Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miben különbözik a pitbull és...

Miben különbözik a pitbull és a stafford?

Figyelt kérdés
Viselkedésre,jellemre és külsőre gondolok. +kérdés: a piteknek és a stafiknak is vágják a fülüket mint a dobbermanoknak,azért áll fölfelé igaz?
2016. jún. 17. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

Nekem mind a ket fajta kutyam van. Viselkedesre igazabol nem nagyon tudok mit mondani, amikor hozzam kerultek haraptak, es ingerultek voltak nagyon. Vagyis neveles fuggo,minden a gazdan mulik. De igazabol a pitbull harciasabb viselkedesu mint a kulsoleg a pitbull vaskosabb, erosebb csontozatu, szelesebb nyaku. Es a nyaka illetve labai es ,,szugye,, szelesebb joval mint a staffordoke.

Altalaban sokan vagatjak a harci kutyam fuleit, mert jobban all nekik,de ez csak akkor lehetseges, ha a porc nincs eltorve a fuleben,igazabol szerintem akkor is megoldhato, csak furin allna neki. Remelem segitettem.

2016. jún. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hazánkban több éve tilos a fülvágás. Amúgy is csak esztétika miatt vágták, nincs jelentősége, csak a kisp.csű majmok még keményebbnek akartak látszódni azáltal, hogy lecsapják a fülüket.

Tehát, az első bull tipusú kutya pitbull volt. Akkor viadalra használták őket, gondolom tudod. Ebből a fajtából 1936ban vált ki az amstaff, masszívabb, zömökebb, és jobban behatározhatóbb volt, mint a pit. Őket őrzőnek használták meg bébiszitternek, illetve haszonkutyának. (már akkor is volt súlyhúzás).

A pitbull az amstafftól sokkal rugalmasabb, kevésbé masszív, izmosabb, gyorsabb. Mivel tovább használták kutyák elleni harcra, ott pedig az számított, hogy fürge legyen, ruganyos, az ellenfél ne tudja követni a mozgását, emellett erős.

Viselkedésre...hát, az amstaff nyugodtabb egy fokkal, viszont a pit az kezesebb, de ezek nagyon elenyésző különbségek, alapvetően nagyon hasonlítanak. Jó kezekben egyébként mindkettőből szuper kutya lenne, de ilyet lassan csak a mesékben hallani, annyi felelőtlen gazda van.

Tudod, egy jó pit/amstaff soha nem akar magától nekimenni egy kutyának, embernek pedig végképp nem.

De ha ilyen fajtán gondolkozol, azt jól vésd az eszedbe, hogy nem gyerekjáték, kell vele foglalkozni, a korai és folyamatos szocializáció elengedhetetlen, emellett a lefárasztás sem hátrány, és ha olyan egyedet fogsz ki (a legtöbb ilyen), akkor akár napi 4 óra intenzív mozgás szükséges...akár esik, akár szakad a hó, akár mínusz van, akár kánikula...nincs kivétel.

Sokan megveszik, elkezdik nagy lendülettel, aztán még is a kertben végzi díszként a kerti törpék miatt..utána meg csodálkoznak hogy a feles energiái levezetésére megkapnak egy embert vagy lezúznak egy kutyát.

2016. jún. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,segítettetek:) mindkét fajtának utánanéztem már,de kíváncsi voltam mások mit írnak róluk.
2016. jún. 18. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!