Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ír szettert lehet kint...

Egy ír szettert lehet kint tartani? Mennyire bírja a hideget?

Figyelt kérdés
Természetesen lenne kutyaháza, de nem tudom, mennyi aljszőrzettel rendelkezik ahhoz, hogy kint tartható legyen.

#hideg #tél #megfázás #ír szetter #kint tartani #nem lakásban
2016. jan. 25. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Még ha a hideget bírja is, az egyedüllétet biztosan nem. Rettentő ragaszkodó fajta, a gazda mellett van a helye. Ha kintre kell kutya, válassz olyan fajtát, amelyik kevésbé emberközpontú, kevésbé lelkis, ha meg ír szetter kell, barátkozz a gondolattal, hogy veled éljen a lakásban.


Még gyerekkoromban volt az egyik utcában egy kertbe kivágott ír szetter, egy életre megmaradt bennem annak a kutyának a tekintete. Egész álló nap ült a kerítés mellett, és várta, hogy legalább az arra járók simogassák meg. Ki volt éhezve - és nem testileg. Olyan egy elgyötört szerencsétlen feje volt, hogy azt jóérzésű ember nem kívánja egy kutyának sem, pláne nem a sajátjának. Ne szívasd meg.

2016. jan. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Igen, én is így gondoltam. De mi van akkor, amig az ember dolgozik? Addig lehetne kinn? És mikor megjovunk, beengedjük a lakásba es velünk van. Szeretném, hogy jó legyen neki.
2016. jan. 26. 09:29
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Persze, az jó kialakítású (ajtó oldalt, hogy ne telibe menjen be a hideg, 10 centi küszöb, hogy a talaj környéki hideg se áramoljon be, hőfüggöny) szigetelt kutyaházzal nem lehet gond.
2016. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

Nekem skót juhászom van, ami szintén nagyon családcentrikus és gazdiközpontú. Kint van a kertben, mert a lakást nem is bírja, tök melege van. Szóval ezt a helyzetet már eleve Ő választotta. Mikor nem vagyunk otthon van egy kinti kennele, amiben van, mert még pici és nem akarom, hogy egyedül legyen a kertben szabadon. A kutyaházba nem hajlandó bemenni, van egy magas falú ágya, azt szereti. Mikor otthon vagyunk ki van engedve.

Nem látom rajta, hogy össze lenne törve és azt sem, hogy megfagyott volna.

Mikor hoztuk, akkor volt a leghidegebb és tiszta para voltam, mert mindenki azt mondta, hogy a kiskutyának ha akarja, ha nem a lakásban a helye. 2 napig küszködtünk, nem bírt aludni, aztán ment ki, ahol meg tök nyugiba aludt a kis helyén.

Szóval hülyeség álltalánosítani, mert minden kutya más és más...mint ahogy az emberek sem egyformák.

Figyeld a kutya reakcióit és a szerint hozz döntést.

A kutyán látszik ha fázik (remeg pl.), látszik ha nem érzi jól magát (nyüszög, izgatott, sír...stb.)

Az enyém bemegy a kennelbe és elkezd játszani a játékaival vagy alszik.

2016. jan. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!