Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Családi, hobby és házikedvenc/...

Családi, hobby és házikedvenc/házőrzőnek milyen kutyust? (Kinti/Beenti)

Figyelt kérdés

Inkább vadászkutyákat néztem labradort , basset hound-ot , német rövidszőrű vizslát , nagy münsterlandi vizslát , dobermannt ,leonbergit és hannoveri vagy bajor vérebet . A labira irják sokan hogy hajlamos az elhízásra...nálunk tuti elhizna ezért nem tudom ...a münsterlandi vizsláról , bajor vérebről szinte senki nem tud semmit ...a dobermann állitólag nagyon fogékony a betegségekre . Leonbergi meg túl drága lehet. Basset kennel nem hiszem hogy van magyarországon. Főleg magyarországon található kennel kellene .

Ha valaki tud olyan kutyafajtát ami aranyos , intelligens , jó családi kutya , hűséges társ annak válaszát várom . 2-ik kutya lenne dalmata után .



2016. jún. 21. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát a leírtakra mondanám az Akitát,Shibát de 2. kutyának mégsem jó.
2016. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem vegyél egy hintalovat.

A kutya nem autó, és nem lehet úgy megválogatni, hogy milyen felszereltségekkel bír, hogy neked maximálisan megfeleljen. Nem fogok neked ajánlani semmit, mert ha véletlenül nem úgy viselkedik vagy hízik ahogy te elvárnád akkor én leszek a hibás.

Amin kiakadtam leginkább, hogy a labi hajlamos az elhízásra és nálad tuti elhízna. Gondold végig, szinte minden kutyára vonatkozik valami szabály, amire oda kell figyelni. Te divatból akarsz kutyát, de nem akarod, hogy túl sok problémád legyen vele.

Hallottál egy csomó menő kutyafajtát, és abból kettőről tudsz egyetlen jellemzőt, ami egyébként kevés odafigyeléssel mindegyikre jellemző. Mint pl. a megbetegedés és az elhízás.

2016. jún. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
németjuhász, malinoise, golden retriever, angol/német/ír szetter.
2016. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

TE mit tudsz nyújtani a kutyának??

Napi mennyi séta,suli,foglalkozás?

Minden kutya drága. Olyan 100-150.000Ft a kezdő áruk... Nézz szét egy menhelyen is.

2016. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Erre nehéz igy válaszolni..az általad felsorolt fajták nem hasonlítanak egymásra így igazából azt mondanám, hogy kinézet alapján döntöttél. Most mondanám,hogy családi kutyanak a retrieverek, berni pásztor,hobby kutyának border collie, őrzőnek meg kaukázusi.

De nem tudjuk te mit tudsz neki adni. Egy hobbikutya border collie majdnem egész napos foglalkozast igényel, ahogy a belga juhászok is. Egy őrkutya pedig erős kezet és szakértelmet.

Én a német juhászt mondanám, vagy ha macisabbat akkor sárhegyi, leonbergi, berni, bernáthegyi...ezek tudnak területet védeni de családcentrikusak is. Viszont tenyésztőnél mindegyik drága. Szaporítónál ha kifogsz egy ideggyengét akkor meg bele se gondolok, mik történhetnek...menhelyi kutyán nem gondolkoztál még? Ott ismerik a kutyákat, van már személyiségük és odaadóak. Szerintem ezt is vedd fel a lehetőségekbe.

2016. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Házőrzésre riasztót javaslok. Házikedvencnek meg szinte mindegy. Ha első kutya, akkor ne dobermannal vagy malival kezdd, mert sok fajtához nem árt a tapasztalat. Vagy ha viszed suliba akkor nagyjából megint mindegy.

A dalmata sem könnyű dió. Ezeket kellene átgondolni. Minden fajtatiszta kutya túl drága, mert 100.000 felett kezdődnek. Olcsón vehetsz szaporítótól, de akkor az orvosi költségekre a kutya árának az ötszörösét fogod kifizetni.

Mennyi tapasztalatod van kutyákkal? Vinnéd suliba? Mennyit tudsz vele naponta foglalkozni? Egyik kutya sem olyan, hogy kint elvan a kertben...

2016. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy vizsla fajtamentő menhely. A helyedben en innen hoznék;))

2016. jún. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Retriever fajtamentés: [link]

Azt nem árt tudnod előre, hogy a lelkiismeretes fajtamentők alaposan megnézik, kinek és milyen körülmények közé adnak kutyát. Csak kinti tartásra se a vizsla, se a retriever mentés nem ad kutyát.

2016. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!