Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 2 éves kutyusnak, ha...

Egy 2 éves kutyusnak, ha nincs törzskönyve akkor lehet neki csináltatni?

Figyelt kérdés
2016. jún. 17. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. jún. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2016. jún. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ez nem így működik. a tenyésztőnek kell bejelenteni az almot . ő tud a vevőnek törzskönyvet adni a fajtatiszta kutyák esetén.

utólag nem lehet. ha akitől vetted nem adott,akkor nem tiszta vérvonal, ki tudja ki volt az apja,nagyanyja stb..

2016. jún. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem. Törzskönyvet csak a tenyésztő tud kiváltani.
2016. jún. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Én úgy tudom,hogy a tenyésztő tud csináltatni a szülők és a kutyád DNS vizsgálata után. Persze a szülőknek kell,hogy legyen törzskönyve.
2016. jún. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én úgy tudom h ha a fajta törzskönyve még nyílt, akkor kaphat B-s törzskönyvet, amire kb nem mész semmire, még versenyeken sem indulhatsz, sőt csak az unokái indulhatnak versenyen
2016. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miert ne indulhatna versenyen? Rengeteg olyan hobbi verseny van, ahol nem fajta tiszta kutyak merettetnek meg. Sot ott vannak a kutyas sportok, ahol szinten indulhat es nyerhet is versenyt.


Egynem torzskonyvezett alombol tobbe sosem lehet torzskonyvezett. Se unoka se senki, onnantol kezdve az a vonal fajta jellegu keverek, amivel nincs baj, de torzskonyvet nem fog kapni egyik leszarmazott sem.

2016. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak azért mert szeretnék örökbe fogadni egy kutyust, de nincs törzskönyve. De természetesen ez nem akadály.
2016. jún. 21. 09:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Örökbefogadható kutyusoknak ritkán van törzskönyvük. Mondjuk 1000-ből egynek, de azért elő szokott fordulni.
2016. jún. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!