Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívférgesség teszt árában...

Szívférgesség teszt árában miért ilyen nagy az eltérés? 3 helyet kérdeztem meg.

Figyelt kérdés

Felhívtam 3 rendelőt, az egyik helyen 2.000 (Rex), másik helyen 4.900 (Mancsok), harmadik helyen 8.000 (PrimaVet) forint.

Nem akarok ezen spórolni, de furcsállom.


2016. jún. 30. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Minél nevesebb, felszereltebb, minőségibb a rendelő, annál drágábbak.

De elvileg minél beljebb van a belvárosban, szintén dob az árán.


Érdemesebb több helyről is tájékozódni, hogy ki megy a pénzre 0 minőséggel, és hagyja megdogleni a kutyát, vagy tényleg szeretetből+ munkából kifolyólag teszi, és tényleg érdekli az állatgyógyítás

2016. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Van a kisteszt meg a nagyteszt (nem hivatalos elnevezések, de általában így hívják őket). A kicsi azt jelenti, hogy vért vesznek és lárvákat keresnek mikroszkóppal (ami ugye nem feltétlenül fogja kimutatni, hogy gond van, ha kevés a lárva a vérben), a nagy ugyanez, plusz a vérben lévő anyagokat is vizsgálják, keresik azt a cuccot, amit a kifejlett nőstény szívférgek eregetnek magukból. Magyarul a második megbízhatóbb.

Kérdezd meg, hogy mit foglal magába az az ár, úgy már jobban össze fogod tudni hasonlítani. Gyanúsan a nyolcezres már nagy lesz, a kétezres meg csak mikroszkópos vizsgálat.

Itt a magyarázat kicsit bővebben is a tesztekről, meg általában a szívféregről: https://www.youtube.com/watch?v=yfzN258Cfcw

2016. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is többféle teszt van és szabad rablás folyik állatorvosi ellátás címen, tehát pofátlanul magas összegeket is kérhetnek bizonyos rendelők :)


Én Pesten, a Tátra utcában (Med.vet rendelő) voltam, most akciósan 2500 a sima teszt (Knott).

Mivel nálunk pozitív volt az eredmény, ezért az Elisa(vagy Eliza?) teszttel is megnézték a vérét, mert ez pontosítja, hogy akkor nőstény szívféreg miatt vannak lárvák a vérében vagy "csak" bőrférgessége van. Ez már 7000 Ft volt. (Szerencsére nem szívférges, "csak" bőrférges a drága.)


Ha gyanúsan magas árat mond egy rendelő, kérdezz rá, hogy csak a Knott vagy mindkét teszt benne van-e az árban.


A Körönd rendelőben, mikor megkérdeztem, 8000 forintot mondtak a szívféreg tesztre, de gyanítom, hogy ott a sima Knott teszt annyi, mivel nagyon drága hely.

2016. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Ha PCR tesztet csinálnak, az a 30 ezret is elérheti, de az a tuti biztos.

Első körben elég lehet egy antigen ELISA gyorsteszt is (a papíros-vérrácsöpögetős-elszíneződőtesztcsíkos, átlag ára 3500 Ft) vagy ugyanennek a laboratóriumi változata (drágább), de ez csak a felnőtt nőstény férgeket mutatja ki. Mondjuk a fenőtt hím kevésbé fontos, mert az úgyse tud szaporodni. A KNOTT tesztnek sok értelmét nem látom.

Az árkülönbségeket azonos vizsgálat esetén meg ugyanaz okozhatja, mint bármi más állatorvosi ellátásnál. Van amelyik doki ügyeletben nem számol ügyeleti díjat és van amelyiknél 20.000-ről indul amikor belépsz a rendelőbe.

2016. jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!