most, hogy utánaolvastam, csak spot on-ról és tablettáról olvastam.

2016. jún. 5. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvosodat, pontosan mit adott be? Részemről engedélyem nélkül orvos semmit nem adhat a kutyának. Főleg, ha nem is tudnám, mi az.
2016. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Veszettség elleni oltásra vittük és ajánlotta, hogy szívférgesség ellen jó volna oltás (ez már nem most volt), én hiszek neki, mert jó állatorvos, úgyhogy beadattuk, azóta is járunk havonta beadatni, de ahogy most böngésztem a neten, csak azt láttam, hogy az emberek vagy tablettát vagy spot on-t használnak, hiába kerestem, hogy valaki oltást alkalmazna.
2016. jún. 5. 20:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sem ismerek oltást szívféreg ellen.

Megkérdezhetnéd a nevét. Vagy nem írta be az oltási könyvbe?

2016. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elég csúnyán írt, mintha az volna beírva, hogy Dectomax. Az lehetséges?
2016. jún. 5. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:
A Dectomax hatóanyaga a doramectin. Neten rákeresve úgy tűnik, hogy olyasmi, mint az ivermectin. Főleg szarvasmarháknál, juhoknál és sertéseknél használják mindenféle paraziták és férgek okozta betegségek kezelésére. Illetve lovaknál is hallottam már róla. Én ivermectinnel oltom minden hónapban a szívférges kutyámat a Milbemax mellett. Az álltatorvosom már több szívférges kutyát meggyógyított ezzel a módszerrel és állítólag tenyősztők kutyáit is így oltják szívférgek ellen is, mert nagyságrendekkel olcsóbb, mint bármi más kifejezetten szívférgességre való gyógyszer és nem tesz jót az adult férgeknek sem amellett, hogy a lárvákat is irtja. Én majd 1-2 év múlva tudok csak beszámolni az eredményről, ha sikerül egy negatív tesztet produkálni a kutyámmal. Az viszont biztos, hogy nem minden kutyafajtát szabad ivermectinnel oltani, ha jól emlékszem a collie például nem bírja. Lehet, hogy a doramectint se... Hivatalosan még sehol se láttam leírva, hogy ez szívféreg ellen is hatásos, de ezek szerint nem csak az én állatorvosom tartja jónak. :)
2016. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi Milbemaxot használunk, havi egy tabletta.
2016. jún. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Időpont tegnap 21:21

Annyira fókuszálunk egy-egy probléma megoldására, hogy mindent örömmel fogadunk legtöbben, ami az adott veszély elhárítására megjelenik.

Közben az állatgyógyszerek legtöbbjénél kevés a kisérleti alanyok száma,rövid ideig tesztelnek, vagyis lényegesen lazábbak a forgalomba hozatal feltételei. A gyártóknak az a lényeg, fogyjon egy termék. Mellékhatás? Ha valami gebasz jelentkezik egy adott kutyánál, az orvos legtöbbször kezeli az adott betegséget , de nem fogja kutatni, mi is okozta.

Pl. a Bravectot simán megveszik az emberek és adják a kutyának . Holott előtte egy szívféreg vizsgálat, máj állapot felmérés ajánlatos lenne. De meg lehet kérdezni bárkit, aki adja a gyógyszert, hogy csináltatott-e ilyen előzetes vizsgálatot? A legtöbben nemmel felelnének.

2016. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!