Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát ajánlanátok?

Melyik kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiskutyát . Dalmatára vagy Huskyra gondoltam. Legyen barátságos és ha lehet házőrző. De ha az utóbbi nem az , az sem olyan nagy baj. Volt már több kutyánk is úgyhogy nem ez lenne az első. Voltak nagy testűek és voltak közepesek is . Mind öregségben hunyt el. 20/L

2016. júl. 5. 21:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Kaukázusit azért nem szeretnék mert az már volt. Amúgy meg már írtam 2x , hogy nem baj ha nem házőrző! Már írták egy páran , tudomásul vettem , ha nem az akkor nem az.

# 9 De a külső alapján választok , szerintem minden ember külső alapján választ és nem csak kutyát hanem akármi mást is. Mert hiába illene hozzám egy Mopsz vagy egy Palotapincsi nekem sosem kénének.

"Hacsak nincs egy kimondott fajtaszerelmed, és nincs, mert különben nem lenne ilyen kérdés benned" Honnan veszed , hogy nincs ??? Ez a kettő a nagy fajtaszerelmem , de mivel 2 kutyát nem választhatok így csak az egyiket fogom.

2016. júl. 6. 11:28
 12/17 A kérdező kommentje:
Suli meg ovi sincs a városunkban. Sőt menhely sincs, de nem is kéne onnan.
2016. júl. 6. 11:31
 13/17 anonim ***** válasza:
Ott vannak a juhászkutyák, mivel mondtad hogy nem muszáj házörzőnek lennie. Nem is azok, de jó jelzőkutyák. Pl: Border, Aussie, Pumi, Puli...
2016. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"# 9 De a külső alapján választok , szerintem minden ember külső alapján választ és nem csak kutyát hanem akármi mást is. Mert hiába illene hozzám egy Mopsz vagy egy Palotapincsi nekem sosem kénének.

"Hacsak nincs egy kimondott fajtaszerelmed, és nincs, mert különben nem lenne ilyen kérdés benned" Honnan veszed , hogy nincs ??? Ez a kettő a nagy fajtaszerelmem , de mivel 2 kutyát nem választhatok így csak az egyiket fogom."


Tévedsz, felelősségteljes ember NEM elsősorban külső alapján választ, hanem olyan kutyát választ, ami illik hozzá. Aminek az igényeit ki tudja elégíteni, amivel jól együtt tud működni, hogy neki se és a kutyának egy kínlódás legyen a közös életük.

De akkor miért itt kérdezel, ha úgysem hallgatsz ránk? A választott fajtákat nem is ismered, hogy milyenek, hiszen ha ismernéd, akkor nem itt kérdeznél. Ezt nem nevezném "fajtaszerelemnek". Nekem is nagyon tetszik amúgy a husky küllemre, de tudom, hogy a jelleme nem való hozzám, ezért nem is tartanék.

De tégy, amit akarsz, ha nem tudsz a kettő között dönteni, dobj fel egy érmét és kész. Csak utána ne a kutyát szidd, ha nem olyan, amilyet elképzeltél.

2016. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Soha nem személyiség alapján választottunk kutyát, hanem külső alapján és mindegyikkel jól kijöttünk. Egymáshoz szoktunk. Soha nem volt kínlódás egyik kutyával sem. Azt nem mondtam ,hogy ismerem annyira a fajtát csak azt , hogy meg van a fajtaszerelmem. Nekem ezek tetszenek. Majd megismerem , ha majd lesz ilyen kutyám. A többi kutyámról sem tudtam semmit mégis szép és ügyes kutyák lettek és boldog öreg koruk volt. Eddig sem szidtam a kutyát, ha nem olyan volt amilyet én elképzeltem. Egyik sem volt olyan amilyet elképzeltem, de mind megismertem , hogy az egyik nagyon játékos fajta a másik meg nyugodt. Annyira beképzeled az ilyen dolgokat. Olyanokat írsz ami nincs is.

"De akkor miért itt kérdezel, ha úgysem hallgatsz ránk?"

Azért mert nem mindenben értek veled egyet attól még más sokat segített.

2016. júl. 6. 16:54
 16/17 anonim válasza:
én a cocker spánielt és a border collit javaslom:)bár nekem keverék kutyim van és tökéletesen imádom
2016. júl. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Azt nem mondtam ,hogy ismerem annyira a fajtát csak azt , hogy meg van a fajtaszerelmem. " - oké, akkor csak félreértés, más értek én és mást te ezalatt a kifejezés alatt.

Számomra mást jelent. Én a kedvenc fajtámat nem csak küllemre szeretem, hanem ismerem a fajta történetét, a főbb vérvonalakat, a jellemét, használhatóságát, a jellemző betegségeit, stb. Én erre gondoltam.

De ha úgy érzed, minden rendben lesz, akkor oké. Nem bántásból írtam, amit írtam, hanem sajnos tapasztalatból, mert sokan vesznek úgy kutyát, hogy fogalmuk sincs róla, hogy milyen, csak hogy kinézetre tetszik nekik. Utána meg csalódnak, "ez a kutya hülye", meg nevelhetetlen, meg szökik, meg rombol, stb. Sajnos nem egy ilyennel találkoztam, és nem mindenki akarja megérteni, hogy ilyenkor nem a kutyával van a probléma.


Ha ez rád nem vonatkozik, akkor bocsánat, sok sikert a választáshoz.

2016. júl. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!