Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos kutya már fedezhet?

10 hónapos kutya már fedezhet?

Figyelt kérdés
nem én akarom fedeztetni, hanem a párom egyik haverja, és nem vagyok benne biztos hogy 10 hónaposan már lehet-e, amúgy amerikai bulldog
2010. ápr. 16. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem.

2 hónapos kora előtt nem etikus. (Van ahol 18 hónap a minimum.) De pl. a DP szűrést meg sem tudják csinálni egy fejlődésben lévő kutyánál, szóval...

2010. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nagytestű kutyákat 1,5 éves kor alatt nem etikus. De náluk is jobb megvárni a 2 évet, mivel addigra már kifejlődik a kutya h látni lehessen az esetleges hibáit és erősségeit - ami szerint szukát választ neki az ember.

(bár nem hinném h a haverod ilyenekkel törődne...)

2010. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem az én haverom, de mindenképp felvilágosítom róla hogy várjon még egy évet
2010. ápr. 16. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És talán a fajtára jellemző eü. szűréseket megcsináltatná még mielőtt fedeztetne és ugyanezt elvárná a szuka gazdájától, akkor legalább nem tenne nagyon rosszat a fajtával...és nem ártana egy tenyészszemle sem...
2010. ápr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ivarérettség és a tenyészérettsg két különböző dolog. Tenyészéretté 2 éves korban válnak a kutyák. Ha tudsz, próbálj meg hatni rá. Ha nincs törzskönyve, tenyészszemléje, kiállítási eredményei, és nincsen a kutyája genetikailag öröklődő betegségekre és herpeszre szűrve, akkor ne pároztasson, 2 éves kor előtt meg pláne ne!
2010. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, 2 évet akartam írni, csak figyelmetlen voltam, bocs... Első voltam!
2010. ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, inkább soha ha így áll hozzá.
2010. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
fedeztetni mindenképpen fogja, csak akkor szerintem majd jövőre
2010. ápr. 16. 13:34
 9/9 anonim ***** válasza:
A kutyák fütyijében csont van. 10 hónapos kannak még fejletlen ez a csont és ha a nagy igyekezetben esetleg eltörik, soha az életben nem fog többé fedezni, mert ez iszonyatosan fájdalmas lenne neki. Nem kockáztatnám a kan kutyámat senki kedvéért. Minimum 18 hónapos legyen a kan!!!
2010. ápr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!