Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes német juhászom van....

8 hetes német juhászom van. Lehet pár kérdése?

Figyelt kérdés

Először is bélgyulladással hoztam sajnos el, így 3 napig nem evett. Most meg csak a színtiszta húst eszi meg. Még akkor sem eszi meg ha egy kis főtt rizs van bele keverve, de mivel 3 napig infúzión volt, mert hamar legyengült, így nem merek kockáztatni. --> hogyan fog mást is megenni később?


Van egy kerti tavunk és már egyszer belement és úszott is de nem hiszem, hogy ki tudna a peremnél jönni így kiszedtem belőle, mert kicsit megijedtem, de most meg minden léptét őrizni kell. --> mit csináljunk nem fullad meg ha megint belemegy? Van valakinek tó is és kutyus is?


Valamint az állatorvos azt mondja, hogy a német juhászok hisztisek, de a miénk valahogy állandóan elégedetlenkedik, nyüszög ha nem körülötte forog a világ. Ez általános? bármilyen jótanács jól jön.

Mindíg is volt kutyánk,de most először van sajátom (most költöztünk), szerintetek túlféltem?


2016. jún. 14. 15:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

8 hetesen még baba kutya. Én nem engedném a tóba. Az én kutyám 8 hetesen még nem birtokolhatta az egész kertet.

Mikor nem voltunk otthon, akkor kennelben volt. Aztán ahogy nagyobb lett, elhagytuk a kennelt.

Most már csak kaját kap ott és az ajtó nyitva van, jöhet-mehet.


Picinek csak a hús nem elég, mert egy csomó más tápanyagra is szüksége van.

Vegyél neki kezdetben jó minőségű tápot és áztasd vízbe vagy húslébe. Próbálkozni kell.


Hadd nyüszögjön. Alakítsatok ki egy napi rutint (mindig ugyanakkor etetés, séta, játék a többiben meg alvás/pihi, mert ilyenkor még erre van szükségük).

Ha pihi van, ne babráljátok, hagyjátok. Hozzá kell szoknia és nem szabad, hogy körülötte forogjon a világ.

2016. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Bélgyulladásra gondolom kapott gyógyszert..

Nyers hússal nincs baj, nézz utána a barf etetésnek.


A tóban kialakíthatsz lépcsőszerűséget.


Az enyém nem volt hisztis, most lett elszakitva a szüleitől, testvereitol, úgyhogy előfordulhat, hogy hívja a mamáját..


Melyik tenyésztő ad oda egy beteg kutyát?

2016. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
2# Szerinted tenyésztőtől van?
2016. jún. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Szaporító 4-6 hetesen adja :D legalább egy fokkal jobb szapis...
2016. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem tóban úszáshoz még kicsi és az idő sem a legjobb. Bélgyulladás mellé nem hiszem hogy hiányzik egy tüdőgyulladás is.
2016. jún. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Igen sajnos nem volt túl normális a tenyésztő/ szaporító. nem tudom, mert volt tenyésztős pecsétje, de be lett jelentve az állatvédőknek, mert egyrészről beteg volt a kutya és arra még rákapta a hasmenéses vírusos oltást és úgy el kapta, ahogy az elején írtam, hogy infúziós volt. Plusz mikor mentünk a forró betonon voltak olyan pisisen kakisan, hoyg alig bírtuk vele egy kocsiban. Az anya kutya meg nagyon ramaty állapotban lehetett,mert nem engedte megtekinteni. képet is kértem korábbra a szülőktől, de akkor sem adott. az elejétől gyanús volt. De pici gyönyörű és hál isten már jól van. köszi a tippeket.


Igen a tó meg lesz csinálva. hát én sem akartam beleengedni, de elszaladt és belement. Hatalmas a kert. A kenelt nem hiszem, hogy bírnánk. sztem nagyon nyüszögne és én az nem bírom hallgatni. Inkább vigyázok rá kint. De majd megbeszéljük a kenel kérdést férjemmel. hát a kajával próbálkozok, de nem eszik meg semmit. Csak megszagolja és otthagyja. :(

2016. jún. 14. 16:09
 7/26 A kérdező kommentje:
igen a tavat tudom, hogy nem jó. Nincs is beleengedve. De ugye nagyon érdekli biztos a hal szag miatt is.
2016. jún. 14. 16:11
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

1-es vagyok. Nem akkor kell kennelbe zárni, mikor otthon vagytok, nem

is azt írtam. Ha nem tudtok rá felügyelni, mert pl. nem vagytok otthon, akkor

1. Nem hallod, hogy nyüszít (de egyedül egyébként is bárhol nyűszíthet)

2. Ilyen kiskutyát ne hagyjatok óriási kertben felügyelet nélkül

2016. jún. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen helyről nem is lett volna szabad kutyát hozni, ez nem tenyésztő.

Na mindegy. A tóba ne engedd még. Ha nem vagytok otthon, és nem tudsz rá figyelni, zárd be a lakásba, vagy valami biztonságos helyre.

Ha már meggyógyult a bélgyulladásból, akkor nem kell engedni, hogy válogasson. Eldöntöd, hogy BARF szerint szeretnéd-e etetni (nyers hús, csontos hús, belsőségek megfelelő arányban), vagy egy jó minőségű kölyöktáppal, és aszerint eteted. Ha nem eszi meg, nem éhes, megkapja következő etetéskor. Mindez egészséges kutyára vonatkozik természetesen.

A német juhászok nem hisztisek, de egy 8 hetes kutyánál még természetes, hogy nyüszög néha. Fokozatosan kell az egyedülléthez is szoktatni.

2016. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 bollocks ***** válasza:
52%
Tök jó, hogy a leírtak ellenére pénzzel jutalmaztátok a szaporítót a "minőségi" munkáért. Dabzs-dabzs, járakeksz.
2016. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!