Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap hozzuk haza a kölyök...

Holnap hozzuk haza a kölyök kutyámat. Mire kell figyelni, mire számítsak nappal és éjszaka?

Figyelt kérdés

Holnap megyünk a 10 hetes border collie kiskutyámért. Alapvetően kinti kutya lesz, van egy jól szigetelt kutyaháza is. Az elején már rögtön kint lehet, vagy még éjszakára jobb, ha a garázsban/előszobában van?

Napi hányszor és mennyit kell etetni? Eukanoba tápot vettünk, az jó? Majd kapunk olyan eledelt, amit most kap, az átszoktatáshoz.

Állatorvoshoz mikor kell vinni? Mármint eddig megkapta a szükséges oltásait, meg féregtelenítve is volt. Csak szokták mondani, hogy miután elhoztuk, el kell vinni megnézetni, ezt kb hány nap után ajánlatos?

Bocsánat, hogy ilyen sok kérdésem van, ráadásul össze-vissza is írtam őket, de már nagyon izgulok és várom! :)

Kutyások, kérlek segítenétek?



2016. márc. 12. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
10 hetes kölyökkutyát még ne tegyetek ki éjszakára ilyen hidegbe..., eleve azért mert még kölyök, és ilyenkor főképp szüksége van rátok, másrészt még hidegek az éjszakák, könnyen megbetegszik, hiába szigetelt az a kutyaház, harmadrész, könnyebben ellopják
2016. márc. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is egy ideig maradjon még bent. Úgy neki is jobb lesz talán.A miénk azt hiszem első pár nap picit pityergett is, szóval a végén a szobámban aludt és akkor tudtam egy ideig foglalkozni vele.

Na arra nem is emlékszem, azt hiszem, hogy mi reggel-este adtunk neki, de kérdezd meg ahonnan elhozzátok mert nekem is ők mondták.

MI állatorvoshoz talán egy hónap után vittük, hogy nézze meg minden rendben van e vele. De akkor viszitek amikor akarjátok.

Szerintem ha ahonnan hozzátok nem adnak ruhát amin van illat akkor vigyetek neki egy kis polót vagy rongyot és úgy hozzad, hogy lgyen azon az öledbe vagy ülésen mert akkor a szaga úgymond rá ragad és az is nyugtatja valamennyire. Esetleg mér adhatsz neki a kocsiba is abból az éelből amit adnak "mint ismerkedési fázis " . sok sikert !

2016. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amíg ilyen pici addig ne hagyd kint egyedül és nappal is csak felügyelet mellett. "mire számítsak éjszaka" eleinte álmatlan éjszakáid lesznek mert vagy sírni fog vagy vinni fogja neked a játékát hogy játsz vele. Nyakörvhöz pórázhoz minél elöbb szoktasd mert ha nek akkor késöbb nagyon nehéz lessz. Ha már nagyobb lessz Napi minimum 1 nagyobbminimum 1-2 órás séta amikor játszasz, labdázol vele vagy játszhat más kutyákkal esetleg ha már meleg idők lesznek akkor elviszed úszni. Remélem te nem olyan ember vagy aki bevágja az udvarba és nem foglalkozik vele max néha megsimogatja és csak van szerencsétlen. :)
2016. márc. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és annyit kapjon enni amennyit jónak látsz. Ne a csomagoláson lévő ajánlást kövesd. Az hogy mennyit kapjon az függ a méretétől, meg hogy naponta mennyit mozog.
2016. márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen nem csak úgy kirakom az udvarba, sok játék, egy kis tanulás és ha már szabad, sok sok séta lesz. :)

2016. márc. 12. 10:39
 6/8 anonim ***** válasza:
:) és amig bent van estére célszerü a fekvőhelyét közvetlenül az ágyad mellé rakni ha este neki áll sirni (eleinte biztos fog) akkor meg tudd simogatni hogy megnyugodjon
2016. márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem még legyen bent egy picit :)

én ha jól emlékszem pár nap múlva vittem már orvoshoz, átiratni a oltásiját meg megmutatni.

2016. márc. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy két éves border collie-m, hazahoztuk, körbejártuk az udvart és a lakást, játszottunk vele és aztán a fiammal aludt a nappaliban, mert a garázsban elkészített hely nem nagyon tetszett neki. 8 hetes volt, hajnal 1-kor jelzett, hogy ki kell mennie, kint elintézte a dolgát, aztán aludt tovább reggelig (a szobatisztaságra nevelésre nem igazán volt szükség, kétszer-háromszor történt odabent baleset, akkor is csak a nagy öröm miatt, pedig nem hiszem, hogy már meg volt vele tanítva, mert 10-en voltak testvérek). Másnap már a garázsban aludt és soha nem sírt. Két hét után erről a helyről kimászott, akkor került a kinti kenneljéb, de akkor már április vége volt, most még elég hideg van szerintem. Kivettem két hét szabadságot, hogy ne legyen egyedül napközben sem. A lényeg, hogy ne erőszakolj rá olyasmit, amit nem szeretne, aludjon ott, ahol jól érzi magát. Én is azt javaslom, hogy még eleinte legyen bent és később is engedjétek be a házba, a mienk is kinti kutya, de amikor otthon vagyunk, akkor bejöhet, így ha rossz idő van, akkor is lehet vele trükköket tanítani, játszani és szüksége van a gazda közelségére. Mi eleinte Royal canin tápot adtunk neki a tenyésztő javaslatára, de az nem nagyon ízlett a kutyának, most Eukanuba-t veszek, azt jobban szereti. Nagyon szép fényes a szőre, egészséges, de csak konzervvel összekeverve eszi meg a tápot, vagy etetőlabdából, a natur százaz tápot a tányérból nem kéri. Eleinte naponta háromszor kellett etetni, később kétszer, az én kutyám most már csak a napi egyszeri evést igényli, a reggelijét mindig otthagyta, de napközben, ha gyakorolunk, kap jutalomfalatot. Egyébként ez időjárás- és mozgásfüggő is, ha hűvösebb az idő, vagy többet mozog, akkor többet eszik a kutya. Én is nagyon izgultam, mikor elhoztuk a kutyust, mert mindenhol írták, hogy nagyon sok foglalkozást igényel és féltem, hogy nem lesz rá elég időm. Sajnos még vannak gondjaink a sétával és talán a szocializáció sem sikerült olyan jól, mert bár minden kutyával és emberrel barátságos, talán pont ezért nem tudunk közömbösen elmenni mások mellett, mindenkihez oda szeretne menni. Talán az elején nem kellett volna hagyni, hogy annyian megsimogassák. Javaslom neked, hogy vidd el kutyaoviba és kutyaiskolába, amíg kicsi. Én ezt elmulasztottam és most egy kicsit szenvedünk, de imádok vele foglalkozni, futni, trükköket tanítani, frizbizni, legalább többet vagyok a friss levegőn és nagyon megéri a fáradtságot.
2016. márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!