Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy jegyzik meg az agility...

Hogy jegyzik meg az agility pályát?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam hogy 8 perccel a verseny előtt kapják meg a pályát, ez igaz? Mert ha igen én sose fogok indulni, sose voltam olyan hülye de olyan gyorsan kell szaladni meg iranyt váltani hogy én biztos eltéveszteném. Akik versenyeznek azok hogy jegyzik meg? És mindenki 8 perccel a verseny előtt kapja meg? Az is aki 1. Meg az is aki utoljára indul?

2016. júl. 4. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha belépsz a pályára egyszerű :)
2016. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A pályabejárás 10 perc. Ezalatt mindenki körbejárja a pályát többször, lefutja kutya nélkül. Ez elég ahhoz, hogy megjegyezd. Amúgy meg lehet figyelni a többiek futamait és abból is tanulni.
2016. júl. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem agility, de a díjugratásnál is így van. A rajt előtt bejárod a pályát és meg kell jegyezni mi mi után következik, mást nem nagyon lehet tenni. Ha nem az elején indulsz akkor előtted még úgyis lefutják páran, az is sokat szokott segíteni.
2016. júl. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És volt már higy valaki eltévesztette a pályát?
2016. júl. 4. 14:22
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze, de a legtöbben azért nem szokták .
2016. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze!

Előfordul bár ritkán :)

Az edzések sokat segítenek ám ebben :)

2016. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

8 perc,nem 10,ahogy valaki írta.

Ez úgy néz ki a versenyen, hogy a bíró és a segítők felrakják a pályát,majd az akadályok sorrendjét sorszámmal jelzik.

Majd szólnak a versenyzőknek,hogy gyülekezzenek. Aztán 8 percig lehet bejárni a pályát. Ez bőven elég arra,hogy végigjárd többször,megjegyezd és "gyakorold" a pályát,ahol kell. Esetleg megnézz több verziót,hogy tudnál egy adott részt a legjobban kivitelezni. A 8 perc leteltével pedig szólnak,hogy mindenki hagyja el a pályát,és kezdődhet a verseny.

Ne aggódj,nem nehéz ez. '-2 verseny és bele lehet jönni. Szokott lenni pályatévesztés,de az a ritkább oka a kizárásoknak :)

Egyébként ha jársz edzésre, ott is lesz,hogy egész pálya van,és belejössz a dologba. Edzés nélkül meg úgyse működik a versenyzés

2016. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez is egy olyan "képesség", ami az edzések során belevésődik az emberbe. Eleinte szinte lehetetlen, aztán egy idő után teljesen természetessé, egyértelművé válik, hogy az ember végigszalad kétszer egy pályán és utána pontosan tudja, hogy hogy kell rajta végigmenni. Felesleges emiatt aggódni. Gyakorolni kell (:
2016. júl. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Remélem majd belejövök:)
2016. júl. 5. 12:14
 10/13 anonim ***** válasza:

Először nekem is lehetetlennek tűnt de folyamatosan egyre jobban belejössz.

Minnel tovább sportolsz annal jobban fog menni a palyabejaras is.


Ráadásul verseny elott felmegy az adrenalin igy sokkal jobban fogsz ra koncentrálni.

En versenyen meg nem,edzésen viszont mar volt h tévesztettem sajnos..

Persze ezek az akadályok meg vannak ugye számozva szóval ez is segítség.

2016. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!