Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Pomerániai Törpespicc!...

SOS! Pomerániai Törpespicc! Vett már kutyust valaki az alábbi alomból?!

Figyelt kérdés
Az interneten találtam egy hirdetést egy budapesti IV. kerületben található kiskutyákról. Maga a hirdetés szövege nagyon szépen meg van fogalmazva, le van írva a fajta jellegzetessége, valamint időpont egyeztetéssel meg lehet nézni a kutyusokat a saját közegükben. Na most ugye törzskönyv nincs mellé, de a hirdetés szövege szerint egészségügyi garanci van (érdekes), és koruknak megfelelő védőoltás is van. Na már most ami megbotránkoztatott, az az ára, miszerint csupán 40.000 Ft-ba kerül egy kiskutya. Én ezt az árat (pláne ennél a fajtánál) nagyon alacsonynak tartom. Érdekelne, hogy van-e itt olyan, aki esetleg innen, vagy akár máshonnan vásárolt ilyen fajta kutyát ehez hasonló árban. Mik a személyes tapasztalatok?

2016. júl. 17. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nos ha TK nelkul adjak mar nagyon valoszinu, hogy maximum fajtajellegu a kutyus. A masik egy ilyen allat majdnem fel millio forint ha tenyesztotol veszed, mert szegenyek 1-2 utodot tudnak csak a vilagra hozni es nem keves kockazata van annak is. En erosen javaslom nez korbe (esetleg ha kell tudok szlovak tenyesztoket talalni).


Egeszsegugyi garancia nem letezik, ellenben egeszsegugyi szures igen.

2016. júl. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs törzskönyv akkor hagyd. Menny el egy menhelyre ott is találsz olyan kutyust amit ott vennél mivel azok is keverékek bármilyen szép is a szöveg. 40 000ft egy keverékért azért már sok.
2016. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért ne vegyél kiskutyát, mert ez nem tenyésztő, hanem szaporító. Ha nincs törzskönyve, nem fajtatiszta, csak keverék. Az meg minimum, hogy megvannak az oltásaik, és hogy meg lehet őket nézni.

Törpespicc kenneleket keress, és onnan vásárolj kiskutyát. És igen, az ár sem reális, ez a fajta több százezer forintba kerül, nem 40-be.

[link]

2016. júl. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért ne vegyél!! Ha kifejezetten ez a fajta tetszik, gyűjts és vegyél tenyésztőtől.

Barátnőm vett egyet... Lassan szamojéd méretű

2016. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


40 ezerért te max kisspitz keverék kutyákat kaphatsz, pomit még a szaporítók sem adnak ilyen olcsón, lazán elkérnek 100-200 ezret, amikor egy törzskönyves pomi 300-500 ezer forintba is kerül. Szépen megírni egy kamu szöveget pedig egy általános iskolás is meg tud írni.


Nem is az a legnagyobb baj, hogy keverékek és ki tudja hogy fognak kinézni, hanem hogy az ilyen pici kutyáknál szinte állandó betegség a patella, légcsőszűkület, progresszív retina atrófia és társaik, amiknek a kezelése több százezer forintot jelent. Éppen ezért csak olyan kutyák vonhatók tenyésztésbe, akik szűrve vannak ezekre a betegségekre és nem örökítik tovább a kölykökre. Ennyi pénzért pedig remélem nem gondoltad te se, hogy a szaporító majd pénzt ad több tízezer forintos szűrésekre...


Ha pomit szeretnél akkor vagy gyűjts egy igazi, törzskönyves kiskutyára vagy esetleg keress egy jó kisspitz tenyésztőt, csak pár kilóval nagyobb egy kisspitz, de 100-150 ezerért már hozzá lehet jutni és az biztosan egészséges lesz, nem úgy mint az a szaporítós kisspitz, akinek esetleg a dédapja egy pomi-jellegű kutya volt (és ez a kiskutyán már észre sem vehető) és akkor már pomi-vérvonalként van hirdetve.

2016. júl. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

40 ezerért,de még 100 ezerért sem kapsz fajtatiszta pomerániait!! 300 ezer ft körül mozog az áruk! Törzskönyv nélkül meg max spitz jellegű lesz.


Kutyakozmetikus vagyok szóval látok csodákat, olyan sztorim nekem is van,hogy pominak vettek egy kutyust egy 15 kg szamojéd mix lesz belőle, 50 ért vették.


De vannak azok a "pomik" akik úgy néznek ki mint egy róka,rövidebb szőr,hosszú pofa,hosszú lábú testű egyedek,nos ezek sem pomik. De hát occcóóóóó vóót..


Meg kell végre érteni,hogy ha egy adott fajtát szeretne vki akkor bizony gyűjteni kell és tenyésztőtől venni,törzskönyvvel,garanciával 8-9 hetesen 2 oltással,chippel.. ezek nélkül keveréket kapsz.


Vagy lesz egy róka szerű kutyád vagy egy 15-20 kg-os keveréked.


Vannak tenyészetek ahol meg várni kell az almokra. Nos igen aki tényleg egy adott fajtát akar az vár.


Én már 3-4 éve szeretnék egy adott fajtát (nem pomi) csak nincs lehetőségem tartani,sajnos. Valószínű még 1-2 évet kell várnom,bár már jövőre nagyon szeretnék egy kölyköt. Kenneleket,tenyésztőket ismerek. Szóval igazából majd ha aktuális lesz 3 kennel vmelyikéből veszek kölyköt,mert úgy is hobbira kell,nem kiállításra. De mivel nekem az a fajta kell amibe szerelmes lettem,nem érem be egy xy jellegűvel,meg hozzá hasonló keverékkel. Mellesleg a jelleme is lutri lesz. Én egy 45-50 kg-os kutyáról beszélek,ha rossz az idegrendszere akkor megszívhatom vele,szóval nem kockáztatok.


180-200 körül van a szerelem fajta,de nem sajnálom majd rá a pénzt,mert azt kapom amit szeretnék.

2016. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Belátom igazatok van, szóval gyűjtögetek még rá. Köszönöm szépen a segítséget, és azoknak is köszönet, akik linkeltek be nekem keneleket! :)
2016. júl. 17. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!