Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban ennyire nehéz megnevel...

Valóban ennyire nehéz megnevelni egy Labradort vagy Goldit?

Figyelt kérdés

Nem volt még ilyen kutyám ezért magamtól ugye nem tudhatom hogy milyen ezeknek a kutyáknak a nevelése.


Mindenhol azt olvasom hogy egy ovis is meg tudja őket nevelni ennek ellenére pl. GyK tele van ezekhez a kutyákhoz fűződő kérdésekkel mint pl. ugat, harap,morog stb. Miért van ez?



2016. júl. 2. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz, csak akik ezeket a kérdéseket felteszik, nem értenek a kutyákhoz. Tök mindegy, milyen fajta lenne náluk.
2016. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert keptelenek elfogadni, hopgy egy kolyokkutyarolvan szo, kesobb pedig a neveles kovetkezetlensege miatt hiszik azt, hogy a kutya "debil" es valik problemassa. Kb. az esetek 99%-ban ez van a hatterben, hogy nem tajekozodnak a kutyanevelesrol (a fiatalkorirol sem, pedig az nagyon fontos) nem hatarozottak es kovetkezetesek.


A popularis kutyak azert popularisak mert jellemzoen konnyu veluk, ember/feladatkozpontuak konnyen tanithatoak.

2016. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Olyanok,mint az emberek, nincs két egyforma. A többség kedves és szabály követő, de tudjuk, hogy léteznek terroristák is. Ez minden kutyafajtára igaz.



1. A nevelés....a neveléshez való értés.

2. Fajtatiszta a kutya? Küllem és belbecs legjobbja alapján lett tenyésztve vagy eresszük össze ezt meg azt ugy is elviszik 40ezer/kolyok. Aztán ha mégse kedves és szolga lelkű, mint ahogy kellene akkor majd azt mondjuk a gazda nem ért .



Nem olyan egyszerű ez,mint gondolnánk.

2016. júl. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Nálunk a családban egy labrador van (amúgy a kutyafajták nevét kisbetűvel írjuk), nem én vagyok a gazdi, de szerintem a nevelése hát... nem történt meg :D 3-4 éves lehet, néha úgy viselkedik mint egy kölyökkutya, de például ugatni, harapni, morogni sosem szokott, ilyen téren nagyon nyugodt. Ha sétálunk vele, akkor sem ugat vissza sosem más kutyáknak.

Tehát én épp úgy gondolom, hogy ha a mi kutyánk mindenféle nevelés nélkül totál nyugis és viszonylag könnyen kezelhető, akkor nem a kutyával (vagy legalábbis a fajtával) van a baj, hanem a nevelés totális elszúrásával.

2016. júl. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekünk golden kutyánk van nagyon okos magától tudja, hogy nem vizzelhet be a házba, nem áshat stb… Könnyű tanítani, de érdemes elvinni kutyaiskolába mind nevelés mind sziciáliódás szempontjából(nekünk a nevelt ebek kutyasuli vált be). 10-20perc alatt meglehet tanítani egy trükkre. Én képeztem ki nagyon okos és könnyen képezheő kutya 12\l
2016. júl. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én nem állítottam hogy buták lennének vagy bármi. Én is sok jót hallottam és az ég világon semmi bajom nincs ezekkel a fajtákkal. Csak ha valóban ilyen egyszerű nevelni hogyan leehet hogy ilyen sokan nem tudják nevelni? Fel nem tudom fogni
2016. júl. 2. 17:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert sok a hülye. Ha valaki egy ilyen kutyát nem tud megnevelni az ne tartson kutyát. Csak akik nem tudják őket megnevelni azoknak àltalában túlsúlyos a kutyája. Nekem soha sem volt se goldim se labim de nem is lesz. Mert tucat és nem nekem való. De akik itt labisok meg goldisok azok ne gondolják azt hogy tudnak kutyát nevelni. Nem sértésből írtam!
2016. júl. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem igaz, hogy a betörőt is képen nyalják. Eddig akárhány labit láttam, mind ki akart jönni megtámadni, ha véletlen benéztem a kerítésen. A goldiból is akad harapós. Divatkutya és előfordulnak már gyenge idegzetű példányok.
2016. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Na te sem értesz a kutyákhoz. Szinte minden kutya ugat ha valaki odamegy a kerítéshez mert védi a területét. De az hogy ugat a labi az nem jelenti azt hogy megharapna ha kijönne vagy ha te bemennél.

Amúgy is oda hamarabb betörnek ahol labi van. Cseszheted ha ugat a kutya de nem támad. Hozzánk nem törnének be szívesen ha olyan helyen laknék,mert olyan kutyáim vannak.

2016. júl. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Harapna is. Sőt valamelyik a gazdaját is. Persze te nyílván jobban tudod neten keresztül, ismeretlenül. Nem minden labi olyan szelíd bárány, mint sokan beállítják. És nem minden fajta kutya ugat ilyenkor.
2016. júl. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!