Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzel a kutyám ez normális?...

Tüzel a kutyám ez normális? Aggódnom kéne?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete tüzel a kutyám (első tüzelés), és kb. 2 napja elkezdte hágni a kezem. Tudom azt mondják ez dominancia, de előtte sosem csinálta, azóta is csak 1-2x. Nem lehet, hogy a felborult hormonháztartása miatt azt sem tudja mit csinál, de korántsem dominancia? Néha süket, de amúgy sok baj nincs vele (nem bántja a cuccaink, nem jön be a hálószobába, tulajdonképpen jó kutya). + egyfolytában nyal, ez gond?


Pár dolog:

- Ki van írva invartalanításra, de becsúszott a doki azt mondta most mér várjuk meg a végét.

- Igen én is tudom, hogy a "hágás" a szukáknál dominanciát jelent, na de tüzelés alatti felfokozott állapotban is?(most keresi a kanokat).

- "Ivartalanítsd és kutyasuli" alapkommentelők kíméljenek.



2016. jún. 9. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
igen előfordulhat, hogy a hormonok hatására viselkedik "furán" szerintem ne aggódj, a mi kutyánk is ha tüzel, eddig 1x-2x fordult már elő hasonló. Szerintem ha elmúlik a tüzelés minden visszaáll a megszokottba:)
2016. jún. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Most van abban az időben, amikor felvenné a kant. Ennek köze nincs a dominanciához, simán a párzási ösztön működik. Le kell tiltani a nyaldosásról és a hágási mozdulatokról. Pár nap és elmúlik.
2016. jún. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat én is így gondoltam, hogy nincs nagy baj csak most van a csúcsa a dolognak.
2016. jún. 9. 11:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi okod aggodalomra. A tuzeles miatt viselkedik igy. En nem is igazan tiltanam mert alapvetoen nem rosszat csinal(nem szandekosan hanem osztonbol) tiltas helyett inkabb valahogy vond ki magad az ilyen helyzetekbol,probald elterelni a figyelmet,foglald le(persze ha erdekli vmi mas is) jatekkal vagy barmivel.
2016. jún. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!