Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csináljunk hűvösebbet...

Hogyan csináljunk hűvösebbet a kutyának?

Figyelt kérdés

Egy jó súlyban lévő fekete labrador lenne az alany, színe miatt se bírja annyira a meleget és a napsütést.


A kennel amiben van, az fedett, 3 oldalról takarás van, szél tudja fújni ám ezeket felmelegíti a nap. Fellocsolni szoktuk a helyet, és meg még a tetejét és az oldalát is lelocsolom hideg vízzel hogy hűljön de ez max fél óráig jó neki.


Valami tanács?


2016. jún. 25. 14:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

Zárt kennelnél nem sokat tehetsz. Megreked a levegő benne.

tegyél be valamit, amiben víz van és bele tud feküdni hűteni magát.

2016. jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

Nekem német juhászom van,ő se nagyon bírja a meleget,de...

1. Soha nem zárnám kennelbe, pláne a 40 fokban. Jól felforródoshat neki ott a levegő.

2. Engedd be a házba ahol hűvös van!

A fellolcsolás semmit nem ér pl.ha beton az alja. Ha fű van alatta akkor se sokat.

4. Vegyetek neki egy gyerekhomokozót, abban tud pancsolni!

5. Vizes pólót is rá tudtok adni.


Egyébkênt miért van kennelben? Sokkal jobban járna ha kint lehetne és el tudna menni árnyékba, meg lenne neki egy kis medencéje.

2016. jún. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
"Fellocsolni szoktuk a helyet" ezt egy zart helyen ne nagyon, mert elparolog a viz es utana olyan brutalisan feltolja ho erzetet, hogy csak na. Egy lavor/kismedence viz, esetleg valami hutott rongy, vagy ami hulyen hangzik, de segihet ha van helye akkor tegyel be neki foldet amit ki tud asni es bele bir fekudni (ha van hely, pl. kiszuperalt kadat ilyesmivel feltolteni), azt esetleg be lehet nedvesiteni. Emellett sok viz hovos viz. Esetleg magat a kutyat le lehet zuhanyozni(langyos vizzel) atementi de megoldas lehet a melegebb idokben.
2016. jún. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Mivel a szomszéd patkánytenyésztő életmódot folytat, így ő a szag után kezd el ásni unalmában. Csatatérré változtatja a parkosított udvart. Pólót megpróbálom, hátha elviseli inkább azt.
2016. jún. 25. 15:07
 5/28 anonim ***** válasza:
A legjobb a vízporlasztó ,parkokban is van néha ilyen párakapu, egy két fúvóka elég is neki. Vagy egy nagy műanyagkádba víz.
2016. jún. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
bevizeztem 1 pólót, beleraktam a fagyasztóba és most azt tettem a hátára. Nem nagyon ellenkezett hogy hideg :D
2016. jún. 25. 15:25
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha le lenne fárasztva napi szinten, akkor nem unatkozna és ásna és nem kéne kennelbe zárni.
2016. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
A szomszédra meg akkor ki kell hívni az ÁNTSZ-t, vagy bármit. Nem normális, hogy szerencsétlen kutya ezért van kennelbe. :/ örülök, hogy bevált a póló.
2016. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
németjuhásznak én a földön szoktam az árnyékban kis medencét csinálni, vagyis inkább olyan dagonyázo pocsolyát, abban órákig boldogan hasal
2016. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Minden négyzetméterre jut vagy 100 légy, meg vagy 5 patkány kb. Trehány, igazi paraszt. Hiába szólunk nekik pofánkba hazudik hogy már pedig ő írta őket. Érdekes, nappal ha kiengedem a kutyát, 2 perc nem kell és a táljából eszik ki a kaját.
2016. jún. 25. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!