Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorki kutyám megölt egy...

A yorki kutyám megölt egy aranyos rigófiókát. Hogyan tudnám mérsékelni gyilkos hajlamát?

Figyelt kérdés

Tavaly láttam, amint a portán egy idegen macska próbált bemászni a szomszéd melléképület résén és a kutyám elkapta a gerincét, bár elmenekült a macsek.

A szomszédasszonyom szintén látta, hogy egy süldő macskát elkapott, úgy kiabált rá.

Közös portán lakunk (4 lakás), kicsik a kerítések, helyenként közös udvar.

4 éves középtermetű kan yorki kutyám van. Egyébként tünemény, de ha macskát lát, "elborul az agya", és mint kiderült, el is kapja őket ... ha tudja.

A kutyám kb. 4-5 kg, és ha egy kandúrral összeakaszkodik, abból tuti nem jön ki győztesen.

Tegnap viszont mire észbe kaptam, egy rigó fiókát kapott el (el is pusztult). A tojó estig hívogatta a fiókáját, nagyon szomorú volt.

Ráadásul a szomszéd kisfiúnak pár hetes cicája van pár napja, a kutyám meg állandóan ott ólálkodik.

Nem szeretnék vitát, mert igen jó szomszédaim vannak, de biztos vagyok benne, ha a süldő cica átjön a mi portánkra .... a kutyám tuti elkapja.

Tegnap pórázon és "szájszalaggal" magam mellé ültettem a kutyám, kértem a szomszédot, hogy hozza át a cicát.

Hát a kutyám úgy befeszült, még a fejét se tudtam megmozdítani :( Nem szóltam rá erélyesen, csak mondogattam neki, hogy "nem szabad".

Egyébként 80-90 %-ban szobakutya, 10-20 %-ban "kinti".

De a gyilkos ösztöne miatt nem merem kiengedni az udvarra, csak a teraszra :(

Sosem adtam neki nyers húst, sem tojást.

Tanácstalan vagyok.

Ha hajlamos egy kutya a gyilko


2016. jún. 27. 10:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

De sok sebből vérzik ez...

Ha rászólsz és ő nem hallgat rád, ha nem tudod letiltani macskáról még akkor sem, mikor ott állsz mellette, akkor te nem vagy főnök. Te kiszolgáló személyzet vagy, de hogy nem hallgat rád, azt te is láthatod. Ha nekem tekintélyem van a kutyám fölött, elég egy normál rászólás és abba hagyja a viselkedést, amit épp csinál.

És érzelem mentesen nem lehet kutyát nevelni! Abból fogja tudni, hogy te nem akarod azt a viselkedést még egyszer látni, hogy érzi rajtad, hogy dühös vagy. A hidegfejű büntetés nem azt jelenti, hogy nem érzel semmit közben, hanem, hogy kontrollálni tudod a viselkedésed, nem borul el az agyad a büntetés közben. Úgyhogy inkább a nevelésre kellene ráállni, hogy ha azt mondod nem, hagyja abba a macska kergetését!


Egyébként honnan tudná, hogy mit jelent a tiltás, ha nem érkezik utána semmi és nem változik semmi? Ha jól értem te csak némán elvered, de amikor rászólsz, akkor viszont még egy rántást sem adsz neki. Persze, hogy nem figyel a letiltásra!


Ha a kutya őrjöng a póráz végén és te ezt hagyod, csak még jobban behergeli magát! Miért állna le? A te színtelen hangod miatt, hogy nem szabad? Hisz ez semmit nem jelent neki! Így csak azt tanítottad meg neki, hogy a jelenlétedben még jobban őrjöngjön a macskákra!


Egyébként mi köze a nyers húsnak és a tojásnak a neveléshez? Ennyire nem ismered a kutyákat?

2016. jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A régi öregek tartják úgy: ha egy kutya eszik nyers húst, akkor rászokik a szárnyasokra, a tojással is így tartották.

Ezek szerint a hülye szó leírása nélkül itt végig lehülyézett és irónikusan kiosztotta az agyam, mint aki semmihez és senkihez nem ért ... mi több, még hisztizek is.

Elkönyveltek itt, mint valami extrém kutyaverőt.

Hát amennyit én a kutyámra ütök ... annyit kapjanak az országban élő kutyák ... földi menyországban élhetnének.


Az utolsó hozzászólónak köszi, én legalább elolvastam a soraidat ... és értem is a logikát, sejtem hol hibázok.... legalább 10 kutya tartása és nevelése után.

Hát igen, most elakadtam .... ilyen gyilkos ösztönű kutyánk még nem volt ... de meg is kaptam a magamét.

Igen hiba az is, hogy különösebben nem foglalkozom a nevelésével ... örülök, hogy szabadon élhet (az ellenkezőjét is próbáltam már, és nem jó érzés ... azt meg is oldottam).


A téma egyébként lezárva.

Mint ahogy a "jóindulatú" kioktatásokat, hozzászólásokat ... most sem értem a helyzetet, de magam részéről lezártnak tekintem az esetet.


Tegnap is, ma is ... pórázra tettem a kutyát, kértem a szomszédokat, hozzák oda ölben a kismacskát .... szokják egymás jelenlétét.

Hááát, tegnap aludt a cica

Ma ..... éppen játszott

Nekem meg főzni kellett


Erről ennyit ... nem az én érdekem

Én utánaolvastam, itt kérdezősködöm, próbálok okosabb lenni, hogy egy kedves 12 éves szomszéd kisfiú macskáját ne kapja el a kutyám, ami átjön a mi portánkra.


Azt hiszem ebből a töménytelen "jóindulatból" elegem van.


Hááát, akkor most megyek tovább hisztizni ... ahogy írta egyik kedves jóindulatú ember.

2016. jún. 27. 18:17
 13/15 anonim ***** válasza:

Szóval te csak önigazolást vártál itt. Egy csapat bólogató embert, akik helyeselnek, hogy bizony, mindent jól csinálsz. A kutya rossz, vagy a macskák és a rigó megérdemli a pusztulást és nem kell változtatnod semmin.


De kaptál választ, érd el, hogy a kutyád legalább a jelenlétedben ne bántsa az állatokat. Igen, ez munka és ehhez el kell gondolkoznod, hogy esetleg eddig valamit rosszul csináltál. Elhiszem, hogy ez fáj az egódnak.

És újra csak mondom, ha te szólsz a kutyádnak és ő figyelmen kívül hagyja, akkor nem kérdés, hogy te nem vagy főnök a szemében. Ezt remélem te is belátod így.

2016. jún. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Persze, meg a régi öregek azt is úgy tartották, hogy ha az ember fennmarad a vízen akkor boszorkány, meg ha a veréb alacsonyan száll akkor eső lesz...


A másik meg hogy ne az legyen már neked az állattartás "csúcsa" hogy nem szenved a kutyád, mint máshol... Vagy ezen az alapon te se fürödj zuhanyzóban/fürdőkádban, mert máshol tiszta víz sincs, akkor jó lesz neked egy lavorban, vizet meg majd hozol a kútból és örülj hogy ez is van. Örülnél neki? Kötve hiszem.


Amúgy arra azért készülj fel, mielőtt túlságosan is leráznád magadról a felelősséget, hogy ha a szomszéd megelégeli a macskagyilkolást, kb 5 percbe telik megmérgeznie a kutyádat. Szóval ha számít neked valamit a kutyád élete akkor igenis a te "érdeked" is.


Azért elég sok választ kaptál, lehet el kéne gondolkodni... Mert ha 1-2 emberről lenne szó, akkor oké, biztos ők a hülyék, na de amikor mindenki egyhangúan azt mondja és egyedül csak te mész szembe az árral...

2016. jún. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"A főnök én vagyok ... ez sem vita."

Nem hiszek a falkavezér-elv nevelésben, de ahol meg kell ütnöd a kutyát (nem érdekel, hogy évente "csak" 2-3x), gondok vannak és az mindig a gazdi kudarca. Innentől kezdve szállj picit magadba és gondolkodj el azon, amit a válaszolók írtak neked! Lehet, hogy bunkók, de alapvetően a kutya érdekeit nézik.


Az én válaszomat már csak azért is érdemes elolvasnod, mert én nem hiszek a falkavezér-elvű nevelésben, vagy legalábbis abban az értelemben nem, mint a többiek.

Szerintem itt az az alapprobléma, hogy 4 év alatt nem jöttél rá, hogy a tüneményes kutyulid egy vérbeli vadász, így nem is kezdted el időben / megfelelően kezelni a problémát. Márpedig, ha sikerült megtanítanod arra, hogy nem eszük macskát, akkor nem fogja tudni. Ez persze nem azt jelenti, hogy nincs jó kapcsolatod a kutyával vagy nem vagy "főnök" vagy "falkavezér" :) Hanem azt, hogy legelőször a te fejedben kell rendet tenni, hogy ne várj el olyan dolgot a kutyától, amit ő egész egyszerűen NEM TUD.


"A "kizökkentést" is értem, de ezt tegnap nem sikerült elérnem, úgy megfeszült a feje, hogy meg se bírtam mozdítani. Ha erélyesebben szólok, szerintem nem is hallja"

Azért, mert van egy bizonyos pont, ami után nem LEHET kizökkenteni. Hülye példa, de ha most meg jelenne előtted a baltás gyilkos, akkor te sem feltétlenül figyelnél arra, hogy én keksszel kínállak. A kutyád hasonló izgalmi állapotba kerül, ha vadászik. Szóval első körben azt kellene elfogadnod, hogy ebben az állapotban nem tudsz semmit tenni, max. annyit, hogy pórázzal arrébb vezeted a kutyát. Annak meg végképp nincs semmi értelme, hogy bámultatod vele a macskát, mert csak még jobban rápörög.

Tehát mikor tudsz a kutyával dolgozni?

Akkor, amikor MÁR látja a "zsákmányt", de még nincsen teljesen rápörögve. Ki lehet olvasni a testbeszédéből, hogy mikor van ez a pont, de a vádászkutya azért vadászkutya, hogy a másodperc tört része alatt reagáljon. Ez a pont jellemzően sokkal messzebb van (fizikailag a macskától), mint ahogy azt a legtöbb gazdi gondolná. Szóval neked ezt a pontot kell elkapnod, és itt "kizökkentened" és megtanítanod, hogy ebben a helyzetben mit csináljon. Lehet érdemes lenne néhány napot, sétát csak azzal tölteni, hogy figyeled a kutyád jelzéseit, mikor esik át ezen a ponton, mik az előjelei stb.

Ha nem klikkereztek, sürgősen kezdjétek el, azzal lehet a leggyorsabban pozitív visszajelzést adni a kutyának! Ilyenkor természetesen mindig a legeslegkedvencebb jutalomfalatjaival dolgozol, mert ISZONYATOSAN nehéz feladat ez a kutyának.

Az, hogy ilyenkor pontosan mit tanítasz neki, az rajtad múlik. Nekem az volt a kézenfekvő, hogy a kutya nézzen rá NYUGODTAN a macskára, aztán nézzen rám (falat), mert azzal azt tanulja, hogy maradjon nyugton, felfokozott izgalmi állapotban is a tekintetemet keresse, nem mellesleg maradjon mellettem :)

Végül, de nem utolsó sorban: a kutyád 4 éves, valószínűleg rendesen berögződött nála ez a viselkedés. Ne várj gyors sikert és a fejlődés legkisebb jelének is nagyon örülj!


"A régi öregek tartják úgy"

"legalább 10 kutya tartása és nevelése után. "

Kettőtök közül te vagy a Homo sapiens, tehát neked kell gondolkodnod, fejlődnöd. A "régi öregek" legalább annyi mindent csináltak jól, mint amennyit rosszul. Pl. a nyers etetés ma a leginkább elfogadott etetési mód kutyás körökben. Ugyanígy a büntetéses, dominancia elven alapuló nevelés is kezd kikopni kutyás körökben, egyelőre főként nyugatabbra. Nem mondom, hogy mindent 100%-ig ők látnak jól, de tőlük is nagyon érdemes tanulni.

2016. jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!