Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelme így kutyát választani?

Mi értelme így kutyát választani?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy megnéz az illető egy filmet és neki hirtelen ez a kutya kell. Gondolok itt a:

skót juhászra (Lassie), a bernáthegyire (Beethoven),a német juhászra (Rex felügyelő),az Akitára (Hachiko)...stb.


Nem is a fajta tetszik nekik hanem az adott kutya. Akkor meg miért? Az a kutya nevelés nélkül nem lesz olyan mint a filmekben, meg alapból sem... Mi jár az ilyenek fejében?



2016. júl. 10. 10:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki így választ kutyát, az nincs tisztában azzal, hogy mire vállakozik. Ennyire egyszerű.

A filmben csak azt látja, hogy milyen cuki, jólnevelt (mondjuk Beethoven esetében pont nem :) ), és fogalma sincs róla, hogy mennyi munka és kitartás kell ahhoz, hogy engedelmes kutyája legyen.

2016. júl. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom de akárhogy töröm magam nem tudok rájönni hogy mi az istenért csinálja ezt bárki is. És ami a legrosszabb hogy megveszi a kutyát, totál elcseszi és ezzel rontja a fajta nevét :(( Szerintem ez nagyon szomorú.
2016. júl. 10. 10:29
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem zarja ki feltetlenul az egyik a masikat. Miert ne fordulhatna elo, hogy megtetszik neki egy kutyafajta (nekem ilyen szerelmem egy ujfullandi, amit pont kutyakialitason lattam meg helyzetet tekintve nincs kulonbseg, hogy a TVben latom vagy valosagban), megveszi es utana rendes normalis gazdaja lesz.


A legtobb ember eloszor kinezet alapjan kezd el kutyat keresni, aztan mikor rajon, hogy a kinezet az utolso, minden mas sokkal inkabb fontos akkor a normalis ember az igenyeihez, lehetosegeihez merten valaszt egyet. A hulyenek meg teljesen mindegy.

2016. júl. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal nincs gond, ha valakinek egy filmben megtetszik egy adott kutyafajta, a probléma ott kezdődik, hogy nem néz utána, hogy mik az igényei, mennyi időt/foglalkozást igényel egy kutya. Vegyük pl. Lessiet beleszeret az ember mert olyan szép a szőre, DE egy skótjuhásznak rengeteget kell fogllkozni a szőrével, hogy olyan szép habos legyen, amilyennek lennie kell.


Az én esetemben is meghatározó volt a Rex felügyelő, de nekem a németjuhász szerelmem már kicsi koromban kialakult ugyanis egy fekete németjuhásszal nőttem fel. Aztán ahogy nagyobb lettem néztem a Rex felügyelőt és egyéb németjuhászos filmeket és az csak megerősített, hogy nekem ilyen kutya "kell" eddig 2 beaglenk volt (sajnos már csak az egyikük van meg) szóval mindig volt mellettem kutya. Most 21 éves vagyok júniusban sikerült is vennem egy nagyon szép kis németjuhászt, még így is, hogy mindig voltak mellettem kutyák+ már kb 10 évesen kívülről fújtam a németjuhász fajtaleírását így is jóformán mindennek utánanéztem. Tudom mik az igényei és igyekszem a lehető legjobbat nyújtani számára. :)

2016. júl. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem érzem, olyan hűde problémának.

Én a cavalier-met vettem úgy, hogy az utcán találkoztam eggyel és beleszerettem.


Persze utánaolvastam a fajtának, hogy amúgy megfelelőlenne-e stb. De a szerelem mindenkinél így jön létre valahogy egy kutyafajtával kapcsolatban.


Az, hogy valaki idióta, és nem tájékozódik....

2016. júl. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én pont arra a kategóriára gondolok aki hülyén semmi tudás nélkül veszi meg mert a filmben olyan cuki volt. A kiállítás még egy szinttel jobb is.
2016. júl. 10. 11:33
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok hogy megtetszik, utána nézel és ha személyiségben is illetek egymáshoz akkor veszel egyet. Én arra gondolok mikor valaki 0 tudással, hirtelen fellángolásból vesz kutyát, sőt még csak utána sem néz...
2016. júl. 10. 11:39
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem is van hogy pl 101 kiskutya : dalmata, és húú de megtetszett stb... De 1-2 ev múlva (már nem a film miatt), újra elkezdtem érdeklődni, már komolyan olvastgattam róla stb. Végül nem olyan kutyám lett. És a kérdésedre válaszolva: szerintem azért mert "vicces" dolgokat csinálnak általában a kutyák, és kb 150 válogatásból kiválasztották a legszebb és a legszófogadóbb kutyát és a nézők csak a felszínes dolgokat látják és azt gondolják hogy milyen komoly munka van ebben..
2016. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem , hogy ezért miért kell lehülyézni a másikat ??? Én is azért választottam kutyát mert egy filmben megtetszett.És akkor mi van ??? Most ássam el magam mert egyeseknek nem tetszik ??? A kutyák és macskákat először 6 évesen láttam és akkor nagyon megtetszett Lou . Az imádatom a fajta iránta felnőtt koromban is megmaradt és vettem egy olyan fajta kutyát. Persze , hogy nem volt olyan mint a filmben , de szerintem ezt mindenki tudja is , ha kutyát választ. Azóta már 3 éves a kutya és semmi baj nincs vele, nagyon jó kutya és okos. Pedig nem olvastam előtte a kutyáról , hanem megismertem és kitapasztaltam , hogy milyen.
2016. júl. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A filmek alapján viszonylag fiatal lehet az illető, de javíts ki ha tévedek, szerintem ez inkább a filmek rajongásának tudható be mint sem a kutyáéknak.

Ugymond nagyon gyerekes viselkedés.szerintem ez kinőhető,azèrt îrom hogy kinőhető(feltételes módban) mert èn ismerek egy ugyanilyen embert aki már lassan 30, az a szomorú az egészben hogy ő még is, veszi majd egy hónap után meg is unja őket ès vagy eladja vagy elpusztul a kutya,a gyerek nem törödömsège vègett. Számomra is rejtély ezek gondolkodása, ez kell,az kell, minden kell, de szinte ahogy megveszi már dobja is el magától.

2016. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!