Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyatartóknak milyen...

Kezdő kutyatartóknak milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, nagy kerttel, négyen vagyunk, húgom, aki a legfiatalabb 11 éves. Nem volt még kutyánk, azt olvastam, hogy a labrador illetve a golden retriver ideális kezdő kutyatartóknak, jól kijönnek a gyerekekkel, közepesen sportigényűek, így tökéletesek lennének. Azonban anyáék inkább kisebb testűt szeretnének, mint mondjuk egy közepes uszkár. Kinti kutya lenne, apa kikötötte, hogy nem jöhet be. Milyen kutyát ajánlanátok? Kezdőknek kölyökkutya kevésbé ajánlott igaz?

2016. ápr. 17. 22:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

A családi kutyának sajnos van egy olyan bosszantó tulajdonsága, hogy igényli a családdal való együttélést. És mivel ti nyilván nem kint éltek, hanem bent a lakásban, szívatás lenne neki az élet odakint. Pláne kölyökkorban.

Járjatok el egy menhelyre kutyát sétáltatni családostul inkább. Vagy ha már muszáj kutya, akkor egy kedves felnőtt keveréket fogadjatok örökbe.

2016. ápr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Elég sokat vagyunk kint, anya kertészkedik, apa is munkája folytán kint van mindig, ahogy én meg húgom is, ezzel nem lenne gond. :)

Mindenképp menhelyi kutyára gondoltunk, mondjuk én kölyköt szeretnék, de olyan rég szeretnék egy barátot hogy igazából az sem gond ha felnőtt, én ilyen 1 év körülire gondoltam. :)

2016. ápr. 17. 22:45
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
jobb menhelyeken ismerik annyira a kutyákat, hogy ha bemész és elmondod mit szeretnétek, segítenek kiválasztani egyet.
2016. ápr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%
hónalj kutyát
2016. ápr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Egy 8-9 hetes kölyköt akit tenyésztőtől hoztok el azt nem lehet kertbe rakni, legalább az összes oltásig a minimum,hogy bent van és csak felügyelettel lehet kint.


Én is egy menhelyi fiatal-felnőtt kutyust ajánlok akinek nagyobb a bundája így a téli hideg nem okoz gondot. 5-6 hónapostól már nézhettek kutyát menhelyen. vannak labrador,golden keverékek is :)


A menhelyen meg elmondjátok az igényeiteket és akkor mutatnak pár kutyát.


Uszkár meg nem való kintre!


De azt tudjátok,hogy a kert nem elég el kell vinni sétálni, naponta 1,5-2 órára.


Ha nem akkor ásni,rombolni és szökni fog,mert unatkozik.


Most hogy jó idő van oké,hogy az egész család kint van,de télen???

2016. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Jajj ne ilyeszétk már meg szgényt, hogy egy kutyát nem lehet kint tartani... Komolyan, azért mert nem mindenki engedi be a kutyát a lakásba, hanem a kertben tartja attól még szeretheti ugyanúgy a kutyáját... Nálunk 2 beagle van KINT és képzeljétek kölyök koruk óta, és makk egészségesek, semmi problémájuk nem volt sem akkor sem most... (jelenleg 12 évesek) kiskoruk óta hőszigetelt házban laknak, amit felfűteni olyan melegre, mintha a lakásban lennének. És emellett sokat foglalkozunk velük, séta játék stb. plusz nyaranként jönnek velünk Miskolctapolcára a nyaralónkba ahol óriási udvaruk van...

És attól, hogy nem a lakásban élnek BOLDOGOK.

2016. ápr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Uszkár kifejezetten benti kutya.

Labi, golden tartható kint is (megfelelően hőszigetelt kutyaóllal), de az ideális nekik a kinti-benti tartás lenne.

Menhelyi, fiatal felnőtt, vastagabb bundájú, közepes méretű keveréket javaslok.

2016. ápr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A kert mellett kell sétáltatni es nevelni is.
2016. ápr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Én nem tudom mi ez a kinti-benti tartásos dolog...

De én is menhelyi kutyát javasolok nektek!

Ami meg ezt a kinti benti tartást érinti nekünk van egy kaukázusi illetve egy németjuhász kutyánk! Ők télen nyáron kint vannak egy hatalmas kertbe de semmi gondjuk bajuk és sose voltak bent meg nem is fűtött kutyaház van nekik csak simán szalma van alattuk....

Mégis boldogok és élnek!!!

2016. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Igen, olvastam én is, hogy uszkár megfagyna kint, ezért kérdeztem, hogy melyek azok a kisebb testű kutyák akik elvannak.

Nem tegnap este találtam ki hirtelen, hogy akkor legyen egy kutyánk, tehát tisztában vagyunk vele mekkora felelősség, etetni kell, orvoshoz vinni, a sima kert pedig ingerszegény környezet így sétáltatni kell, ezeket elfogadtuk, nem újdonság.

Igen, télen is gyakran vagyunk kint, mint már írtam apa kint dolgozik, húgom pedig folyamatosan pörög, nagyon szeret kint lenni. Én nyilván ha van értelme kimenni, mert mondjuk séta van, akkor kimegyek, de értelemszerűen nem ülök egyhelyben a kertben télen.

A kutyaház szigetelt lenne mindenképp, elég sok kutyát ismerek, akik csak kint vannak, semmi bajuk nincs (de benti kutyát nyilván nem raknék ki én sem).

2016. ápr. 18. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!