Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy ideges vagyok...

Normális, hogy ideges vagyok ilyenkor?

Figyelt kérdés
Holnapután hozzuk haza a kiskutyánkat a párommal és nagyon ideges vagyok miatta. Menhelyről fogadjuk amúgy be, fél éves kis keverék. Már évek óta készülök egy kutyára, szakkönyveket olvastam, készültem rá nagyon, most a "cél előtt" mégis leblokkoltam, úgy érzem mindent elfelejtetem és mi van ha rádöbbenek hogy mégsem nekem való a kutyás lét, nagyon szégyellném magam akkor... Ráadásul első kutya, a szüleim sosem engedték a kutyát (cicáink voltak, de velük sose volt semmi gond), és eléggé letör, hogy még tőlük is kapom az ívet, hogy állatkínzás lakásban kutyát tartani, meg hogy hozzájuk ne vigyem, ha ráunok... Normális hogy így érzek? Vagy tényleg inkább el se hozzuk a kutyát mert úgyis rossz gazdái lennénk? :(
2016. jún. 20. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj nem lesz probléma :) az hogy nások nem tudnak veled örülni nem a teproblémád. Légy optimista :)
2016. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem első kutyám de velem is ez volt 1 hónapja. Mielőtt a kutyusért mentünk volna elkezdtem hisztizni hogy jajj nem leszek jó gazdi, lehet nem tudom majd megnevelni, elrontok valamit. Már azt mondogattam a szüleimnek hogy inkább ne menjünk érte keresünk másikat. Persze a végén elmentünk és már bánom hogy majdnem lemondtam róla :) ne aggódj
2016. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

szerintem feleslegesen ezen parázni

csak szeressétek és neveljétek szeretettel, sok idő lesz, mire összecsiszolódtok tökéletesen, de amikor eljön az a pillanat, minden gond köddé válik :)

2016. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 piriiiii ***** válasza:

Nem tudom, hogy normális-e, nekem mindig volt kutyám, így ezt nem tudom átérezni. Viszont tudok véleményt nyilvánítani erről az oldalról, a kutyás lét oldaláról.

Csodálatos. :) Hatalmas élményt ad, én csak ajánlani tudom. Még a nyűg is, ami esetleg ezzel járhat, tulajdonképpen valamiféle tanulási folyamat.

Egyébként ilyesmit minden szülő mond szerintem. Az én szüleim is szoktak ilyesmiket mondani, hogy hozzájuk aztán ne vigyem, ők aztán nem etetik, meg hasonlók.

A lakásban tartásról meg annyit, hogy meg lehet oldani, bár ez sok mindentől függ.

Én sosem olvastam igazán kutyás könyveket (jó, az utóbbi pár évben a kezembe került azért néhány), de soha nem volt igazán nagy gond a kutyákkal. Viszont valahol el kell kezdeni, és talán minden kezdet nehéz. Ennyiben normálisnak mondható, hogy ideges vagy. :) Ne aggódj. Én, ha új kutya kerül hozzánk, mindig inkább iszonyú izgatott, de kellemesen izgatott vagyok.

Egy kutyára nem lehet ráunni... majd meglátod Te is.

2016. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nyugi, minden rendben lesz :))


és ez hülyeség, hogy állatkinzás lakásban tartani ;)

2016. jún. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

igaza van 5 nek :)

Csak annyi kell hogy szeressétek, neveljétek és foglalkozzatok vele eleget :)

Am igen, normális hogy most így érzel :)

2016. jún. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem pontosan így volt, úgy éreztem hogy rossz gazdi leszek, hogy túl nagy áldozat stb, és mikor megláttam őt<3 hát mintha a gyerekemet tartanám a kezemben, csodálatos volt... Nyugi, imádni fogod
2016. jún. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Normális, hogy így érzel, de amint meglátod ez az egész meg fog szűnni! :) Nem állatkínzás lakásban tartani, sőt...mindig veletek lehet és napi minimum 3x (de inkább 5x) úgyis le kell vinned, jó, ha legalább az egyik sétánál tovább lent maradtok (játék, szaladgálás) és máris különb élete van, mint sok kint tartott kutyának, akire rá se néz a gazdi csak úgy van... Hiába van Neki nagy kert, az a kutya nem lesz boldog..
2016. jún. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak rád tört egy kis önbizalomhiány, ez természetes :)

Mi úgy kaptuk a cicáinkat, hogy eszünkbe sem jutott volna állatot hozni a lakásba, de mindkettőt utcáról mentették, és már csak mi maradtunk, mint opció.

Előtte egy igénytelen cserepesvirágot sem tudtam életben tartani, szóval gondolhatjátok... :D

Minden nap rettegtem, hogy megöljük valahogy szerencsétlen apróságokat, az egyik nagy félelmem az volt, hogy rájuk fekszünk, mert mindig hozzánk bújtak... a másik a mosógép, akármilyen hülyén hangzik :D

Mivel mindig belebújtak játékból, csak úgy mertem mosni, hogy előtte tízszer megnéztem, nincsenek-e benne, majd a program alatt még kétszer sírva kipakoltam, mert pont mosás közben jutott eszükbe elbújni valahova, ahol nem találtuk őket :)

Kellett úgy 2 hónap, mire megedződtünk, de azóta minden oké, és nem féltjük őket agyon.

Kezdetben biztos nálad is lesz egy kis para, de előnyös, hogy a kutyus már nem olyan kis törékeny, nyugi, hamar belejössz! :)

2016. jún. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ameddig kap kaját nem lesz gond.
2016. jún. 21. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!