Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGÍTSÉG! A kutyám köhög,...

SEGÍTSÉG! A kutyám köhög, majd öklendezik már két napja! Mit kéne tennem? Ez csak egy egyszerű megfázás? Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
2 napja köhög (maival együtt) tehát ez tegnap kezdődött. Nem tudom mit tehetnék, nem tudm eldömtemi hogy ezt csak én aggódom e túl. Az öklendezések után nem hányik semmit (egyszer hányt tegnap akkor száraz kutyatápot adtam neki de amikor sonkát vagy parikát adtam neki akkor nem hányta ki) Mit csináljak? Adjak neki mézet meg kamilla meg sok sok vizet teát és akkor jobban lesz? Ilyen hurutosba is átmegy a köhögése. Megfázás lenne? Szerdán jól megáztunk azóta taknyos vagyok, de nála csak vasárnap jelentkezett ez a köhögés. Nem tudom mit tegyek? Túl aggódom? Hiszen már annyiszor megáztunk nem értem ilyen még sose volt. 1 és fél éves kutyus. Kérlek írjatok hogy mit tegyek!

2016. jún. 20. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Attól nem lesz baja, ha állatorvos látja.
2016. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Előfordulhat, hogy nem bírja a nyakörvet és légcső összeesése van. Nálunk is volt ilyen miután pórázzal vittem állatorvoshoz, hogy két napig fuldokolt. Csak hámmal sétáltathatom ezen túl. Olyan hangot ad, mint a szamár?

Van amelyiknek érzékenyebb a gégéje, de ez nem jelentkezik azonnal. Mi egy ideig jártunk kutyasuliba nyakörves pórázzal és semmi baja nem volt. Majd rá egy évre amikor orvoshoz kellett vinnem, nagyon húzott végig, és az után köhögött két napig. Azóta is előjön néha ha nagyon felizgatja magát, pl. nagyon kell ugatni valamit, de olyankor csak fél percre.

Sonkát viszont nem adnék neki, az a kutyáknak nagyon sós, paprikát meg nem is értem.

2016. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem aggódod túl, mutasd meg orvosnak! Még ha torokgyulladása is van, arra is kell gyógyszer, nem elég a kamilla. Jobbulást kívánok!
2016. jún. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz elviszed, és ő majd megállapítja, hogy kennelköhögés, vagy torokgyuszi van-e.
2016. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg állatorvosnak, az a biztos.

Kamilla, méz, tea nem kell neki, ő kutya, nem ember.

2016. jún. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Elképzelhető, hogy valami a torkán akadhatott? Az, hogy öklendezik is a köhögés mellé szerintem erre utalhat. Pl. legelés közben kerülhetett toklász a torkába. Ráadásul az nem jön ki magától, szépen befúrja magát és hiába is próbálja visszaöklendezni, nem fog kijönni. Azt valakinek (leginkább állatorvosnak) ki kell onnan szedni. Egy telefont a dokinak mindenképpen megérne a történet. A továbbiakról pedig majd tájékoztat ő.
2016. jún. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Állatorvos nézze meg, ez egyértelmű. Lehet torokgyulladás, kennelköhögés, vagy idegentest. Az első 2 kezelése ugyanaz lesz, antibiotikum, esetleg még szteroid.
2016. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!