Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszokja? Vagy hogyan ezután?!

Megszokja? Vagy hogyan ezután?!

Figyelt kérdés
Eddig édesanyámmal laktam . Van egy keverék kiskutyám most lesz 2 éves . Eddig nem igazán volt egyedül hiszen édesanyámnál voltak társai . Viszont most,hogy a párommal külön lakásba költöztünk ha elmegyünk itthonról iszonyatosan ugat. Van ,hogy óránkon keresztül . Valakinek valammi ötlete mégis hogyan lehetne csitítani csak egy kicsit legalább ? Akárhogyan probálom nem megy . 2 hete vagyunk az uj lakásban . Szoknia kell még ?
2016. júl. 15. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy idő után megszokja, de addig lehet adni neki valami kemény "csontot" (kisállatkereskedésben lehet kapni mindenfélét), amivel elan egy ideig, ha egyedül marad.
2016. júl. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kb nem értem vele semmit . Nem köti le . Ha egyedül van felmegy az asztalra amit ezelött sosem csinált meg ehhez hasonlok .
2016. júl. 15. 23:44
 3/8 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék megpróbáltam a leferásztást is . Kistestü kutyárol beszélünk kb 2 órás séta után még játék is.
2016. júl. 15. 23:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyértelmű szeparációs szorongás. Ez a hátránya, amikor nem tanítják meg a kutyát egyedüllenni már az elejétől kezdve, és azt hiszik, ezzel tesznek neki jót.

Keress meg egy kutyaiskolát vagy hívj szakembert, ez egyedül nem fog menni. És a végén annyira elegetek lesz nektek is meg a szomszédnak is, hogy a kutya issza majd meg a levét mert mennie kell, ami csak még jobban erősíti majd benne a "nehogy egyedül hagyjanak" érzést. Sok sikert!

2016. júl. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy jó szakember segíthet. Megmutatja, hogy hogyan tiltsd, illetve ha jól viselkedik, akkor pozitívan megerősíted. Emellett a szorongásból is feloldják. Ha szól mellette tv nem használ? A miénk csak nyöszörög de tv mellett nem érdekli, ha lelépünk.
2016. júl. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt a hétvége, máris nekiállhattok gyakorolni. :)


Pároddal óránként kimentek 5 percre a lakásból, csak úgy, mindenféle nagy felhajtás nélkül. (Elszívtok addig egy cigit a lépcsőházban vagy valami :)) Ha a kutya hisztizik már mikor közeledtek az ajtóhoz, csendre inted, majd kimentek a lakásból.


Mikor visszajöttök, semmi üdvözlés, rá se nézzetek, akármennyire hisztizik, csak menjetek be. Ne foglalkozzatok vele.



A lényeg, hogy a kutya rájöjjön, hogy ha elmentek, az nem nagy ügy, úgyis előbb-utóbb visszajöttök.

Ha ma jól megy, holnap kimehettek mondjuk 2 óránként 10 percre :D

2016. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy társas házban lakunk udvarral . A szomszédnak van két tacskoja is akik megbízhatatlanok és neveletlenek igy csak akkor tudom kiengedni mikor kijövök ( a tacskoktol már lassan én is félek ) megpróbáltuk a kijövünk bent hagyjuk dolgot olyyankor nincs gond . Csak mikor tudatosul benne ,hogy nem csak az udvarra mentem . Volt egyedül hagyva máskor is a lakásban a többi kutya pedig kint . Olyankor sem volt gond . Kb 5 percig hallottam ,hogy ugat utána semmi .
2016. júl. 16. 12:25
 8/8 anonim ***** válasza:
2 hete vagytok az új lakásban, magyarul max két hete gyakorolsz vele, mit vársz? Az 5 perc után növelni kell az időt: 10-20-30-60 stb... nem megy egyik napról a másikra.
2016. júl. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!