Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma viszem először sétálni a...

Ma viszem először sétálni a kutyámat, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Megkapta a szükséges oltásokat, most már teljesen védett. Persze eddig is találkozott már emberekkel és a szomszéd kutyával, de kerítésen keresztül.

Ma forgalmasabb helyre megyünk, panelházak, emberek, kutyák.

Mi az ami fontos? Hogyan ismertessem kutyákkal? Ha félne, vagy ugatna mit csináljak (hagyjam figyelmen kívül, szóljak rá)?

Ismert környezetben jól viselkedik, de ez teljesen új lesz:)



2016. júl. 1. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ami fontos: te nyugodtan és természetesen viselkedj. Ha fél, hagyd figyelmen kívül. Ha ugat, tereld el a figyelmét.

Érdemes olyan helyre menni, ahol ismert, barátságos és természetesen egészséges kutyák vannak, akikkel játszhat. Ha nem ismersz még ilyeneket, hamarosan a napi séták során majd megismerkedtek velük.

2016. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell egyszerre túl izgalmas legyen, emberek, kutyák, járművek meg mindenféle zajok is. Persze ha úgy látod hogy jól viseli és érdeklődő, akkor oké, de figyelj rá, hogy ne legyen túl sok az új élmény, legyen kis ideje feldolgozni. Mondjuk üljetek le egy parkban, és onnan nézelődjetek. Előfordulhat hogy leblokkol, nem akar továbbmenni, akkor légy türelmes, és nyugodtan álldogálj mellette, anélkül hogy akár noszogatnád, akár vigasztalnád. Előbb-utóbb rájön, hogy nincs itt semmi gond, lehet továbbhaladni.
2016. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A pórázhoz már kezdetek óta szoktatom, féltem is, mert itthon a kertben nem akart vele sétálni, de ahogy kimentünk a kapun rögtön elindult, szóval attól nem félek, hogy esetleg nem jönne, persze idegen helyen lehet más lesz, eddig még csak itt voltunk a házunk körül.

Szerencsére járművek (traktor, busz, motor, bicikli) jár felénk, így ezeket már megszokta.

Szóval direkt most csak a "kutyákra szeretnék menni", mert azokat még nem látott nagyon.

Köszi a tanácsokat, remélem minden oké lesz:)

2016. júl. 1. 14:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen ha fél hagyd figyelmen kivül,mert azt szokja meg,hogy jajj félek akkor babusgatva vagyok,ez nem jó. Ha nagyon fél inkább sétáljatok tovább,de ne foglalkozz vele különösebben.


Ajánlom még kölyök korban a kutyaovit,ott rengeteg kutyával találkozhat,illetve az oktatók segítenek mindenben pont,hogy mire kell figyelni vhol ingyenes vagy 500-800 ft/ alkalom.

2016. júl. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ neked is!

Nemrég értünk haza, nagyon jól ment, sőt, az elején még húzott is, nagyon menni akart, aztán a séta végére már nagyon szépen jött, sok kutyással találkoztunk, direkt nem vittem a legforgalmasabb részekre, néha ugatott még 1-2-szer, de gondolom ha minden nap viszem ez is jobb lesz:)

2016. júl. 1. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne összeengedni más kutyákkal, de csak olyanokkal, akikről lehet tudni, hogy normálisak, szocializáltak. Póráz nélkül.

Erre a legjobb tényleg egy kutyaovi lenne, de persze máshol is megoldható, ismerkedj minél több kutyás gazdival.

2016. júl. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tegnap pont láttam egy ilyen csapatot, sok kutya volt, sok gazdi, de nem akartam elsőre bedobni a mélyvízbe, és mivel az sem hivatalos futtató volt, nem mentem oda, gondolom összeszokott társaság volt.

Nálunk sajnos nincs futtató, de majd keresgélek kutyásokat!

2016. júl. 2. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!