Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagy bundás kutyáknál (pl...

A nagy bundás kutyáknál (pl csau-csau) is hat a bolhanyakörv? Vagy náluk csak a spot on hatásos?

Figyelt kérdés

2016. júl. 13. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát a nyakörvnek a bőrhöz kell érnie elvileg és ezt egy csau-csau féle kutyánál nehezen oldod meg. Szerintem hanyagold
2016. júl. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. :)
2016. júl. 13. 20:55
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem mellesleg a szőrüket is tönkreteszi. Spot on 100x jobb.
2016. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Akkor lemondok a Kiltixről. :/
2016. júl. 13. 23:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két nagy bundás kutyám van (leonbergi) és a spot-on (három félét próbáltam) nem hatott. Pont az a baj vele (szerintem), hogy a sűrű bundában egyszerűen nincs (bárki bármit is mond nincs) annyi szabad bőrfelület, amire azt a két ampulla löttyöt (a nagy testtömeg miatt egy nem elég) rá tudnám kenni. Egyszerűen felissza körülötte a szőre, ami pedig nem jó, mert a bőrön keresztül kellene felszívódnia. Tehát amit a szőr magába szívott az ott szárad meg és soha nem kerül a kutya szervezetébe. Talán a hasán találnék némi szabad bőrfelületet, de akkor is hatalmas mennyiség az a több milliliter, amit rá kell tenni. A nyakörv ellenben igenis hozzáér a bőréhez, megfelelően szorosra állítva ahogy a kutya mozog pár órán belül bekerül a szőr alá és szinte teljes felületén érintkezik a kutya bőrével, és mivel folyton mozog, dörgölődik a bőrhöz, fel tud szívódni a hatóanyag. Kívülről semmi se látszik, fésülésnél keresni kell a nyakörvet, hogy le tudjam venni róla. Arról nem is beszélve, hogy egyhavi spot-on árából fél év védelmet kap a kutya. Ráadásul sok spot-on csak 3 hétig véd a kullancsok ellen. (Mellesleg a Kiltix büdös és nem vízálló.)
2016. júl. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 7 éve van a kutyámon nyakörv, meg se látszik a szőrén.
2016. júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
# 5 válaszolónál az igazság. Hosszú szőrű kutyáknál is hatásos a nyakörv, s nem tesz kárt a bundában.
2016. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ohh, köszönöm. Ez jó hír. :) Havi szinten jobban megéri a nyakörv, mint minden hónapban csepegtetni... ami jó esetben 1500-2000ft/hó (természetesen a kutya méretétől függ) mégegyszer köszönöm ;)
2016. júl. 14. 09:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Az érdekes akkor. Mert akiket ismerek tenyésztőket és kiállítókat, soha senki nem rak bolhanyakörvet a kutyájára, pont amiatt, hogy akkor le lehet mondani a show-minőségű bundáról.
2016. júl. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én meg ezt tőled hallom először. Fent említett kutyám HCH, HSCH, HGrCH, ROCH, ROGrCH, SRBCH, SRBGrCH és nincsenek kétségeim, hogy veterán osztályban is sikeres lesz. Persze el tudok képzelni olyan szőrtípust, aminél probléma a nyakörv, de ilyen nagy szőrnél pont semmi se látszik belőle.
2016. júl. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!