Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj? Tanacsokat...

Mi lehet a baj? Tanacsokat tippeket varok!?

Figyelt kérdés
Egy 4 honapos pit kolyok kutyam van! Mikor mar hozzam kerult kopottas volt a fejen a szorzet! Elvittem ugye a kotelezo oltasok vegett az orvoshoz es mondtam h engem zavar h a kutya szore kopik ez igy nem normalis! Mondta ha szaporodik a szor kopas esetleg a teste barmely masik reszen akk elmeletileg lehet szortuszo atka!? Elvittem masik dokikhoz mikor mar elkezdett szaporodni a szor kopasa es masik ket orvos is szortuszo atkat mondott! Kapott is szuris kezelest most egy hete! Mondta a doki h 2-3 honap utan fog lattszani a hatasa! A kerdes! Hiaba mondtak h szortuszo atka en ugy erzem ez nem az :/ nincs piros gyulladasos sebe a kopas helyen illetve semmilyen bor elvaltozas . Valaki esetleh tudna tanacsot adni h mi lehet? Vagy egy jo allat orvost tudna ajanlani bp-en! Mert nagyon ritka sajnos a JO allatorvos!??

#kutya #állatorvos #pitbull #szortuszo atka #szorkopas
2016. jún. 16. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Akármelyik dokival közlöd, hogy kérsz bőrkaparék minta vizsgálatot. Ha atka, megnyugodhatsz. Ha más, kiderül és lehet célzottan kezelni.
2016. jún. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom #1-hez, tapasztalt orvos ugyan ránézéssel is meg tudja mondani, de biztos a bőrkaparék mikroszkópos vizsgálata. Viszont te is tudsz segíteni rajta, ha kénport belekefélsz a szőrébe, különösen az érintett területeken, esetlege veszel a gyógyszertárban emberi rühatka elleni ecsetelőt és a kutya fején (ahol nem tudja lenyalni) kipróbálod.
2016. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
18%
Sajna szörnyű gccik az àlatorvosok nagyon ritka amelyik tudja is h mit csinàl , volt 1 kutyum , neki autoimmun betegsège volt , neki az orra fölött es a fulen kinis hullott a szőr ... es sebes lett :( szurit kapott soha nem jott rendbe a kinézete , de legalàbb tùlèlte, 8 èv mulva halt meg , az allatorvos hibàjàbòl , eltört a keze(betörtek ès megtàmadta a betörőt) ott rughattàk meg , szòval a szövetek begyulladtak , es felgyült a genny a karjàban , az àllatorvos kiakarta engedni a gennyt. Felvàgta ès elment... csak h a gennyel a ver is folyt.. az a ge** elvèreztette a kutyàmat ès mivel 1 segg vagyok nem tudtam rajta segìteni , mire èszrevettem h nem okè meghalt. Ennyit a magyar àllatorvosokrol
2016. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én őket ajánlom:


[link]


Saját laborjuk van, meg lehet várni helyben a bőrkaparék vizsgálat eredményét.

2016. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos információkat !!
2016. jún. 17. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!