Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puliknak milyen a természetük?

Puliknak milyen a természetük?

Figyelt kérdés

Nekünk van egy hat éves ivartalanított fiú fehér pulikeverékünk.

Ő nagyon nyugodt kutya.

Sosem morog, mindig szótfogad,nagyon barátságos mindenkivel,a többi kutyával is.

Egyedüli hibája,hogy este sokat ugat,de ezt már megszoktuk :-)

Egy kicsit félénk de ez azért van mert menhelyről hoztuk,és szerintem az előző gazdája bántotta.

Gondolkodunk még egy pulin.

A pulikra jellemző ez a nyugodt,higgadt,barátságos jellem,vagy csak nekünk volt szerencsénk vele?



2016. jún. 18. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Három pulink volt eddig az egyik jószándékú kedves kutya csak sajnos epilepsziás, a másik kettő egy idegbeteg görcs.
2016. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt hogy érted,hogy idegbeteg görcs?
2016. jún. 18. 12:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínű a kettő közül az első kicsit kettyós volt mert nem is igazán nézett ki pulinak felnőtt korában a másik később jött es vele szocializálódott. Igy ketten hergelték egymást. Az első mar elpusztult a második kényszer cselekvéses maradt habár kicsit megnyugodott azóta. Pl bizonyos helyekre ha megy a család nehány tagja akkor rágja a saját lábát. Nehezen tanítható es hamar felejt.
2016. jún. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is pulivekerékem van, 1 éves múlt, semmi gond vele:)

A kapun kívüli idegenekre ugat egyet-kettőt, de ha jön be, a nyakába ugrik egy kis simogatásért. Barátságos mindenkivel, de nagyrészt szerintem azért, mert hordom sétálni, és elengedem, hogy ki is mozogja magát.

Okos, percek alatt tanul, szót fogad, de neki is van egy "hibája": a sünöket nem kedveli, ami így a nyári éjszakákon fantasztikus élmény, amikor a visítós ugatásra ébredek:D

A nyugodtság ledig szerintem csak akkor jellemző rájuk, ha le vannak fárasztva, akkkr fekszik nyugodtan mellettem, de ha nincs, képes egész nap rohangálni és ugatni.

2016. jún. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Álltalában minden nap visszem sétélni,de akkor is nyugodt,ha mondjuk egy hétig nem megy sehova.Mindig megbújik valahol,és alszik.Ha valaki bejön a kapun sokszor elő sem jön,csak ha hívjuk,ilyenkor bezzeg mindig örül.

Nem egy házőrző típús,néha egy két embert megugat,aki elmegy a kapu előtt,de inkább csak akkor,ha hangoskodnak.

2016. jún. 18. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!