Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a 3 éves,...

Hogyan szoktassam a 3 éves, kis termetű, keverék kutyusomat kennelhez?

Figyelt kérdés

Eddig lakásban lakott, mindig velem aludt. Most elköltözöm a páromhoz, viszem magammal a kutyát is, de ott nem mehet be a házba. A páromnak is van egy 2 éves keverék kutyája, kennelben tartja, különben mindent tönkre tesz. Most az enyémnek is csináltattunk egyet. Pár napja, már este, pár órára bezártam..folyamatosan ugatott, órákon keresztül, így végül hazavittem.

Mit csináljak? Hogy csináljam? Képes egy lakásban tartott kutya kennelhez szokni? Mennyi idő alatt? Ha keservesen ugat kiengedjem, vagy jobb ha nem veszek tudomást róla?

Segítsetek, ha tudtok.. ez nekem nagyon fontos lenne. Szeretném, ha velem lehetne, de ehhez tűrnie kell a kennelt éjszakára, meg olyankorra, amikor nem vagyunk otthon..


2010. ápr. 13. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

mi az a kennel

bocs h nem a kérdésre válaszoltam, de már annyiszor halottam

2010. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A kenel egy elkeritett rész a kutyának, lényegében ketrec. Ha eddig lakásban tartottad, akkor embertelenségnek tartot kenelbe zárni a kutyát. Azt irod, hogy szeretnéd, ha veled lenni, de igy nincs veled. Én a helyedben a párodat cserélném le, ha nem elég megértő ahhoz, hogy az eddig szobában tartott kutyus nem való kenelbe.
2010. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Én a párodat szoktatnám kennelhez...kegyetlen az ilyen ember,ha szobatiszta,nem bolhás,és eddig bent volt,nem lehet ennyire gonosz,hogy kirakja a kutyádat:( Amúgy ha nagyon muszáj megszokja a kutya,én is jártam így régen az én kutyámmal,anyám annyira gonosz volt,hogy egyik napról a másikra kirakta a kutyámat,csak azért mert volt egy kis szőr a szőnyegen,mintha neki kellett volna porszívóznia,na mindegy...felhúzom magam az ilyen embereken.
2010. ápr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A baj a pároddal van, nem azzal, hogy a kutyád vonyít a kennelben.

Az a kutya, amelyik tör, zúz, rombol, az unatkozik, nincs lefárasztva sem szellemileg, sem fizikailag, vagy súlyos szeparációs szorongása van.

Nem szerencsétlen kutyát kéne kennelbe zárni (tüneti kezelés), hanem az okot kéne megszüntetni!!!


Persze, hogy a kutyád sír, hiszen nem érti, mi az új helyzet.

Rá kell vezetned, hogy a kennel nem büntetés. Pl. etesd ott benn, vigyél be egy széket, olvass mellette, játszatok benn, napközben többször hívd be jutalomfalattal, jól dögönyözd meg, ott legyen a vizes tálja, a játékai.

Amíg nem jön rá, hogy a kennel nem választja el tőled, hogy nem kizárás, büntetés, amíg el nem fogadja az új helyzetet, addig sírni és ugatni fog.

Ha van szíved kivárni, akkor idővel abbahagyja. Ha sír, nem szabad kimenni kiengedni, megsimogatni, mert azzal a kutya célt ér: felhívja magára a gazdája figyelmét.

2010. ápr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért nem szeret ott lenni mert büntetésnek éli meg. Szoktatni kell. Ott kell vele játszani. Nem szabad azt h bezárjátok és otthagyjátok. Fokozatosan lehet. Bezárjátok, majd visszamentek, bent játék, kiengeditek, vissza, újra játék, újra ki, megint be, otthagyni, vissza...stb. És ezt napokig. A kajáját mindig ott kapja. A lényeg h ott csak pozitív élmény érje. Az nem pozitív neki hha oda be kell mennie akkor otthagyjátok egyedül.
2010. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezért nem adnak a menhelyekről kutyát kenneltartásra. Szerintük egy menhelyi kutya ennél többet érdemel. Szerintem a Tiéd is. Nem szabad ekkora alkut kötni még az elején, mert akkor ennél csak rosszabb lesz. Azt megszokná a kutyád, ha kerti kutya lenne (ha hosszabb szőrű), de a kennel túlzás egy szobakutyának. A barátod kutyáját is azért kell kennelben tartani, mert nem foglalkozik vele eleget, ezért szed szét mindent. A Te kutyád normálisan viselkedik. Miért nem lehet a kertben szabadon?
2010. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a psit cserélném le, de sürgősen. Ha ebbe ilyen módon, ennyire embertelenül beleszól, akkor fél év múlva pofonokat fogsz kapni, ha elsózod a krumpifőzeléket... ez a pasi dominálni akar feletted, ha így megmondja, hogy mit csinálj. Ha szeretne, akkor fontos lenne neki, hogy boldog legyél, és te boldog a kutyáddal vagy... a párom hozta a varánuszait is a közös lakásunkba, először undorodtam tőlük, de elfogadtam és megszoktam, mert tudtam, hogy neki fontosak. Eszembe nem jutott volna azt mondani, hogy szabaduljon meg tőlük.
2010. ápr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy már régen megbeszéltük, hogy ha hozom a kutyát, akkor kennel. Hoztam volna már korábban is, csak mindenképpen meg akartam várni, hogy éjszaka se legyen hideg. Amúgy a kennel 4 négyzetméter, van benne neki egy hőszigetelt kutyaház.. a vizes és etetőtálat is betettem, meg a játékait is. Én is jobban örülnék, ha lehetne a kertben, csak ott azért nem lehet, mert ugye hogy néz már ki, hogy az egyik kutya bezárva, a másik szabadon. Azon is gondolkodtam már, hogy milyen lenne, ha a 2 kennelt össze nyitnánk, vagy csinálnánk egy átjárót a kettő közé. Talán ha a 2 kutya legalább nem lenne elzárva egymástól, akkor jobban viselnék?

Erre a párom azt mondja, hogy ő nem akarja, hogy az ő kutyájának (aki amúgy nagytestű, keverék)osztozkodnia kelljen azon a területen, ami eddig csak az övé volt. És bár az ő kutyája belepiszkít a kennelbe - ami nekem kicsit fura, pláne ha az én kiskutyám tapicskolna bele - lehet, hogy mégiscsak jobb lenne nekik együtt?

Tudom, hogy a legjobb az volna, ha továbbra is lakhatna a lakásban.. de ez sajnos nem megy. Ezért keresem a megoldást arra, hogy hogyan szoktassam a kinti léthez..

2010. ápr. 13. 22:03
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem cseréld le a párodat egy olyan emberre aki ért is a kutyákhoz és akinél szabadon lehet! Vagy még jobb, ha meggyőzöd a mostanit, hogy foglalkozzatok mindkét kutyával, vigyétek őket minden nap 2 órát sétálni, tanítsátok, adjatok nekik feladatokat, a lényeg, hogy fárasszátok le őket. A fáradt kutya jó kutya, és nincs már energiája és oka sem rombolni. Így a rombolás mértéke jelentősen csökkenni fog. És értesd meg vele, hogy vagy kutya, vagy kert. Na jó nálunk mindkettő van, de akkor is benne van a pakliban, hogy a kutya esetleg szétszed ezt-azt.
2010. ápr. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt én sem értem, hogy miért a TE kutyádat kell elrontani, miért nem az Ő kutyáját megnevelni - a párod kutyája is meglehetősen szar helyzetben van - mellesleg, ha jól tudom, az új törvények szerint 10 nm2 jár egy kutyának, ha kennelről van szó, ez előírás! Szóval miért a te kutyádat rontjátok el, nehogy már asszisztálj ehhez! Ha végképp nem bírod a "kedves" párodat rávenni, akkor én inkább odaajándékoznám valakinek a kutyát, aki továbbra is lakásban tartja, ez így nagyon nagy szemétség lenne a részedről, ha ezt így bevállalnád... én nem tudnék többet nyugodtan aludni, ha tudnám, hogy én ezt tettem a kutyámmal, elviselhetetlen lelkiismeretfurdalásom lenne - ráadásul nincs is kényszerítő körülmény, csak egy bunkó pasi, ez nem lehet indok!

A két kutyát meg ne ereszd össze, illetve max. fokozatosan, abból, amit leírsz, a másik kutya eléggé antiszociális lehet szerencsétlen, és lehet, hogy megtépné vagy terrorizálná a kutyádat... de komolyan, hogy tudtál egy ilyen emberrel összeállni????

2010. ápr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!