Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Daganattal operált kutya...

Daganattal operált kutya mennyi felügyeletet, ápolást igényel hazabocsátás után?

Figyelt kérdés
Csak tudni szeretném, hogy kb hogy kalkuláljak az időmmel. Úgy gondoltam, hogy két hétig otthon leszek vele.
2016. júl. 16. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az állatorvost. Nem mindegy, hogy hol, mekkora sebe lesz, meg egyáltalán.
2016. júl. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg fogom kérdezni nyilván, de hétfő este kell menni hozzá, én meg már most szeretném tudni, azért kérdeztem, hogy sacc per kábé tudjam, hogy kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban.
2016. júl. 16. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Altatás miatt első egy-két nap általában elég más szokott lenni, a többi a sebtől, gyúgyulástól függ, meg a fájdalomcsillapítóktól.
2016. júl. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Olyan marha nagy ápolást azért nem igényelnek általában. Gallért rá, hogy ne tudja piszkálni a sebét, és kb. ennyi, otthon maradni szerintem tök felesleges, pláne két hétig. Másnapra, legkésőbb harmadnapra kialussza az altatót a kutya, és pontosan ugyanúgy fog viselkedni, mint előtte. Kivéve persze, ha valami speciális dologról van szó.
2016. júl. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy mekkora lesz a seb és hol lesz a kutyán, maga a műtét mekkora, milyen szerveket érint, milyen idős a kutya, milyen állapotban van stb.


Nekünk amikor műtötték a kutyánkat, azt mondták a dokik, hogy ha nem is mi vagyunk vele otthon, érdemes állandó felügyeletet szervezni neki, mert varratszedésig bármi megtörténhet. Nem volt hülye ötlet: a kutyánk, aki egészen addig olyan élénk volt, hogy majd' kirúgta a ház oldalát a 10. nap lett olyan rosszul, hogy rohantunk vele az orvoshoz. (10 éves, mentett kutya, egy altatásban több dolgot is "szereltek" rajta, a hasát végigvágták stb.)

2016. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
állatorvostól fájdalomcsillapítót beszerezni,kell pár nap, mire megnyugszik,de két hét tényleg felesleges, 1 hét alatt már jobban lesz
2016. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végigjártuk a poklok poklát. Nem műtik. SEhol sem. Budapesten sem. A kora miatt. Mert nem bírná a szíve, és egyébként is felesleges. Mondták, ha gondoljuk akkor vigyük fel egy teljes test szkennerre, egy szívultrahangra és egy vérvételre, hogy kiderüljön, hogy rosszindulatú-e a daganat vagy sem. De ha nem műtik így se úgy se, akkor nem teszem ki egy 140 kilométeres útnak, és egy stresszes napnak. Már így is teljesen be volt stresszelve a végére, már elege volt az állatorvosi rendelőkből és az állatorvosokból akik nyomkodják, szúrkálják. Ha jóindulatú akkor azért nem műtik, mert van még másfél-két jó éve. Ha rossz indulatú akkor meg azért nem műtik mert végtageltávolítás, kemoterápia és a hátralévő másfél-két éve csak szenvedés lenne. Pedig bevállaltunk volna minden anyagi költséget. Megmondta a doktornő, hogy 15 éves pályafutása alatt ilyet nem látott, aki azt mondta, hogy pénz nem akadály, kifizetjük a kemót, mindent, csak ne haljon meg a kutya. Azt mondta, hogy a gazdák ilyenkor inkább megszakítják az életfolyamatot. És tudatta velem, hogy jobb, ha tisztában vagyok azzal, hogy én is bármikor megszakíthatom Jázminka életfolyamatát. Azt hittem a guta megüt. Megmondtam, hogy nekem NEM EZ A CÉL.

Igazából max. 2-3 órát bírna a szíve altatásban, a műtét lehet 4-5 órát venne igénybe. Mondtam, hogy akkor legalább a fogkövet távolítsuk el, az fél óra altatásban, de három állatorvos is nemet mondott, hogy nem, mert a szíve. Mert ha nem ébred fel...


Hétfő óta már nem sírok, beletörődtem. De hihetetlenül fáj látnom, hogy így megöregedett. Míg élek szívem minden szeretetével szeretni fogom, akkor is, ha már nem lesz velem. Árgus szemmel figyelem, és azon vagyok, hogy boldogan, fájdalmak nélkül éljen. Ha meg már látom, hogy fájdalmai vannak, akkor gondoskodni fogok arról, hogy fájdalmak nélkül menjen el.

2016. júl. 23. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!