Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell elindítani egy...

Hogyan kell elindítani egy tenyészetet?

Figyelt kérdés

1-2 éven belül szeretnék egy tenyészetet. Kíváncsi lennék hogy mi szükséges egy tenyészet beindításához a megfelelő tőke,kitartás és szorgalom mellett. MEOE-ről és a MESZSZ -ről is olvastam ezekre is kíváncsi lennék. Import fedezőkan,kiállítások,első ellés stb.

Komondor és a KÁJ fajtát szeretném tenyészteni. Van egy rokonom ő tenyésztő. Mellette fogok majd tanulni de titeket is megkérdezlek erről hogy tanítsatok engem.


2016. júl. 9. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem inkabb lesd el a tudast a "szakitol" itt nem hiszem, hogy erdemi informaciot kaphatsz errol(jo hogy le nem szaporitoznak instantXD). Amit majd tudnod kell, azt velhetoen megtanitja a rokonod, egy reszet pedig te magad fogod megtanulni kozben.


Sok sikert!

2016. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Szűrések,szemle,eredmények,munka vizsga,
2016. júl. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
legyen egy jó szukád jó helyről (de szerintem első körbe csak egy fajtval kezd el foglalkozni). Vidd el kiállításokra, tenészszemlékre kutyasuliba, munkavizsgákra. Mindenképp jelezd a tenyésztőnek, hogy milyen céllal veszed tőle a kutyát, így a kezdetekben ő is tud majd neked segíteni. A legfontoabb, hogy ismerd az adott fajtát az orra hegyától a farka végéig, minek milyen magasnak kell lennie, a lábaknak milyen szögben kell állni, a szőr színe/minősége hogy kívánatos stb.
2016. júl. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!😊
2016. júl. 10. 13:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Komondort ajánlom első kutyának, KÁJ-t nem annyira, igazi pásztorkutya, a komondor az már urbanizált lett és jobban használható küllemirányú tenyésztésre, a KÁJ az nekem illúzió rombolás, hogy már azt is kiszakítják eredeti környezetéből és beviszik a városba. Kant ajánlanék elsőre, mert tapasztalat nélkül fialást végig csinálni, papírokat rendezni, törzskönyv igénylés, chip, ilyenek jóval bonyolultabb, és ha nem ismernek mi a biztosíték hogy tőled vesznek kutyát? Egy kanod ha van azt elviszed találkozókra, kiállításokra, ismerkedsz, mennek hozzád fedeztetni, jóval hamarabb, mint hogy eladj 8-10 kölyköt. Egy kannal jóval kevesebb gond van, persze csak ha jó keményen fogod kis korától. De kannál nem kell nézni mikor tüzel mikor nem, ilyenek, kan esetében ha jön egy telefon hogy mennének fedeztetni akkor akár másnap is mehetnek, a tár az mindig tele van :)

Fokozatosan éri meg szerintem felépíteni, nem egyből bekockáztatni, hogy születik 8-10 kölyköd és abból 5-6 a nyakadon marad, mert nem ismerik a nevedet és mástól veszik inkább. Ha van egy kanod amit látnak tenyészszemlén, és kiállításokon is nagyon gyakran, meg ilyen kutyás találkozókok akkor lesz ember aki vinne szukát fedeztetni, elterjed lett ennyi és ennyi kölyke, következő kiállításon ismét látnak, folyamatosan jegyzik meg az arcodat, hosszú évek míg sikeres leszel és lesz belőle jó bevételed. Egy komondor kan szerintem tökéletes kezdésnek.

2016. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Azokon kívül amiket leírtak, szerintem az is egy fontos szempont, hogy vagy a szuka vagy a kan külföldről legyen, ha nem akarsz egy hazai beltenyészetet és akkor nem rontod a vérvonalat sem.
2016. júl. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megfogadom a tanácsokat.

2016. júl. 11. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!