Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ráncos arcú kutyáknak mivel...

Ráncos arcú kutyáknak mivel ápolják / tisztítják a ráncaikat?

Figyelt kérdés

A kérdés kicsit bonyolultabb... Van egy 4 hónapos Francia Bulldogom és a szeme alatt (ahol a könny lefolyik) bepirosodott neki és az egyik oldalon kicsit a szőr is kihullott a seb miatt. Tisztítottam neki borvízzel (ezt ajánlották), de lehet későn kezdtem el neki mert elég sebes :(


Az állatorvos azt mondta hogy nem kell bekenni semmivel, mert ez a nedvességtől ilyen, hanem törölgessem neki napi 1-2× és ha nem múlik, akkor plasztikázni kell, ahol azt a ráncot eltávolítják vagy mi :S


Elég ijesztően hangzott, gondoltam megkérdezem, hogy akinek hasonló kaliberű kutyája van (pl. Mopsz), az hogy tisztítja neki, esetleg milyen mód van hogy megelőzzem ezt a műtétet?!



Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. ápr. 16. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a mopsznál az orrdeőt pamut ronggyal szoktuk kitörölni, attól semmi baja.szépen ki lehet szedni a mindenféle koszt. Az orvos mondta,hogy babaolajat is lehet használni.
2010. ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

* orr-redőt

sorry

2010. ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia, mi szemtisztító cseppel szoktuk(kozmetikai vattakorongga)/mopsz/

Ismerős pedig a bullinak,kamilla teával szokta, mindkét kutyus jól van és szép a pofijuk.

2010. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a gond, lehet hogy mi már későn kezdtük el tisztítani... :S

Amikor elhoztuk akkor mondta a tenyésztő hogy tisztítani kell néha, de gondoltuk elég hetente 1-2 szer aztán ezek szerint max 1-2 naponta kell. Vagy Ti mennyi időnként szoktátok áttörölni neki?


Nem tudom mit lehetne rá kenni ami regenerálja neki...

2010. ápr. 16. 11:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

mopszos gazdi vagyok(előző)mi naponta,max 2 naponta szoktuk neki.De szerintem várj még a megijedéssel,most törölgesd,végülis,h "száradjon"a seb.Eddig amúgy nem is törölgettétek neki,csak mikor már sebes lett?

Nem tudom igazából,mivel a miénknek nem volt ilyen problémája,szinte első perctől kezdve törölgettük neki

2010. ápr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, amikor piros volt akkor kezdtük el törölgetni... Néha behegesedik, akkor nem nagyon merem megtörölni le ne szedjem a heget. De próbálom szárazon tartani. Akkor napi 2× megfogom neki törölni én is!
2010. ápr. 16. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Botox. Sorry, tudom,idétlen humor,

Neked ez valódi gond. Sok sikert!

2010. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!