Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Köze lehet a kutyám viselkedés...

Köze lehet a kutyám viselkedésének a másik kutyához?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves beagle kan kutyusom. Összejártam egy szomszéddal kutyázni, mert neki is ilyen kutyája van, csak nőstény. A másik kutya elég vad, az én kutyámmal játszik, viszont séta közben hajlamos rárontani a kerítések mögött lévő kutyákra. Sétálni természetesen nem tud normálisan, húz mint az állat. Tudom, hogy itt egyáltalán nem a kutya a hibás, hanem a gazda. Nem nevelte meg egyáltalán. Persze az olyan trükköket tudja, mint az ül meg pacsi, stb, hogy megmutassa az ő kutyája milyen ügyes. Viszont az alapok, tehát a láb melletti séta, és az, hogy egyáltalán odafigyeljen a gazdára a kutya, nem megy. Amióta együtt sétáltunk velük, és a kutyám látta, hogy az mit csinált(őrjöngött, ugatott más kutyákra), azóta sétánál néha ő is ezt teszi. Eddig soha nem volt vele gond, mindig visszajött a hívásomra, ha szóltam neki egyből rám nézett sétánál, vagy játék közben. De most... Ugyan azt csinálja, mit a másik kutya. Őrjöng a kapuknál, és nem lehet leállítani. Természetesen már nem járok össze a másik gazdival, aki meg is sértődött rám. De ez nem izgat. Hála neki, az én kutyám is majdhogy nem kezelhetetlenné vált. Olvastam, hogy a kutyák egymástól eltanulhatják a másik viselkedését. Ez lehet a háttérben nálam is? Én erre gondolok, de kíváncsi vagyok mások véleményére. Próbálom megváltoztatni ezt, de azt hiszem, kutyasuli lesz a vége. De ha valaki tudna tanácsot adni, hogy mit csináljak, azt megköszönném. Ha nincs más megoldás, akkor kutyasuliba viszem, de eddig is én tanítottam, talán erre is van megoldás. Ha valaki tapasztalt ilyet, akkor kérem, hogy írja le a véleményét. Köszönöm mindenkinek!
2010. ápr. 15. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellene hibáztatnod sem a szomszédod, sem a kutyáját. Tény, hogy megtetszhetett a kutyádnak a másik viselkedése, de ha ennyi elég volt, hogy felboruljon közted és a kutyád között ez eddig jól működő kapcsolat, akkor ott egyébként sem volt teljesen rendben minden. Feltételezem, valami a felszín alatt labilis lehetett és ez lett az a dolog, amivel a kutyád próbatétel elé állított, kibújt a szög a zsákból. Csak mert ha minden rendben, akkor egy másik kutya viselkedésének láttán nem válik a tiéd is olyanná. Szóval szerintem van abban valami, hogy utánozza, de hogy kicsúszott az irányítás a kezedből, az már túlmutat ezen. Mások is sétálnak rendszeresen olyan helyeken, ahol problémás kutyák vannak, mégsem veszi át mind a hülyeséget, de az előfordulhat, hogy bepróbálkozik. Minden a gazdin múlik. Ráadásul ha át is vetted a falkavezérséget, mint tudjuk, ez életfogytig tartó újra és újra megerősítést kíván. Tehát most pontosan arról van szó, hogy meg kell a kutyának mutatnod, te ezt is kezelni tudod. Szóval mindettől függetlenül is javaslom a kutyasulit, talán fény derülne arra, mi állt a háttérben, hogy így alakult ez a helyzet.
2010. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem csak egyszer találkoztunk, hanem szinte minden nap. A kutya minden nap látta a másik viselkedését. Mivel menhelyi kutyáról van szó, ezért nehezen értem el nála a falkavezérséget. 1 év kellett ahhoz, hogy minden rendben menjen. rengeteget foglalkoztam vele, és soha nem volt semmi gondom vele. Többször is volt, hogy séta közben megtámadtak minket más kutyák, de ezek után sem viselkedett agresszívan más kutyákkal. Majd jött a szomszéd kutya, és mintha kicserélték volna a kutyámat. Ezért is vagyok összezavarodva. De akkor ezek szerint én csináltam rosszul valamit. Köszönöm a válaszod!
2010. ápr. 15. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is menhelyi az egyik kutyám és hasonlóan nehéz volt vele. Csak ő magától volt ugatós és ezzel tett próbára. Aztán találtam egy nagyon jó kiképzőt, aki megtanított a Cerberos-os kannás módszer alkalmazására. Egyedül ez segített, viszont döbbenetes gyorsasággal. Azóta minden rendben vele. Pedig a másik kutyám is kezdte már eltanulni tőle, de mióta tudom a helyzetet kezelni, mindkét kutyám tök normális. :) Én azt mondom, menj el mindenképp, nem veszítesz, csak nyersz. A te kutyád és te vagy a gazdája. Ha minden nap találkoztok is, akkor sem kell törvényszerűen a kutyádnak a másikat utánoznia. Szóval rajta, menj el vele suliba, mert én nem a másik kutyában látom a probléma okát, hanem a problémakezelésben. Sőt mit több, a helyedben jóban lennék újra a szomszéddal és ha régen is ilyen jóban voltatok, rávenném, hogy menjetek együtt. Talán újra jó kapcsolatotok lehetne ezáltal, és mindkettőtök kutyájának megoldódna a problémája. A kialakult helyzet miatt pedig még egymástól is tanulhattok. A cerbi suliban van ingyenes problémakezeléses foglalkozás (szocializáció, rehabilitáció). Ha együtt mentek el, lehet még hatékonyabb lenne. :)
2010. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!