Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami bajom ha a...

Lehet valami bajom ha a kutyám megnyalta egyik apró sebemet?

Figyelt kérdés

Szóval ma kint játszottam az udvaron a másfél éves kiskutyámmal (oltott stbstb természetesen,de kinti kutya). Volt pár szúnyog és az egyik csípést önkénytelenül is elkapartam kicsit. Szóval nem valami hatalmas,mély sebről van szó de sebnek seb..és azt vettem észre hogy a kutyám valamiért 2-3x is odanyalt természetesen amint észrevettem bejöttem és vízzel lemostam + ilyen alkoholos fertőtlenítőt is használtam. Az lenne a kérdésem,hogy lehet ettől valami komolyabb problémám? A logikus gondolatom az lenne,hogy akkor már emberek milliói haltak volna ebbe bele,de nem árt az óvatosság,ki tudja manapság mi terjed/nem terjed már nyállal. Előre is köszönöm a válaszokat!


L/24


2016. júl. 22. 03:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem nem lesz semmi bajod
2016. júl. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hogyha be van oltva, akkor nem. :)
2016. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a kutya tiszta, oltott, féregtelenítve van, akkor nem lesz semmi bajod.

Amúgy érdekes, mert nekem is többször nyalta már meg sebemet, nem véletlenül csinálja. Amikor pl. elesek vagy borulok biciklivel, egyből jön végigszaglászni hogy nem-e lett bajom és ha valahol vérzek, rögtön nyalni próbálná.

2016. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,én is így gondoltam,csak mondom megkérdezem :). Mondjuk igazából ez annyira kicsi seb hogy szerintem még vérezni se nagyon vérzett de egyől kiszúrta magának :D Természetesen minden oltást megkapott ami kellett :) (Igazából kicsit többet is mert volt beteg és akkor vitamininjekciót meg antibiotikumot is kapott szegényem :( )
2016. júl. 23. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!