Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csöpögtessek?

Hogyan csöpögtessek?

Figyelt kérdés
A kutyámnak fülgyulladása van az orvos állapította meg. Adott cseppet és azt mondta fültisztítóra csöpögtessünk és azzal takarítsuk ki. Namármost az én kutyám annyira nem bírja h morog vicsorog és lehetetlen kezelni. Az lenne a kérdésem hogy elég ha csak belecsöppentek simán úgy hogy nem dugom a fülébe, vagy muszáj ezzel a fültisztítós megoldással? És hogy csináljam? Valakinek volt már ehhez hasonló gondja? A kutyám biscon frise 1,5 éves.
2010. ápr. 13. 18:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Hat itt egy elo pelda arra, hogy miert kell mar 8hetes koratol, vagy meg elobbtol a kutyat arra szoktatni, hogy viselje el a napi kotelezo egeszseg- es szepsegapolast. Meg akkor is minden nap ki kene nyitni a szajat, megnezni a fogait, ellenorizni a fulet, hogy szokja meg a helyzetet. Meg mindig nem keso raszoktatni, csak most mar valoszinuleg kikepzo, vagy legalabb valami hozzaerto tanacsait kell kikerni.

Ennek ellenere mar most kezelni kell a gyulladast es ez nem er ra addig, mire vegre megtanulja, hogyan kell rendesen viselkedni. Ezert en azt tanacsolom, hogy kerj meg valakit, hogy segitsen. Az, aki a kutyat fogja terdelve uljon le es vegye a kutyat a labai koze. Ekozben az egyik kezevel fogja a kutyus allkapcsat alulrol, a masikkal a tarkojat, igy konnyebben lehet kontrollalni egyreszt azt, hogy ne tudjon harapni, masreszt meg azt, hogy milyen iranyban alljon a feje, hogy bele lehessen csopogtetni.

2010. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hát igen, viszont ő kozmetikáztatva van és ott mindig ellenőrizték neki a fülét meg takarították, és itthon a foga is ellenőrizve volt már kis korában, talán nem elég gyakran. Írod azt hogy nem ér rá. Nap mint nap csöpögtetve van neki csütörtök óta, de egyre nehezebb, ha már meglátja az üveget nem lehet vele bírni és lehet mondani h ő csak egy bichon de néha a kisebbekkel nehezebb nehéz őket megfogni. De köszönöm a választ hasznosnak bizonyult :)
2010. ápr. 13. 19:35
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy egy ilyen kicsi kutyát nem tudtok megfogni...

Egyik megoldás a szájkosár, a másik pedig az, hogy valaki megfogja a füle tövénél a fejét, és megtartja. Nem a fülét, mert az fájdalmas, hanem a füle tövét, hozzá fogva valamennyit a nyaka bőréből-szőréből is. Így nem tudja kifordítani a fejét a harapáshoz. Én az 50 kilómmal jóval nagyobb kutyákat is meg tudok így tartani, amíg az állatorvos vizsgálja, hihetetlennek tűnik, hogy ez egy gazdának ne sikerülne.

Harmadik lehetőség, hogy betekered a száját pórázzal, ha nem flexije van, hanem sima textil vagy bőr. Beakasztod a karabinerbe, tekersz 2-3-t a pórázzal a száján, majd a póráz végét hozzáfogod a karabineres részhez úgy, hogy feszes legyen. Ha jól csinálod, a lábával se tudja letolni a szájáról a pórázt.

2010. ápr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Lehet hogy hitetlennek tűnik de ez van. És ezért kértem segítséget. Talán lefogni könnyebb mint maga a csöpögtetés mivel nem tudhatod hogy fogja a másik mikor engedi el, hacsak véletlen is. Tényleg nehéz akár hihető akár nem. Ez az első alkalom, hogy ilyen történt és remélem az utolsó is. Köszi a válaszod
2010. ápr. 13. 19:40
 15/20 A kérdező kommentje:
Sikerült csöpögtetni neki :) Most úgy érzem tutira belejutott a fülébe. Köszönöm mindenkinek a segítséget :))
2010. ápr. 13. 19:48
 16/20 anonim ***** válasza:
Remélem, hamar rendbe jön!
2010. ápr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszi :) én is nagyon remélem, rossz látni, hogy szenved, de láthatóan jobban van már nem vakarózik állandóan és nem csapkodja a fülét.
2010. ápr. 13. 20:11
 18/20 anonim ***** válasza:

Most lehet, majd lepontoznak, de mindegy... :)

Az én kutyámnak is volt nem olyan rég fülgyulladása. Mikor egészségesen csak a fülét mostam ki fültisztító folyadékkal, akkor semmi gond nem volt, tehát hozzá volt szoktatva a kutya, hogy ezt tűrni kell. De a gyulladáskor oda lett a jólneveltség, vergődött, kapkodott, alig bírtam becseppenteni neki. Az oka? Mert fájt neki. Ő is már a cseppentő látványától elrohant. De miért is csodálkozunk, ha egyszer fáj a füle és ilyenkor még a cseppentés sem kellemes? Amit én tettem (egyedül élek, tehát segítségem nem volt és nagytestű kutya is ráadásul): rátettem a nyakörvet, odahúztam a lábam közé és fölé álltam. Ha vergődött, erősen fogtam, de ez többnyire nem működött. A végén elszakadt a cérna, hogy már egy csomó gyógyszer a padlón végezte, rácsaptam egyet a seggére és határozottan rászóltam. S lám csodát, csak nyüszített utána, de hagyta, hogy megcsináljam. Erre azonnal jutalomfalat és következő alkalommal már hagyta. Bár nem rohant oda, hogy cseppentsek, de megértette, hogy hiszti nincs, utána viszont jutalom jár. Nem mondom, hogy követendő a fenekére csapás, de nem kizárt, hogy utána kicsit összekapja magát. Én sem szeretem az ilyen módszereket, de ilyenkor van az az eset, mikor nem akarom, de kellhet. (le lehet pontozni)

2010. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

miközben csepegtetsz, a párod, vagy családtagod, vagy barátod addig adjon neki valami ízletes jutalom falatot.

ezzel az én kutyusomat is le lehetett kenyerezni olyan rövid időre, amíg cseppentettem, ráadásul meg is érdemli a kis beteg:)

2010. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

20:54

Igazából te értetted meg hogy nem lehet bírni vele akármekkora mert fáj neki és hiába ez a csepp csak jót tesz neki (csak hát ő honnan tudná) Köszönöm válaszod :))

Köszi a legutolsónak is de ilyenkor nem érdekli a jutalomfalat. Hamarosan ma újra kell csepegtetni majd meglátjuk..

2010. ápr. 14. 12:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!