Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Beagle és a Spániel szokott...

A Beagle és a Spániel szokott agresszív lenni?

Figyelt kérdés

Volt egy spánielünk ő nagyon jámbor volt. Soha nem volt ideges. Alig ugatott csak nagyon ritkán. Ha az utcáról meg akart támadni egy másik kutya akkor sem támadott vissza hanem inkább ott állt félve, meg próbált volna elmenekülni. Sajnos azóta már elpusztult. Most van egy Beaglem ő is nagyon jámbor . Ma elvittem őt egy rokonomhoz odavezettem az ő kutyájukhoz, hogy ismerkedjenek. Csak szagolgatta de a másik kutya olyan 1 perc múlva ideges lett és rátámadt a kutyámra . Ekkor ő megvédte magát visszakapott egy kicsit , gyorsan elrántottam és ennyi volt. Utána megint kis jámbor jószág lett. Ezen kívül semmi más nem volt még vele .

És az lenne a kérdésem , hogy minden Spániel és Beagle ilyen jámbor vagy vannak ezekből agresszívek is ?



2016. júl. 6. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése jó részt,meg hogy milyen idegrendszerű/jellemű kutya.


Én 6 spánielt ismerek ebből 4 egy idióta,agresszív. Persze nevelve nem nagyon vannak.

2016. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, ez nem fajtától függ elsősorban, hanem neveléstől, szocializációtól.
2016. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én ismerek egy spánielt aki bizonyos helyzetekbe nagyon agresszív

kutyasuliba jár, korán elkezdték a szocializációt is, viszont nem változtatott semmit a helyzeten.

2016. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem akkor ez végül is inkább a személyiségétől függ. Mert a miénk nem is nagyon volt megnevelve mégis ilyen kis jámbor volt , meg jó kutya.
2016. júl. 6. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Több kísérlet szerint a cocker spániel az egyik legjobban agresszióra hajlamos fajta. Mivel divatkutya, ezért el tudom képzelni, hogy valóban egyre több a gyenge idegrendszerű, odakapós példány. (Goldinál is simán előfordulhat már egyébként.) A cavalier spánielből még nem találkoztam harapóssal. Nem is hallottam róla. Cockerből már nem egyről.
2016. júl. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!