Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 1 éves foxi keverék...

Van egy 1 éves foxi keverék kutyám, és szeretném vele megszerettetni a vizet. Lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
Menhelyről kaptam 3 hónapos korában, a fürdetéssel semmi baja, de most nyáron 40 fokban van az udvaron egy hely ahol tudna hűsülni,pancsolni. De ahogy beviszem látom rajta hogy fél, utána persze jó kedve van rohangál meg játszik mert nincs melege. Meg van kerti locsoló attól is fél. Nem szoktam vele erőszakoskodni egyből kihozom onnan ha ki akar jönni. Tudok vele valamit kezdeni? Látom hogy más kutyák hogy szeretik a vizet, és ő nem. Én csinálok rosszul valamit? Nagyon jó lenne ha szeretné a vizet.

2016. júl. 12. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Egészen pici vizet engedj, pár 1-2 centit először. Dobálj bele jutalomfalatokat, hogy csak úgy érje el, ha belemegy. Ha ez célravezet, akkor fokozatosan lehet egyre mélyebb a vize.

De lehet, hogy sosem fogja megszeretni. Nem mindegyik kutya szereti.

2016. júl. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lassan, nyugodtan kezdd. Úgy állj neki, hogy ha nem, akkor nem, ne legyél feszült. Nálunk a kedvenc labdáját féltette annyira az eb, hogy inkább bement érte a vízbe is, először nyilván csak annyira a sekély részre dobáltam, hogy az nem volt ijesztő neki, sokkal később "véletlenül" már úgy pottyant néhányszor, hogy be kellett úsznia érte. Másik kutyánál az vált be, hogy két gazdi bement a tóba, pancsoltak, labdáztak, a kutya meg egyszer csak nem bírta tovább és utánuk ment, azóta ahol vizet lát már rohan is bele, úgy kell őt visszarángatni a szökőkutaknál, hogy ne áztassa bele a fenekét. :) Menni fog az, csak érezze magát biztonságban, ne lássa, hogy te feszült vagy. Dicsérj, jutalmazz, de ha nagyyon nem akarja, akkor ne lépj egy pár napig semmit.
2016. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!