Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelme így kutyát választani?

Mi értelme így kutyát választani?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy megnéz az illető egy filmet és neki hirtelen ez a kutya kell. Gondolok itt a:

skót juhászra (Lassie), a bernáthegyire (Beethoven),a német juhászra (Rex felügyelő),az Akitára (Hachiko)...stb.


Nem is a fajta tetszik nekik hanem az adott kutya. Akkor meg miért? Az a kutya nevelés nélkül nem lesz olyan mint a filmekben, meg alapból sem... Mi jár az ilyenek fejében?



2016. júl. 10. 10:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát belegondolva valóban a fiatalabb korosztályra gondoltam de sajnálatos hogy a felnőttek között is akadnak ilyen emberke...


A kérdés úgy jött hogy épp ezeknél a fajtáknál olvasgattam és nagyon sok olyan kérdés volt hogy "Láttam a ... című filmet és most szeretnék egy ... fajtájú kutyát. Hol tudok kölyköt beszerezni?" és hasonlókat... Borzasztóan felbosszantott.

2016. júl. 10. 12:42
 12/19 anonim ***** válasza:
Miért sajnálatos , ha megfelelően tudjuk az így kiválasztott kutyát gondozni ?
2016. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Igaza van , nem biztos , hogy az összes ilyen ember kidobja a kutyát az utcára, csak mert nem olyan mint a filmben. Ne általánosítsatok már mindig.
2016. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Látom a szöveg értés nem megy mindenkinek :)) én nem mondtam hogy kidobják. Én annyit kérdeztem hogy csak engem zavarnak az olyanok akik semmi tudás nélkül ezért veszik meg az adott fajtát mert egyszer látták valahol.
2016. júl. 10. 13:33
 15/19 anonim ***** válasza:
Kérdező , miért kell egyből ilyet írni , hogy nem megy a szövegértés ? Láttam , hogy nem írtál ilyet. Aki azt írta annak szólt.
2016. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Bocsi azt hittem nekem szántad.
2016. júl. 10. 14:08
 17/19 anonim ***** válasza:

"Én pont arra a kategóriára gondolok aki hülyén semmi tudás nélkül veszi meg mert a filmben olyan cuki volt."

Figyelj, ez már pont az a kérdéskör, amire csak annyi választ lehet adni, hogy marhák minden nagyobb emberi csoportosulásban előfordulnak.

Szerintem ezt a kérdést nem érdemes fajtákra vagy akár kutyákra kihegyezni: a közvetlen környezetemben 3 olyan család is van, akik kutyát mentettek utcáról / hoztak a gyepiről és mivel cukiság alapján választottak egyedet nagyon csúnyán mellényúltak. De ha belegondolsz, ugyanez megy húsvétkor a nyuszikkal, bizonyos rajzfilmek miatt a halakkal, de egy rövid ideig boldog-boldogtalan axolotl-t akart, mert szerepelt egy a Barátok köztben...

2016. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Röviden és tömören: emberi hülyeség. Ugyan ez van a húsvéti nyuszikkal is pl. Vagy amikor valakinek az az életcélja hogy DJ legyen, mert csak annyit lát belőle, hogy buli meg lóvé. Vagy nem tanul, végigbukdácsolja az iskolát, mert ő modell akar lenni, mert csak lefényképezik és meggazdagszik. Ugyan ez a kategória, hogy meglátja a tévében a kutyát és akkor rögtön az kell, másnap meg már meg is veszi az első szaporítótól. Nem gondolkodnak, erre csak ennyit lehet mondani.
2016. júl. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha valakinek egy film vagy kép alapján tetszik meg egy kutyafajta, azzal önmagában semmi baj sincs. Ha az illető felelőtlenül, nulla utánanézéssel vesz meg egy ilyen kutyát szaporítótól (és általában attól, mert a tenyésztőknek feltűnne szerintem ha valaki nem tud semmit a fajtáról és nem adnának el neki kutyát), na azzal már annál inkább.

Nekem spec. ilyen a husky. Életem nagy álma, hogy egyszer huskym lehessen, egyszerűen annyira magamhoz illőnek érzem mind a jellemét, mind a külsejét tekintve. De tudom, hogy mivel jár és ennek megfelelően az álmom tartalékban van még kb. 10 évig, ugyanis várhatóan ekkor lesz saját kertes házam és elég szabadidőm ahhoz, hogy az igényeinek megfelelően tartsam.

2016. júl. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!