Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kutyámat...

Hogyan neveljem meg a kutyámat? 3 és fél hónapos szuka Golden, tudom hogy kicsit későn jöttem rá, hogy el kéne kezdeni.

Figyelt kérdés
3,5 hónpos szuka Goldim van, őszintén szólva azért ezt a fajtát választottam, mert azt mondták, hogy velük lehet a legjobban bírni. Persze tudom, hogy ígyis-úgyis nevelmen kell, de valahogy nem megy. Nem hallgat arra, hogy "nem"-"nem szabad", már nagyon erősen harapja a kezemet, és elkezdte a kertet szétcincálni, a virágokat előszeretettel leszedi. Valahogy nem vesz komolyan engem. Tudnátok valamit tanácsolni, esetleg valami könyvet? Kezdő vagyok, bocsi.:(

2016. jún. 8. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem elég odanyögni hogy nem hanem a tudtára kell adni pl mikor kerítést bont mondod hogy "nem" jó erőteljesen de nem ordítva és mondjuk az orrára csapsz egy kicsit. Ha harap akkor a grabancát (tarkóját) ragadd meg és tartsd úgy egy kicsit hogy tudja átlépte a határt. Azt mondják hogy akkor ás és szed virágot ha unatkozik de az enyém játék közben kezd el ásni vagy virágot szedni :D szóval erről is tiltani kell. Ha folyton rácsapsz az orrára és mondod hogy "nem/nem szabad" egy idő után már magától abba hagyja a rossz dolgokat csapkodás nélkül is. Remélem segítettem ha érdekel még valami írj privátban.
2016. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem érti az emberi szavakat, csak ha azok mellé jelentés is társul. A 'nem' szót akkor fogja megérteni, ha tudja, hogy ha nem hagyja abba az adott viselkedést, utána nagyon nem lesz jó neki. Ha azt akarod, hogy abba hagyjon egy viselkedést, szinte mindegy, hogy milyen módszerrel, de érd el, hogy valóban abba hagyja. Eddig mit csináltál ezügyben, azt leszámítva, hogy a nem szót ismételgetted?

A kert szétszedése pedig ebben a korban normális. Vidd többet sétálni, játssz vele többet, tanítsd gyakrabban. Egyszóval fáraszd le sokkal jobban!

És nagyon ajánlok egy jó kutyaovit, olyat, ahol a szocializáció mellett a nevelés áll a főszerepben!

2016. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Először az erőteljes "nem (szabad)"-al próbálkoztam, de az egy idő után csak felhergelte, és pl jobban harapott. Aztán az orovsunk azt ajánlotta hogy egy újsággal csapjak az orrára, mert az nem fáj, de hangos. Végülis jobban működik, mint az egyszerű szavak, de még mindig nem mondanám azt, hogy milyen jó kutya:D Sunyiban mindig elkezdi ráncigálni a szőlőt, vagy széthordani a virágföldet. Harapni még mindig harap.:/ Sajnos a másik gondunk a sétáltatás. Ha nagy nehezen elindulunk, akkor nagyon húz. Aztán 2 házzal arrébb nem lehet tovább menni, mert az összes kutya megugatja, ami őt megrémiszti, engem, meg az utát meg zavarja. A kutyaovi tervben van, de egyenlőre nem találtam jót a környékünkön.:/
2016. jún. 8. 18:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nem is tanulja meg egyik napról másikra. Az újságpapiros ötlet hasznos. A lényeg hogy akármilyen unalmas csináld "nem" "nem" "nem" és persze az orrpöckölés. Ha harapni akar ragadd meg a grabancát vagy csak reflexből csapd pofon de ne erősen. Meglesz a hatása. Légy türelmes.
2016. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2016. jún. 8. 18:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Még nagyon fiatal, ne keseredj el.

A kutyaovi nagyon-nagyon jó ötlet lenne, majd egy alap engedelmesség tanfolyam legalább később. Itt elsősorban te fogod megtanulni, hogyan neveld hatékonyan a kutyádat. A gyakorlatban ez sokkal könnyebb, mint könyvből olvasni.

A sétánál is természetes még, hogy húz. A harapást erőteljesen tiltani, fizikailag meg kell akadályozni, viszont kell vele olyanokat játszani, amikor kiélheti magát (rongyozás, zsinóros labda.) A harapással kapcsolatban rengeteg kérdés van itt már, olvass utána, hasznos tanácsok vannak.

Naponta legalább kétszer menjetek sétálni, hogy le legyenek kötve az energiái, így kevesebb marad a kert szétszedésére.

Vidd el olyan helyre, ahol nincs autóforgalom, és engedd el pórázról (kutyafuttató, mező, erdő széle pl.).

Mindig legyen nálad valami apró darabos, nagyon finom jutalomfalat (pl. virslikarika, pici sült hús darabok). Ezzel könnyen lehet őt motiválni. Ne elsősorban a tiltásra koncentrálj most még, hanem a tanításra, irányításra, és hogy el legyen fárasztva rendesen minden nap.

2016. jún. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!