Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának lehet DOXYCYCLIN...

A kutyának lehet DOXYCYCLIN AL 100 mg tabletát adni?

Figyelt kérdés
2016. jún. 13. 21:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A lábán van egy nagy nyílt seb elvoltam vele állatorvoshoz de az csak lefertőtlenítette és beköztözte adot mellé valami gyógyszert de nem ért az semmit. Szomszédom mindig doxycylint adott a kutyájának bármi baja volt és ő mondta, hogy kiaprobálhatom.
2016. jún. 13. 21:38
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne adj neki.


Mondjuk fertőtlenítésen és kötözésen kívül max fájdalom csillapítót kaphat, naponta többször kell fertőtleníteni átkötözni gondolom. Ami viszont jó az a cukor nézz utána :)



Én doxycylin al-t hüvelyfertőzésre szedtem,nő gyógyász írta fel.

2016. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A szomszéd kutyája megharapta a lábfejét és az befertőződött. Naponta kétszer szoktam újrakötni de még nem javult.

Már egy hete szed valami gyógyszert de az nem segített még neki.A doki azt mondta, hogy egy hétig naponta 2x adjak abból de nem változott a lába.

A szomszédom mondta, hogy doxycyclint adjak neki mert az fertőtleníti s helyrehozza mert az ő kutyáját is helyrehozta.

2016. jún. 13. 21:55
 4/13 anonim ***** válasza:

Én adtam választ az előbb is.


Nos,attól mert a szomszéd kutya helyre jött nem biztos,hogy a tiéd helyre fog jönni.

Mellesleg mamám is tömte mindenféle emberi gyógyszerrel a kutyát,mert orvoshoz nem vitték olcsón otthon gyógyították,mindig meggyógyultak a kutyáik 13-15 évesen pusztultak el öregségben, ám mikor ismerősöm adott vmit a kutyának leállt a veséje. Megmentették,de mint kiderült a gyógyszertől.


Egyedül algopyrin az amit lehet adni,azt állatorvos is szokta javasolni. Más gyógyszereket szerintem nem,még asszem allergia gyógyszerből van olyan ami még a kutyának adható.


Ha nem javult akkor meg vissza kellett volna menni az orvos,hogy adjon mást.


Nekünk is volt ilyen,hogy nem láttunk változást jeleztük,mást kapott más dózist rögtön helyre jött.De néma gyereknek anyja se érti a szavát.



Én nem kísérleteznék.

2016. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne. Szólj az orvosnak, hogy nem javul a kutya, és/vagy kérd ki a véleményét a doxycyclin-ről. Ő látta a kutyát, ő tudja mehet ez vagy ad másikat. Saját szakállra biztos nem adagolnám...
2016. jún. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amúgy a doxycyclin nem fertőtlenít s nem csodaszer. Sokkal korszerűbb antibiotikumuk vannak már kifejezetten kutyák számára.
2016. jún. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az alapvető gond az emberi gyógyszerekkel a dózis, egy mittudomén 60 kiló testtömegre lehetnek méretezve és a kutya esetében ettől nem néhányszor tíz százalék eltérések lehetnek, hanem akár a tizede is lehet, egy ekkora különbség meg simán okozhat komoly problémákat akkor is, ha egyébként a hatóanyag önmagában mehetne. Ezért kell kutyáknak is adható gyógyszert használni, testtömegnek megfelelő dózisban, amit ugye a gyártó ajánl mellé.


És vannak persze olyan hatóanyagok, amik embernek jók, kutyának meg nem jók.

2016. jún. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az is vicces egyébként, hogy a Doxycyclin ugye vényköteles és az antibiotikumokat kúraszerűen kell alkalmazni, úgyhogy elméletileg senkinél nem lehet otthon antibiotikum, mert amit felírnak, azt megeszed :)


Jó, esetleg gyerek esetében maradhat, amikor az orvos mondjuk a fele dózissal írja fel.

2016. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A doxycyclin nem csodaszer és tényleg pl. hüvelyfertőzésre írják fel meg más egyéb finomságokra. Természetes alapú táplálékiegészítőkön és algopyrinon kívül nem is mernék mást adni a kutyának. Keress más dokit.
2016. jún. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem pont tegnap írta fel a doki, itt van előttem a betegtájékoztató. Kolerára is ezt a gyógyszert adják, kklamídiár, lyme-ra, epeutak fertőzésére, fül-orr-gége problémákra, de nyílt sebre nem írja.
2016. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!