Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta lenne számunkra...

Okrwdw kérdése:

Melyik fajta lenne számunkra megfelelő?

Figyelt kérdés

Egy Cane Corsonk volt, sajnos idős volt már. Nagyon jó házőrző volt, imádtuk, de sajnos szükségünk lesz egy másik házőrzőre.

Több fajta tetszik nekem, viszont sokat nem tudok róluk, így ha van tapasztalatotok, akkor kérlek osszátok meg velem.


Tosa Inu, Fila Brasileiro, KÁJ, Boerboel. Corsót kegyeleti okokból nem szeretnék másikat...


Mivel a családban sok a kutya (spánieleket tenyésztünk, illetve átmeneti menhelyként is működünk), így fontos lenne, hogy más kutyákkal is kijöjjön.


Mit gondoltok ezekről a fajtákról?


2016. jún. 6. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A más kutyákkal kijövés alapvetően nevelés, korai szocializáció kérdése.

Kimondottan házőrzésre (azaz területvédelemre) a nagytestű pásztorkutyák valók leginkább.

2016. jún. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A KÁJ és a Tosa Inu jól őriz. De egyet értek az előttem szólóval, minden csak nevelés kérdése. :) nekem ugyan német juhászom van egy kis mali beütéssel, de kiskora óta tudja, hogy amit hazahozok (kutya, macska, madár, egér stb.) az tabu. :) soha nem bántott semmilyen állatot, sőt! Kifejezetten örül a vendègeknek. :) szóval tényleg csak nevelés kérdése.
2016. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt vallom, amit a család többi tagja nem képes elfogadni :D Szerintük pár fajtában genetikailag erősebb a dominancia. Pl szokták mondani az okosok a kiállításokon, hogy egy jó Fila megöli ami az útjába kerül...
2016. jún. 6. 13:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy Shiba vagy egy Akita, ha nem egyutt nonek fel, igen csak magas a rizikoja, hogy kivegzi pusztan jatekbol a kisemlosoket madarakat. Imadnak vadaszni, egyszeruen High Prey Drive azt el tudod nala erni, hogy mikor ott vagy ne csinalja, de ha nem latod siman elkezdi.


Nekunk a horcsoggel nott fel, igy azt nem bantja kozelebe sem megy, de azert nem mernem oket egyedul hagyni.

2016. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!