Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy törzskönyv?

Mennyibe kerül egy törzskönyv?

Figyelt kérdés
Mennyi a törzskönyv ujszülött kiskutyáknak, törzskönyves szülőktől?mennyiért lehet törzskönyvet csináltatni?
2010. ápr. 13. 19:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Vagy pedig azért mond ekkora árat, neked s mindenkinek , mert nem tudja le TK-ni a piciket, és 40 ezer ft + ért te és más sem fogja kérni ! Érted ??


Szaporító , ennyi !

Kutya Törzskönyvét csak 6 hónapos korig a Tenyésztő kérhet le , 6 hónapos kor után pedig csak DNS vizsgálattal !

2010. ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha hobby célra kell a kutyus, akkor jóval olcsobban, ivartalanitási kötelezettséggel, ha kiállitási, és tenyésztési célra, akkor drágábban. Szerintem igy logikus.
2010. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
51%
Miért lenne így logikus? Ha egy kutyát 100 ezerért ad a tenyésztője, akkor azért adja ennyiért, mert neki ennyiben (vagy többen) volt az a kutya. Minden kiskutyára ugyanannyit költ, akkor is ha hobbi kutya lesz belőle, és akkor is, ha tenyészállat. Ahonnan én vettem, ott sem volt ilyen megkülönböztetés. Ennyi az ára és kész. Aki tenyésztésre veszi, az választhat először kölyköt.
2010. ápr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%
Valahogy ez a szokás...nagy árbeli különbség a tk-es és a nem tk-es kutyák között. Viszont, ha törzskönyvvel adják, ott már van adás-vételi szerződés, abban különböző kötelességek, garanciák.Úgy gondolom, nem a papír előállítását kell megfizetni, hanem a hozzá adott garanciákat.Mert becsületes tenyésztő így ad el kutyát.
2010. ápr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv egy tenyésztőnél alap. Ha nincs, akkor az nem tenyésztő. Mivel ha 40-50 ezerrel többet kér a tk-ért, senki sem kéri, ha kérne, tuti hamisat kapna.

Egy törzskönyves kutya nem azért a 6 ezerért drága, hanem a sok munka és a szülőkre költött pénz miatt (szűrések, kiállítások, prémium táp...).

A tenyésztésbe nem vonható (pl.színhibás) egyedekhez is ad a tenyésztő törzskönyvet, csak ráírja, hogy nem tenyészthető, vagy csak másolatot ad (eredetit bemutatja), és ivartalanítási szerződést köttet.

Sokan a kiállítási célra adott kutyákat adják olcsóbban (csak pár ezerrel), mivel később ez jó reklám a tenyésztőnek, hogy a tőle származó kutya be van mutatva, címeket nyer.

Aki ad el tk. nélkül, és van kennele stb. azokat hívjuk "aranykoszorús mesterszaporítónak", sajna van ilyen is, de nekik közük nincs az igazi tenyésztőkhöz, akiknek a szeretett fajta nemesítése a célja, és nem a haszonszerzés.

2010. ápr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
ez nem így van, mivel van tenyésztő, akinél le vannak foglalva a kölykök, mint nálunk is volt, és nagypámék mondták h nem kérnek hozzá tözskönyvet.:)mert minek is nekik? és igen a kutya 5hónapos és 35 kiló, hihetetlen genetikával rendelkezik..hidd el, van ilyen.:)
2010. ápr. 14. 19:06
 17/21 A kérdező kommentje:
ok lehet nem tudom, mondom nekem nem kell mert nekem már van kutyám:) nem szeretnék még 1-et:)csak kérdés volt...tévedsz, mert a kölyköknél az utolsó a veszettségi, és az 6hónapra van írva neki..ennyi:D
2010. ápr. 14. 19:07
 18/21 anonim ***** válasza:
nagyapádat vagy nagyon átverték vagy te nem érted, miről magyarázunk - de ezek után mindegy is
2010. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy átvertek, de még az oltásokkal sem vagy tisztában. Idejében elkezdett oltási program esetén a veszettségit 3 hónaposan megkapja. "Hihetetlen genetika" ROTFL
2010. ápr. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
nem vitázom veletek:Dörlődjetek magatokban:) ugyse ismeritek a pontos dolgot, ennyiből meg az ilyen "okosok" sem tudnak mondani semmit:)okoskodóim
2010. ápr. 15. 15:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!