Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyáron baj ha így hűsitem a...

Nyáron baj ha így hűsitem a kutyám? Vagy jéggel jobb?

Figyelt kérdés
A nagytestű kutyusom nyáron egy hatalmas lavorba hideg vizet akarok önteni és úgy...vagy jobb jéggel?(3zacsko jég)
2016. jún. 19. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem tudhatod hogy egyáltalán belemászik-e. Az hogy szerinted jó az egy dolog de lehet neki nem fog tetszeni. Szerintem felesleges. Adj neki vizet és legyen árnyék vagy hűvös hely ahova elhúzódhat. Ha mégis ragaszkodsz az ötletedhez akkor inkább víz mert a jégtől megfázhat.
2016. jún. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Belemászik tavaly is bele mászott csak láttam azt az ötletet hogy víz helyett jéggel.és nem tudom meik jobb
2016. jún. 19. 10:47
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a lavorban a viz es az arnyek + mindig cserelt huvos hidegviz elegendo(mondjuk ugyis a lavrobol fog inni XD). esetleg egy huvosvizes szovet, vagy legkondi.


Nalunk nem messze van par patak meg egy 2 to is, kivisszuk kora reggel meg keso este es hatalmasakat szokott csobbani. Imad uszni szoval mikozben setalunk o lehuti magat ha szukseget erzi.


Neha latom, hogy pl. a Huskykat leontik jeggel, de amilyen mennyiseg kellene hozza es amilyen gyorsan megolvad nem sok ertelme van.

2016. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy jéggel, ne viccelj már. A kutyára is vonatkozik, hogy felhevült testtel nem lehet jeges vízbe lökni, sőt a teljesen hideg sem jó.

Én most vettem ilyet a kutyáimnak:

[link]

Melegebb napokon reggel feltöltöm, árnyékos helyen simán felmelegszik kellemesebb hőmérsékletűre, a kutyák pedig akkor másznak bele, amikor csak kedvük tartja. Igaz, csak az egyik szeret pancsolni, a másik először óriási itatónak nézte, de miután próbáltam rávezetni, hogy abba bele kéne mennie, azóta nagy ívben kerüli. :D

2016. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
én csak óvatosságból mondom, hogy jeget nem tennék bele. Hüs, nem kifejezetetten hideg víz, mondjuk 20-24 C-os is felüdülést jelent neki, tüdőgyulladás veszélye nélkül.
2016. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sok értelme nincs a jégnek szerintem, csak felesleges macera, a dolog úgyis úgy működik, hogy a kutya eláztatja magát és aztán a párolgás hűti, ez langyos vízzel ugyanúgy megy. Sőt, igazából árthat is szerintem 35 fokban jéghideg vízbe bemászás, az ilyesmi eleg megterhelő a szervezetnek.
2016. jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én pl a lecserélt fürdőkádat ástam le, és mellé ~1m3 deritőt!Eszméletlenül élvezik 2 db Nj kutyus.
2016. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, neked jól esne ekkora hőmérséklet különbség? Én nyáron le szoktam mosni a kutyáimat, de langyos vízzel. Nem igazán szokták tolerálni a túl hideget.
2016. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem azert, de szerintetek a szaunazok mit csinalnak? Felhevitik a testuket aztan atugranak egy jeghideg vizbe.


Viszont a kutyanak boven szar a hoszabalyzasa, a kiszuperalt kadas szerintem marhajo. Viszont tovabbra sem irtad HOL. Mert nem mindegy.

2016. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#7-ha töllem kérdezted a kád egy Heves m-i kis város kertes házában van kiépitve. Aki teheti , csak javalom nagyon szuper!
2016. jún. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!