Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív az örökbe fogadott,3...

Agresszív az örökbe fogadott,3-4 éves kan németjuhasz kutyám más kanokkal. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Eleinte sétanal is minden kerítésen belüli kutyának is neki akart menni erről nagyjából sikerült már leszoktatni de a pórázon sétálgatott kutyáknak még mindig neki akár menni. A szuka kutyámmal amúgy jól kijön még más szukákkal is.


Gondoltam rá hogy elviszem ilyen rehabilitációs foglalkozásra de nincs ötletem hova. Legközelebb hozzánk a pestszentlőrinci lenne de akiket ismerek hogy oda járnak nagyon neveletlen kutyaik vannak. Még a honlapon se láttam hogy lenne bármiféle rehabos óra.

Az alfára és a cerberosra gondoltam még de úgy tudom a cerberos egy ideig most nem lesz. Az alfa egy kicsit messzebb van de ha nincs más jó lesz.

Vagy tudtok valami módszert othoni kezelése? Bár gondolom nemahogy, olvasgattam itt kérdéseket mindenki mindenre kutya iskolát ír.

Viszont a kutya iskolákrol nagyon megoszlanak a vélemények. A cerberost is sokan szidják még dicsérik itt az alfarol eddig csak dicséretet láttam. A tükör nekem nem szimpi még hát drága is...

Bocsi hogy kicsit összevissza lett meg ha vannak benne helyesirasi hibák mert mobilról vagyok.



2016. júl. 1. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ha még nincs, akkor ivartalanítani mindenképpen kellene.

Aztán jöhet a kutyasuli. Konkrét tapasztalatom ezekkel nincs, próbálj minél jobban tájékozódni, hogy ilyen problémára melyiket ajánlják tapasztalat alapján leginkább.

2016. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amúgy más probléma nincs vele szófogadó meg, ha raszolok akkor nem rángat a másik kutya felé de futtatoba még összengedni más kutyákkal nem tudom. Meg anyukámra nem nagyon hallgat...
2016. júl. 1. 21:45
 3/9 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva van
2016. júl. 1. 21:46
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Vegyél egy szájkosarat. Úgy próbáld meg bevinni kutyákhoz mert ha ott balhé van akkor senkit nem sebesít meg ha meg elkezd bunyózni akkor azonnal korrigálni. Még arra figyelj hogy a tőle erősebb és nehezebb kutyákat kerüljétek. Mert ami az én 85kg-os kájomnak játék az a németjuhásznak komoly bunyó. De mondjuk az én kutyám még a yorkie-val is játszik de ha nem lenne megnevelve ez nem így lenne.

A szüleid is legyenek vele egy kicsit. Lehet valamit tudni az eddigi életéről mert ha igen kérlek oszd meg velünk.😊😊

2016. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa és rengeteget mozogj vele hogy az energiáit ne az agresszióra tartogassa.
2016. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ismerősöktől(egy idős házaspá) fogadtuk be mert menhelyre akarták adni. Sokat volt láncon mert ott is volt egy kis kan kutya. (Belegondolva nem is tudom mikor nem volt láncon..) Nem nagyon foglkoztak vele de a szomszéd néha játszott vele. Már nem bírták hogy folyton ugat meg etetni kell és rájöttek hogy nem kell nekik. Voltak vele kisebb gondok de ezekről már leszoktatni még tanítani is elkezdtem. Egy hónapja van nálunk.

A szájkosár jó ötlet bár nem tudom mennyire örülne a legtöbb gazda neki. A mozgás meg van oldva szoktam velük futni,meg biciklizni is csak az bonyolultabb mert csak külön tudom őket vinni. És csak olyan részén ahol nincsenek kutyák mert biciklivel azért könnyebben elrantana és hát 15eves lány vagyok nem egy díjbirkozó alkattal. :D

2016. júl. 1. 22:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy érted hogy mennyire örülne neki?

Hát biztos hogy jobban mintha széttépné a kutyájukat vagy rárontana aztán....


Ohhhhhh sok sikert hozzá. Nem lehetetlen ilyen kutyákkal valamikor én is dolgoztam a franciáknál.

2016. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A szájkosárt úgy ertettem hogy volt már,hogy egy másik gazdával voltam bent és jött egy harmadik aki mondta hogy szeretné bevinni a kutyáját szájkosarral mert szoktatni szeretne más kutyakhoz.A másik gazda még mondta hogy ő inkább hazamegy mert nem akar kockáztatni. Szerintem sokan így reagálnának. Néhány kutya amúgy is elég problémás akik oda járnak és kevés olyan kant ismerek aki jól kijön más kanokkal de majd megpróbálom megbeszélni egy normális gazdával hogy had vigyük el egyszer egszerre a kutyaink.
2016. júl. 1. 22:53
 9/9 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat! :)
2016. júl. 1. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!