Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorki kutyám megölt egy...

A yorki kutyám megölt egy aranyos rigófiókát. Hogyan tudnám mérsékelni gyilkos hajlamát?

Figyelt kérdés

Tavaly láttam, amint a portán egy idegen macska próbált bemászni a szomszéd melléképület résén és a kutyám elkapta a gerincét, bár elmenekült a macsek.

A szomszédasszonyom szintén látta, hogy egy süldő macskát elkapott, úgy kiabált rá.

Közös portán lakunk (4 lakás), kicsik a kerítések, helyenként közös udvar.

4 éves középtermetű kan yorki kutyám van. Egyébként tünemény, de ha macskát lát, "elborul az agya", és mint kiderült, el is kapja őket ... ha tudja.

A kutyám kb. 4-5 kg, és ha egy kandúrral összeakaszkodik, abból tuti nem jön ki győztesen.

Tegnap viszont mire észbe kaptam, egy rigó fiókát kapott el (el is pusztult). A tojó estig hívogatta a fiókáját, nagyon szomorú volt.

Ráadásul a szomszéd kisfiúnak pár hetes cicája van pár napja, a kutyám meg állandóan ott ólálkodik.

Nem szeretnék vitát, mert igen jó szomszédaim vannak, de biztos vagyok benne, ha a süldő cica átjön a mi portánkra .... a kutyám tuti elkapja.

Tegnap pórázon és "szájszalaggal" magam mellé ültettem a kutyám, kértem a szomszédot, hogy hozza át a cicát.

Hát a kutyám úgy befeszült, még a fejét se tudtam megmozdítani :( Nem szóltam rá erélyesen, csak mondogattam neki, hogy "nem szabad".

Egyébként 80-90 %-ban szobakutya, 10-20 %-ban "kinti".

De a gyilkos ösztöne miatt nem merem kiengedni az udvarra, csak a teraszra :(

Sosem adtam neki nyers húst, sem tojást.

Tanácstalan vagyok.

Ha hajlamos egy kutya a gyilko


2016. jún. 27. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
A rigófióka teljesen normális, ne felejtsd el, hogy a kutya ragadozó, vadász állat.
2016. jún. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Platypus ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy nekem kell elárulni, de a kutyád egy terrier. Kotorékos vadászatra tenyésztették ki. Teljesen természetes ösztöne, hogy rámozdul mindenre ami él és mozog. Neked kell lenevelni róla, nem pedig várni a csodára hogy megváltozik. A szolid "nem szabad" ehhez kevés. Az a minimum, hogy erélyesen szólsz rá. Ja és az egésznek semmi köze a húsevéshez, attól még egy kutya se vadult el...
2016. jún. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy: Tudomsául kell venni, hogy a yorkshire, az egy terrier, tehát nem habos-zsabos szobakutya, hanem, terrier. Ez így van, hiába fognak nekem esni, egynémely egyed mozgásigénye egy border colliéval vetkszik.


Ebből kifolyólag, határozott, erős és következetes gazda kell neki, ne tevésszen a méret!


Tehát, erélyesen rá kell szólni, nem fog a kis lelkivilágában kárt okozni, ha határozottan, következetesen tiltok valamit, mert én vagyok a falkavezér, én megtehetem, mert csak, mert én vagyok a góré.

ÉS itt az alapja a dolgoknak: Ki a főnök? Te vagy a kutya? Mert ha nem hallgat rád az istennek sem, akkor is elkapja a galambot, ha te a fejed tetejére állsz, sem hagyja békén, akkor ő. Ezt kellene rendezni, ha nem megy egyedül, kiképző segítségével.

Nem kell kivételezni vele mert kicsikutya és a szememfénye...nekem is az a sajátom, de kutya ugyanúgy a tiéd is, ha belőled nnem érzi hogy vezér vagy, akkor átveszi ő, annak meg ez az eredménye. Tessék kutyaként nevelni, nem kisgyerekként!

A nyers hús és tojás nem értem hogy jön ide, a kutya attól nem vadul meg....

2016. jún. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy terriertől mit válsz? A vérükben van az ölés, ahogy egy agárnak a rohanás vagy egy beagle-nek a nyomkövetés. Az, hogy patkány vagy rigófióka, neki édesmindegy. Mozog, préda.

Nekem is terrierem van, és bizony elég sok vakondot meg egeret kinyírt az évek során, DE!! a tengerimalacommal, nyúllal, macskával gond nélkül össze tudtam engedni. Annyi a titok, hogy következetesen és nagyon határozottan tiltani kell neki a vadászó viselkedést. Sőt én már a "nézést" is tiltottam a tengerimalacnál (annál volt a legnagyobb a kísértés). Mikor olyan terrieresen rávillan a szeme, a fülei felmerednek és az egész teste befeszül... na AKKOR kell egy határozott paranccsal, esetleg fizikai ráhatással kizökkenteni a gyilkos üzemmódból. Egy oldalba pöckölés vagy pórázrántás nálunk elég volt, ha még nem lovalta bele magát, de kutyája válogatja, hogy mennyire önti el az agyukat a gőz.

Ne kismacskán gyakorolj először, hanem pl. labdán vagy jutalomfalaton, amelyiket jobban szereti. Hívd fel rá a figyelmét, aztán tedd le a labdát/kaját a földre, de ne engedd, hogy hozzányúljon. Fityiszt se ér, ha fizikailag tartod vissza, pl. eltolod. A legjobb, ha hozzá sem érsz. Határozottan, dörgedelmesen szólj rá, hogy felfogja, hogy az adott dolog tilalmas. Ha annyiban hagyja és pl. rád néz vagy elfordul, azonnal mehet a dicséret és egy másik jutalomfalat.

Ha ez már minden körülmények között meg, bármikor le tudod tiltani a kacsamájról is, lehet macskán gyakorolni - eleinte vékony pórázon, hogy nagyobb távolságból is tudd kontrollálni a kutyát. Ha jól ismered a kutyádat, már azt látni fogod, ha csak megfordul a fejében, hogy rámozduljon a macskára. Na akkor kell tiltani, mielőtt még akcióba lendülne, de legkésőbb, amikor megmozdul.

Ezzel idővel el tudod érni, hogy ha jelen vagy, le tudod tiltani a kisebb állatokról, illetve a már ismerős cicát talán nem bántja. De ha azt akarod, hogy soha semmilyen körülmények között ne bántson semmilyen élőlényt... nos, az jóval bonyolultabb, és valószínűleg szakember segítségét érdemes lenne kérni.

Amúgy keressetek fel egy kutyaiskolát, hogy az ingergazdag környezetben való tiltást is gyakorolhassátok.

2016. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Egyébként .... én vagyok a főnök !!!!

Ez sosem volt vita !!!

Van egy vékony botom is ..... két esetben szokott kikapni a kutyám .... ha a ház oldalán a kapu felé megy ... és a szomszéd veteményesébe ... elég nagy portán mozoghat, de ez nincs megengedve neki.

Nem dühből ütöm meg ..... a far részét ... és tudatosan, hogy értsen belőle.

A többivel nekem nincs gondom.

A gyilkos ösztön viszont sajnos megvan benne, mert a portán (faluhelyen) vannak egerek, állítólag patkány is, na és sok-sok-sok idegen kandúr macska ... úgyhogy nem csoda, ha a nyomukba ered. Viszont ilyenkor abszolút nem hallja, ha szólok neki :))))

4/4-es válasza volt számomra a legjobb.

A játékkal való gyakorlás nem igazán izgatja .... jobban tetszik neki, ha a szomszéd borjú méretű melák kutyáját ugatja :))

A "kizökkentést" is értem, de ezt tegnap nem sikerült elérnem, úgy megfeszült a feje, hogy meg se bírtam mozdítani. Ha erélyesebben szólok, szerintem nem is hallja, pedig egyéb esetben tudja, hogy én vagyok a főnök.

De kísérletezni fogok !

Jó tipp, hogy már a nézésénél kizökkentsem, bár ez se könnyű ... most erkély fogságban van, de légvonalban 2 méterre nyávog a szomszéd erkélyén a kis cica ... az enyém meg a mi erkélyünkön állandóan ott kuksol .. és feszülten figyeli :(

Hát lesz vele bajom.

Azért köszi a bíztatást.

2016. jún. 27. 11:14
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Jézusom, nem érzed kicsit szánalmasnak, hogy a kutyára nem mersz erélyesen rászólni, de a bottal verés nem okoz gondot? Ha nem azért ütöd meg mert rosszat csinált és dühös vagy, akkor miért?


Nem ütni kéne, hanem neked kéne összekapni magad és rászólni arra a kutyára. Ha nem figyel, akkor megfogni a grabancát, ahogy kiskutyakorában az anyja is tette, aztán megrázni/arrébb vonszolni.

2016. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyébként .... én vagyok a főnök !!!!

Ez sosem volt vita !!! - Nem, mert nem hallgat a szóra, akkor lennél, ha egy szóval vissza tudnád hívni egy macskától.

Van egy vékony botom is ..... két esetben szokott kikapni a kutyám .... ha a ház oldalán a kapu felé megy ... és a szomszéd veteményesébe ... elég nagy portán mozoghat, de ez nincs megengedve neki.

Nem dühből ütöm meg ..... a far részét ... és tudatosan, hogy értsen belőle.

A többivel nekem nincs gondom. - Ez egy nagyon aljas húzás, a kutya a veréstől max félni fog tőled, de elfogadni feljebbvalójának, tisztelni téged soha nem fog. Fel kéne hagyni vele, és nem ütni, hanem az eszedet használva nevelni.

A "kizökkentést" is értem, de ezt tegnap nem sikerült elérnem, úgy megfeszült a feje, hogy meg se bírtam mozdítani. Ha erélyesebben szólok, szerintem nem is hallja, pedig egyéb esetben tudja, hogy én vagyok a főnök.

De kísérletezni fogok ! - Kizökkenteni úgy lehet, hogy megpöckölöd, rád néz, rászólsz, nem haaagyd aaabba, hanem egy határozott, hangos NEM-mel....nem ütni, nem bottal csapkodni, rászólni, hogy "megijedjen" és ne legyen bátorsága megtenni.

2016. jún. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6/7-es

Nyugodj már le ... vegyél mély levegőt ... csak azért, hogy kötöszködj ... ne írj !

Nem gond erélyesen rászólni, de "nem hallja".

tudok úgy kutyát nevelni, mint te ... volt már egy pár hosszú életem során.

De az ilyen arogáns embereket már nehezen tolerálom !!!

Használható tanácsért írtam !

Nem köpködésért ! Csináld a saját szeretteiddel, ha nem vagy képes uralkodni magadon !

Úgy állítassz be, mint aki semmi másért nem tart kutyát, minthogy verje !

Évente kb. 2-3-szor kap ki, és csak olyan mértékben, hogy tudja ... nem szabad az utca felé mennie !!!!!!!

És akkor sem dühből teszem !!!!

Te viszont labilis vagy !!!!

Mert még tanácsot se tudsz higgadt, átgondolt ... és előtte normálisan értelmező kérdés kapcsán !

A francnak húzom fel magam :(

2016. jún. 27. 12:57
 9/15 A kérdező kommentje:

7/8-as

Te se neveltél még gyerekeket, csak láttad, hogy más hogy csinálja.

De kutyát se tartottál vegyes körülmények között !

Azt meg átgondolni sem tudod, hogy mint ahogy ember és ember között is van különbség, úgy kutya és kutya természete között is .

Most az enyém kifogott rajtam.

Sok embernek nincs olyan dolga, minta kutyámnak ... de a kutya az kutya ... az ember az ember !

A főnök én vagyok ... ez sem vita.

Ütni sem szoktam ... határozott parancsokat kap ... ért belőle .... ha nem az üldöző ösztöne van előtérbe.


Hogy fér belétek ennyi gonoszság?

Anélkül létezni sem tudtok, minthogy bíráljatok, fröcsköljetek másokra?


Ez a tanács ???

Sosem bántanék drasztikusan kutyát !!! főleg azt nem, amelyiket szeretem.

De az ő érdeke, hogy ne menjen a kapu felé ... nagy teherautók járnak előttünk !

Ha nehéz megérteni ... inkább rásózok a hátsójára névlegesen, minthogy elüsse valami .... akkor sajnálom az elmédet ... de a gyerekeidet is !!!


Mert nem akkor szeretünk valakit, ha megóvjuk mindentől !!!

Az életre is fel kell készíteni ... és néha helyettük dönteni.

2016. jún. 27. 13:03
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó válaszokat kaptál, ne hisztizz.
2016. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!