Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim sok idő után beleegy...

Dodesz00 kérdése:

A szüleim sok idő után beleegyeztek abba hogy kapjak egy kutyát. Milyen fajta legyen? (a mérete:közép) (a kutya panel lakásban lenne)

Figyelt kérdés
2016. júl. 17. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól gondold át, ugyanis panelban még többet kell egy kutyussal foglalkozni (napi két séta legalább- ha nem, pokollá teheted a kutyus életét), de ezt gondolom nem kell részleteznem, hisz ha már a szülők is beleegyeztek, akkor biztosan mérlegelted már a dolgot. Szerintem mindenképp állatmenhelyen nézz körül, így segíthetsz egy állaton és garantáltan hűséges barátot kapsz! Mindemellett ott tudnak neked segiteni, ha elmondod az "igényeidet" (méret, esetleg "típus"- nyugodtabbat szeretnél gondolom), vannak kutyusok, akiket kifejezetten lakásba ajánlanak a menhelyeken. Sok sikert neked és sok sok boldog kutyás évet!
2016. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyi a legjobb otlet, egyreszt messze halasabbak es ragaszkodobbak, mint az amugy rosszat nem latott tarsaik (vagyis ez igy nemfeltetlen igaz, de sok esetben joval hamarabb kezd el kotodni a kutya). Semmikepp NE kinezetre valassz, inkabb a habitust illetve azt tarts szem elott mit tudsz neki adni. A masik lehet erdemesebb egy picit idosebb kutyat magadhoz venni, nagyon sok gondtol tudod magad megkimelni, en ha visszamehetnek az idoben tuti egy idosebb kutyat fogadnek orokbe annyi nyuggel jar egy kiskutya, viszont annyi pluszt meg nem jelentett. Felreertes ne essek semmiert nem adnam a kutyam, de elevenen el bennem a hajnali 2kor a hoban alltam es vartam, hogy pisiljen, illetve mikor telibe csapta a lepcsohazat, es szinten elfjekor meg ott takaritottam utana. Na szal ezeket kezdo kutyaskent nem vallalnam megint be.


Azon felul, hogy ez egy nagyon nemes cselekedet, joval olcsobban jossz ki igy tobb marad. Manapsag ez sem egy utolso szempont.

2016. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
Ha kölyköt akarsz és van pénzetek fajtatisztára, akkor őket ajánlom : cavalier King Charles spániel, uszkár, francia bulldog, shih tzu, yorki. Mindet ismerek személyesen és csodálatos kutyák. A menhely sajnos rizikós. Mi megjártuk vele, de másnak meg szerencséje volt. Nem lehet kiszámítani. Egyik ismerősnek is barátságos kutyát ajánlottak, de megharapta a gyerek arcát. Miénkre pedig többet kellett költeni, mintha fajtatisztát vettünk volna. Nem tudtuk kik a szülei és beteges volt. Ráadásul nem mindnél lehet tudni mekkora lesz. Le leszek pontozva, de akkoris elmondtam.
2016. júl. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia,ez előzőhöz szólva a menhelyes kutya valóban vagy bejön vagy néma Nekünk van egy uszkárunk(aki már 10 éves) és egy kölyök máltai selyemkutyánk. Bár mi kertes házban élünk (a kutyák kint és bent is vannak ) szerintem panelban is jól elvannak, de kell a sok játék és séta. :)
2016. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mennyi idős vagy? Hányszor tudnád sétáltatni, és mennyit tudnál naponta foglalkozni vele? Van valami konkrétabb elképzelésed, hogy milyet szeretnél, vagy csak úgy kell egy kutya?

Nézzetek szét menhelyeken, esetleg olvassatok utána különböző fajtáknak, amik első látásra megtetszettek (de ne a kinézetért vegyetek kutyát!!).

2016. júl. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!